Obecné a Tiskové zprávy

BlackBerry oznámilo akvizici společnosti Secusmart, která se zabývá šifrováním hovorů a zabezpečením proti odposlechům

Včera jste mohli na BlackBerryCzech číst článek o tom, že Německo bude rozšiřovat řady BlackBerry 10 zařízení o dalších 20 000 kusů. Nejen kvůli bezpečnosti BlackBerry jako takové, ale také kvůli kompatibilitě s technologií Secusmart, která umožňuje provádět šifrované hovory mezi účastníky a zamezit tak nežádoucím odposlechům.

Jakým překvapením však bylo, že pár hodin poté, co jsme se tuto informaci dozvěděli, BlackBerry oznámilo velice významnou akvizici – společnost Secusmart přechází pod BlackBerry. Pro BlackBerry se jedná o významný krok, neboť díky němu může ještě rozšířit portfolio nabízených služeb a v oblasti bezpečnosti je BlackBerry nyní o další kroky napřed před konkurencí.

slider_smartcard_EN

Řešení  SecuSUITE for BlackBerry® 10 je v sučasnosti využíváno například v Německu, kde jej využívají všechny vládní agentury a takřka všechna ministerstva, včetně kancléřky Angely Merkelové. Řešení Secusmart je založeno na principu hardwarového šifrování pomocí speciální paměťové karty, která řídí přenos dat mezi zařízeními. Přidává další bezpečnostní vrstvu nejen k hovorům (prakticky VoIP), ale také k přenosu textových zpráv a emailů.

BlackBerry díky akvizici společnosti Secusmart získává ohromné know-how a další služby do svého bezpečného portfolia, společnosti Secusmart se naopak tímto otevírají dveře do světa největších světových korporací a vládních agentur.

BlackBerry-Secusmart

Bezpečnost je v současnosti velice aktuální téma a BlackBerry je si toho vědomo. Je skvělé vidět, že BlackBerry dokáže těžit ze své pověsti poskytovatele skutečně bezpečných mobilních řešení, která se nyní rozšiřují o možnost zabezpečení hlasové komunikace. Je možné, že se dočkáme integrace Secusmart řešení pro BBM Voice v rámci BBM Protected?

BlackBerry v současnosti disponuje více bezpečnostními certifikacemi než jakýkoliv jiný výrobce, řešení BlackBerry využívají všechny země ze skupiny G7 a 16 zemí ze skupiny G20 a BlackBerry jako jediné získalo FOC (Full Operational Capability) povolení amerického ministerstva obrany.

Tisková zpráva:

BlackBerry Reinforces Mobile Security Leadership with Acquisition of Secusmart

Waterloo, ON – BlackBerry Limited (NASDAQ: BBRY; TSX: BB), a world leader in mobile communications, has entered into an agreement to acquire Secusmart GmbH, a leader in high-security voice and data encryption and anti-eavesdropping solutions for government organizations, enterprises and telecommunications service providers in Germany and internationally.

 

The transaction is subject to the satisfaction of certain customary conditions, including the receipt of regulatory approvals.

 

“We are always improving our security solutions to keep up with the growing complexity of enterprise mobility, with devices being used for more critical tasks and to store more critical information, and security attacks becoming more sophisticated,” said John Chen, Executive Chairman and CEO, BlackBerry. “The acquisition of Secusmart underscores our focus on addressing growing security costs and threats ranging from individual privacy to national security. This acquisition bolsters our security solutions with leading voice and data encryption and anti-eavesdropping technologies, and furthers BlackBerry’s security leadership in end-to-end mobile solutions.”

 

BlackBerry and Secusmart have previously partnered to offer Secusmart’s innovative technology to customers that have the most demanding security needs. In fact, last year, the SecuSUITE for BlackBerry® 10 solution was selected by Germany’s Federal Office for Information Security for classified communications for the country’s highest public officials. Through this collaboration, the two companies have provided Secusmart-equipped BlackBerry smartphones to a significant number of German government agencies and almost all German government ministries and leaders, including Chancellor Angela Merkel.

 

“This transaction is a fantastic opportunity to accelerate growth in the market for high-end secure communications solutions, driven by the need to combat electronic eavesdropping and data theft,” said Dr. Hans-Christoph Quelle, Managing Director of Secusmart. “Secusmart and BlackBerry’s solution already meets the highest security requirements of the German federal authorities and NATO for restricted communications. We see significant opportunities to introduce Secusmart’s solutions to more of BlackBerry’s government and enterprise customers around the world.”

 

BlackBerry’s acquisition of Secusmart is the latest demonstration of the company’s commitment to being the first name in enterprise mobile security. This commitment is why BlackBerry customers include all G7 governments, 16 of the G20 governments, 10 out of 10 of the largest global enterprises in each of the pharmaceutical, legal and automotive industries, and the five largest oil and gas companies. BlackBerry has more security certifications than any other vendor and is the only mobility solution to receive “Full Operational Capability” (FOC) approval to run on U.S. Department of Defense networks.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..