Přístroje & Příslušenství

BlackBerry testuje model “Ontario” s quad-core procesorem a OS BlackBerry 10.3

Zatímco se v těchto dnech teprve postupně dostává k uživatelům aktualizace operačního systému BlackBerry 10.2.1, samotné BlackBerry již pilně pracuje na dalším updatu, který dostane označení BlackBerry 10.3. Informace unikla v tabulce benchmark testu aplikace Geekbench 3 a prozrazeno je toho ještě více.

Nejdříve však pár slov k BlackBerry 10.3. Je dobré vědět, že zde nebude žádný další update 10.2.2 nebo 10.2.1.1 a podobně. Toto označování je velice matoucí a doufejme, že BlackBerry jej trochu zjednoduší. Jaké novinky však aktualizace BlackBerry 10.3 přinese, to vůbec netušíme. Co byste chtěli do aktualizace OS BlackBerry 10.3 přidat?

Podle údajů v tabulce se totiž zdá, že oním testovacím přístrojem je tajemné BlackBerry “Ontario”, o kterém se mluví jako o příští vlajkové lodi značky BlackBerry. Podle údajů z tabulky by mělo připravované BlackBerry nabízet 2 GB paměti RAM a výkonný quad-core procesor Qualcomm Snapdragon 800 s taktem 2,15 GHz. Tyto údaje by tedy potvrzovaly zprávy o tom, že se skutečně jedná o nadcházející vlajkovou loď.

Leaked-benchmark-Ontario

Pokud bychom se měli bavit o dalších specifikacích, budeme již jen spekulovat. Očekává se úhlopříčka displeje kolem 5″ a Full HD rozlišení. Rozlišení fotoaparátu by se pravděpodobně měnit nemělo, mělo by tedy zůstat na současných 8 Mpx, zvýšit by se však měla interní paměť. Další výbava je však neznámá, ale myslím si, že BlackBerry si určitě přichystá něco velmi zajímavého. Už jen proto, že krycí jméno je právě “Ontario”, což je stát v Kanadě, ve kterém BlackBerry samotné vlastně sídlí.

Připravované BlackBerry “Ontario” však rozhodně nepřijde na trh dříve než po prázdninách. Minimálně do léta totiž BlackBerry nechystá žádný zásadní vyšší model. Očekává se pouze levnější BlackBerry 10 zařízení pro rozvojové trhy, které bude vyrobeno ve spolupráci se společností Foxconn a prozatím nese krycí jméno “Jakarta”.

Zdroj: CB

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

5 Comments

  1. Super ještě ke mně nedorazila na Z30 ani aktualizace 10.2.1.537 a už se řítí další. To si nechám zlatě na náhrobní desku “Čekal na aktualizaci BlackBerry, ale bohužel se nedočkal” Ne, ale musí se nechat, že tyhle příspěvky mě moc baví je to jako mít houfnici a se zájmem sledovat co ten kulomet zas dokáže nového.

  2. To bude zřejmě další pohrobek ještě z dob vlády minulého šéfa BB (RIM).
    Mega všema směry, ale použitelnost…

    1. Nemyslím si, vždyť Z10 a Z30 na svoji dobu nemají to nejlepší vybavení, ovšem to na běh systému a nejnáročnějších her stačí i s rezervou. Lidé kupují podle parametrů na papíře, a proto si myslím, že by Ontario mohlo mít úspěch. A proto bych si ho taky nekoupil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..