Přístroje & Příslušenství

BlackBerry Passport na videu ukazuje, že jeho klávesnice slouží jako dotykový touchpad

BB_Passport_photo_4

Již několik týdnů slýcháme, že BlackBerry Passport bude vybaven hardwarovou klávesnicí, která zároveň dokáže snímat dotyk. I přes celkem slušnou řádku uniklých informací a materiálů jsme však zmiňovanou klávesnici ještě neviděli přímo v akci. Server www.unlimit-tech.com nám však nyní přináší první vlaštovku v podobě videa, na kterém si jednu z hlavních vlastností nového BlackBerry Passport můžeme prohlédnout.

Rozpoznávání dotyku je u klávesnice BlackBerry Passport využívání například pro ovládání gesty a jednodušší psaní – gestem můžete například smazat celé slovo, zobrazit interpunkční znaménka nebo pracovat se slovníkem. Velmi zajímavá je však také funkce, díky které je možné celou klávesnici BlackBerry Passport používat jako jede-velký-touchpad.

Na videu výše, konkrétně v čase 2:00 min, si můžete všimnout využití klávesnice BlackBerry Passport jakou touchpadu. V prvním případě uživatel může pomocí klávesnice jednoduše scrollovat internetovým prohlížečem a nezakrývá si při tom obsah prstem na displeji. V druhém případě je přímo vidět, jak klávesnice rozpoznává dotyk a podle toho zobrazí klasický kurzor na displeji – díky tomu například můžete pracovat s textem jako je jeho označování, přesouvání a kopírování.

Zdá se, že BlackBerry opravdu nic nepodcenilo a hardwarově-dotykovou klávesnici na modelu Passport plně zužitkuje. Bude to killer-feature nové vlajkové lodi BlackBerry? Dle mého názoru ano. Revoluční klávesnice BlackBerry Passport by měla být klíčová výhoda oproti konkurenci.

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.