Obecné a Tiskové zprávy

BlackBerry oficiálně spustilo novou službu BBM Protected, která přináší zabezpečení FIPS 140-2

Společně s updatem aplikace BBM pro BlackBerry kanadská společnost oficiálně spouští novou službu BBM Protected, která je určena především pro firemní klientelu. Služba  BBM Protected je první z nové rodiny služeb zvaných jako eBBM Suite. Služby v rámci eBBM Suite nabídnou firmám zaměření na produktivitu, pohodlí a zároveň maximální důraz na bezpečnost.

BBM Protected je první z celé řady nových služeb, které BlackBerry v rámci eBBM Suite chystá. Díky BBM Protected budou moci firmy používat zabezpečené interní spojení skrze BBM, zároveň však zaměstnanci nebudou omezeni v komunikaci s okolním světem. Co si pod tímto představit? Zjednodušeně jde o to, že BBM umožňovalo komunikaci v rámci BES s ještě větším důrazem na zabezpečení. Samotný šifrovací klíč totiž držel konkrétní BES server.

Bohužel v takovém případě často nebylo možné, aby uživatelé v rámci BES mohli komunikovat “s okolním světěm”, neboť běžné BBM využívá sdílený šifrovací klíč společný všem BBM uživatelům (závisí na konkrétním BES). Tento sdílený klíč drží samotné BlackBerry, dosud jej však nikomu nevydalo (právě proto je BBM blokováno v některých zemích a v dalších, jako je Indie nebo Spojené Arabské Emiráty, mělo BlackBerry velké množství problémů, pozn. red.). A ačkoliv je zde riziko téměř nulové, mnoho společností si zakládá na ještě vyšší míře zabezpečení, kvůli kterému využívají právě MDM řešení od BlackBerry.

Omezení však ruší právě nově představená služba BBM Protected. S pomocí BBM Protected budou uživatelé moci bezpečně komunikovat v rámci interní BES sítě pomocí samostatného šifrovacího klíče, ale zároveň aplikace umožňuje komunikovat i s běžnými BBM uživateli z okolního světa. BBM tak v principu dokáže “přepínat mezi dvěma světyů v rámci jedné aplikace.

Předchozí vysvětlení berte s velkou rezervou, snaží se pouze přiblížit princip, proč je BBM Protected pro BlackBerry tak důležité. Umožní totiž větší využití samotného BBM, neboť firemní uživatelé  budou moci používat pro komunikaci s přáteli nebo rodinou, ale také v rámci firemní sítě s důrazem na maximální zabezpečení.

eBBM-for-Enterprise

BBM Protected je zároveň jedinou aplikací, která pro komunikaci využívá maximálního zabezpečení odpovídající certifikaci FIPS 140-2, jedné z nejpřísnějších kryptovacích certifikací, které běžně používají vládní agentury po celém světě a které zaručují maximální zabezpečení veškerých dat.

BBM Protected je v tuto chvíli dostupné pro zařízení s operačním systémem BlackBerry OS 6+ a zařízení BlackBerry 10 v režimu Regulated (režim spolupráce s BES10, kdy má server plnou kontrolu nad zařízením). Pro BlackBerry 10 Balance a zařízení s operačním systémem iOS a Android bude BBM Protected dostupné později v roce 2014.

Tisková zpráva

BlackBerry Delivers on eBBM Suite

 

Company Launches BBM Protected for Secure Enterprise Messaging

 

WATERLOO, ONTARIO–(Marketwired – June 16, 2014) – BlackBerry Limited (NASDAQ: BBRY)(TSX: BB), a global leader in mobile communications, today announced the availability of BBM™ Protected, the first solution in the eBBM™ Suite for secure enterprise-class messaging.

 

The eBBM Suite is a new family of BBM products and services built for business that bring together the convenience and usability of BBM with the additional security and compliance required by enterprise customers. The eBBM Suite will include new services designed to enable mobile workers to be more productive on the go, while meeting enterprises’ needs for security, manageability and control. The first product in the eBBM Suite which was announced earlier this year, BBM Protected, is being delivered ahead of schedule today.

 

As part of the suite, BBM Protected provides an enhanced security model for BBM messages sent between BlackBerry smartphones. BBM Protected brings regulated industries the most secure and reliable real-time mobile messaging experience in the industry. BBM Protected is the only secure mobile instant messaging app that uses a FIPS 140-2 validated cryptographic library.(1) BBM Protected enables employees to use the same app to securely message colleagues inside the company for work as they do to chat and share with family and friends outside the company. Secure BBM Protected chats aren’t limited to users inside the company; employees can chat securely with BBM Protected users at others companies too – they do not need to be on the same BES server and no federation between servers is required.

 

“We’ve been testing BBM Protected on behalf of our customers and have been impressed so far,” said Zekeria Oezdemir, Technical Director of NovaLink. “BBM Protected is the ideal solution for our banking and insurance customers who have increased security needs.”

 

The current release of BBM Protected can be used for BlackBerry smartphones running BB0S 6.0 or later or BlackBerry 10 in Regulated mode. Versions of BBM Protected for BlackBerry 10 smartphones using BlackBerry Balance and iOS and Android devices are expected later this year.

 

For more information about the eBBM Suite, visit www.blackberry.com/BBMprotected.

 

(1) Feature initially supported on BlackBerry OS devices; available on BlackBerry 10 devices in Fall 2014. Source: List of Validated FIPS 140-1 and FIPS 140-2 Cryptographic Modules at http://csrc.nist.gov/groups/STM/cmvp/documents/140-1/140val-all.htm as of May 28, 2014. For more information on the National Institute of Standards and Technology’s Cryptographic Module Validation Program (CMVP), including FIPS 140-1 and FIPS 140-2 conformance claims that are used by some vendors that fall short of indicating NIST validation, see the FAQ document at http://csrc.nist.gov/groups/STM/cmvp/documents/CMVPFAQ.pdf ).

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..