Nezařazené

BlackBerry vydalo oficiální update OS BlackBerry 10.2.1.3175. Jaké změny přináší?

BlackBerry v těchto dnech vydalo novou aktualizaci operačního systému BlackBerry 10.2.1, která je označována verzí softwaru 10.2.1.2941 a verzí OS 10.2.1.3175. Seznam změn je sice vcelku krátký, nicméně změny jsou rozhodně vítané. Podle oficiálních informací nová verze OS přináší tyto změny:

 • odstranění omezení počtu aplikací, které lze spustit na pozadí (toto se týká aplikací, které běží  tzv. headless režimu, tedy ne počtu samotných Active Frames)
 • podpora pro paměťové karty s kapacitou 64 GB a vyšší (formátování exFAT)
 • mezi jinými také vylepšení funkcí Bluetooth, médií a prohlížeče

Update-OS10.2.1.3175-screen

Z výše uvedeného si můžeme všimnout, že změn je na první pohled poskrovnu. Uživatelé však po updatu hlásí také další vlastnosti, o kterých se přímo nemluví. Podle některých má update především pozitivní dopad na výdrž baterie, která se údajně celkem výrazně zvedla. Rychlejší je nyní také bootování operačního systému, které bylo u poslední verze OS zpomaleno bugem v načítání bezpečnostního modulu SIM karty.

Update je uvolňován postupně a obdrží jej všechny modely s OS BlackBerry 10! Doporučujeme tedy trpělivost, telefon by vám měl update nabídnout automaticky sám. Pro ty, kteří nejsou tak trpěliví – kontrolujte kolonku Nastavení – Aktualizace softwaru. Pokud jste již update OS obdrželi, můžete se o své zkušenosti podělit na diskuzním fóru BlackBerryCzech.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

24 Comments

 1. Update na mojí Z10 STL100-1 u operátora O2 byl dostupný již 28.5.14. Potvrzuji o něco rychlejší bootování systému :) Výdrž baterie je cca stejná.

 2. Po aktualizaci baterie vydrží cca 1,5 -2 dny a to je je Z10 užívána jako pracovní telefon kde přijmu denně cca 100 emailu a 50 příchozích hovorů. Pokud to půjde tímto směrem jsem velice spokojený.

 3. Mně se zlepšilo jak bootování, tak výdrž baterie. Na předchozí oficiální verzi mi baterka vydržela jen cca 8 hodin. Nyní cca den a půl. Takže jsem zase spokojený.

  1. Volal jsem na linku T-mobile.
   Sdělili mi, že to prochází schvalovacím procesem. Může to klidně trvat měsíc. Prý to testují.
   Pi***ci.
   Tak klid!!!!
   Miras

   1. Já taky – volal jsem tam v pondělí. Nejdřív to zkoušeli, ať si stáhnu FW rovnou od výrobce, že má pán mobil od Sony a taky to tak dělá. Tak jsem je vyvedl z omylu, že u BB to chodí jinak a že to má na starosti T-mobile. Prý se mi ozvou přímo technici. V úterý volala paní, jestli je to dořešené, že ji to tam stále naskakuje jako nevyřešený případ. Znovu jsem ji řekl, o co mi jde a technik se prý ozve. Dnes mi volal technik, že Blackberry sice uvolnilo Firmware, ale u Z10 pouze pro verzi LTE (tedy 100-2). Já mám 100-1 a musím si počkat, než to BB uvolní. na argumentaci, že BB uvolnilo aktualizaci najednou pro všechna zařízení řekl, že ví jen o 100-2 a že neví, kdy výrobce uvolní zbytek. A ještě dodal doušku, že je lepší příště kontaktovat techniky přes web (že se budou se mnou více bavit), než přes infolinku. To je teda T-..bile.

    Můžete mi někdo potvrdit, že O2 už vydala aktualizaci pro Z10 100-1?

    Díky

    Michal

    1. Jasně, já ji měl hned ten první den u O2 na Z10 STL100-1. Takže operátor kecá jako vždy.

 4. Tak pozor, dnes v noci se mi nabídla aktualizace (která podle T-M ještě ani nevyšla :))a hned jsem ji využil. Upřímně moc nezaznamenávám nějakou změnu – hudba, fotky, videa se třídí stejně jako předtím, výdrž mi přijde tak nastejno (to se ale nedá moc dobře posoudit po jednom dni). Zatím nemám 64 GB kartu, ale co nejdříve si ji pořídím… Tak se pak uvidí.

 5. zkusil jsem aktualizaci Z10 na verzi10.2.1.2941 a vždy (ve dvou kusech) došlo stahování na 38 MB, a od té doby tvrdí, že nelze nalézt spojení se serverem. dalším problémem je, že při synchronizaci pošty se některé přílohy stáhnou a jiné ne. nezávisle na velikosti, typu…. co s tím?

   1. Mno, tak primo na strankach tmobilu mi v diskuzi u Q10ky odpovedeli, ze ta moje (minimalne 2 oficialni verze stara) verze OS je zatim nejakutalnejsi, jakou Tmobile ma…tak ja vam nevim, soudruzi

    1. Mně dnes k večeru nabídlo u O2 další verzi operačního systému 10.2.1.3247. Mám Z10 STL100-1. Velikost 17MB. Teď jsem to stáhnul. Měla by být lepší podpora paměť. karet, bluetooth, prohlížeče a médií, HUBu atd.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..