Přístroje & Příslušenství

BlackBerry plánuje až čtyři nové modely; tři z nich by mohly přijít ještě do konce roku

Na nedávné akci BlackBerry Experience v Londýně měli někteří z pozvaných zástupců tisku možnost nahlédnout do zákoutí vývojářů hardwarové divize. Podle dostupných informací jim byla ukázána čtveřice zařízení, která podle Johna Chena BlackBerry v dohledné době chystá.

První z nich bylo BlackBerry “Windermere” (resp. Q30), chystaný nástupce současného modelu Q10, který přinese revoluční klávesnici, jemný 4.5″ displej a 4jádrový procesor. Dostupnost se odhaduje na listopad letošního roku, více o tomto modelu se dočtete v našem dřívějším článku.

Dalším z proklamované čtveřice bylo BlackBerry “Classic”, zřejmý pokračovatel postaršího BlackBerry Bold. Toto zařízení zkombinuje legendární TrackPad a operační systém BlackBerry 10. Také o tomto modelu jste si mohli přečíst v některém z našich článků. Dostupnost tohoto modelu byla potvrzena na podzim 2014, konkrétně se spekuluje o říjnu.

Následovalo elitní zařízení BlackBerry P’9983, které, stejně jako předchozí modely této řady, bude výsledkem spolupráce kanadského BlackBerry a německého Porsche Design. Tentokrát se však bude jednat o model s QWERTY klávesnicí, což vyvolává otázku, jestli bude zařízení vycházet z modelu Q10 nebo z chystaného Q30. Více detailů zatím bohužel není známo.

Poslední ze čtveřice a zároveň pravděpodobně nejzajímavější je zatím přezdívaný jako “Manitoba”. Jedná se o celodotykový model, který bude nástupcem špičkové vlajkové lodi Z30. Tím měl být sice původně model “Ontario”, tento projekt však s příchodem nového CEO vzal za své. Chyba to rozhodně nebyla, protože hlavní rozdíl bude ve výbavě; už dříve unikl neznámý benchmark na údajně 8jádrové zařízení s 64bit architekturou procesoru a FullHD displejem. Je však otázka, jestli se nejednalo o podvrh, protože by to byl neuvěřitelně výkonný avšak pravděpodobně drahý model. O dostupnosti se dříve hovořilo v září  nebo až příští rok, druhá varianta se jeví více realisticky.

Vzhledem k tomu, že BlackBerry chystá čtyři nová zařízení, novou verzi operačního systému 10.3, nové firemní řešení BES12 a intenzivně pracuje také na BBM, můžeme s klidem konstatovat, že tato společnost není ani zdaleka mrtvá, jak se mnohá média snaží tvrdit. Keep moving…

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Kreslení, doprava, herní strategie, moderní technologie, BlackBerry. A zjistil jsem, že nejsem schopný používat Android :)

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..