Přístroje & Příslušenství

BlackBerry odhalilo 3 novinky: přivítejme modely Classic, Passport (Q30) a Z3 pro evropský trh

John-Chen-Classic-Passport

V posledních dnech BlackBerry ohlašuje jednu novinku za druhou. Dnes mělo tiskovou konferenci, kde ohlásilo finanční výsledky za Q1 fiskálního roku 2015. Kanadská společnost nás tak velice překvapila, když při této příležitosti představila hned tři nová zařízení.

BB-Classic-Passport-Z3

Prvním z nich je vylepšené BlackBerry Z3 Jakarta Edition, které dostane podporu LTE a vyšší paměť RAM (předpokládáme, že se zvýší kapacita z 1,5 na 2 GB). Již dříve se nechalo BlackBerry slyšet, že model Z3 bude upraven na podporu LTE a následně bude dostupný v Americe a Evropa by měla následovat. Máme zde tedy konečně evropské BlackBerry Z3, jaká však bude dostupnost zatím nevíme.

BB-Classic-foto

Dalším se stalo BlackBerry Classic, které bylo po dlouhé odmlce konečně odhaleno naživo. Design tohoto zařízení byl vyřešen zajímavým a jednoduchým způsobem. Tvarem připomíná BlackBerry Q5, klávesnice je z modelu Q10 a pětici tlačítek zdědilo od modelu Bold. Dokola ho pak obepíná stříbrný rámeček a zadní kryt je pogumován (stejné zpracování nalezneme u modelu Z10) a dle našeho názoru vypadá Classic opravdu nádherně! Skutečný odkaz překrásného BlackBerry Bold 9900. Dostupnost by měla být v listopadu, není však zatím známa přesná výbava tohoto modelu. Očekáváme, že bude velmi podobná model Q10.

BB-Passport-foto

A konečně došlo také na model s kódovým označením „Windermere“. Oficiálním názvem však nebude Q30, ale BlackBerry Passport. Osobně považuji slovní názvy za mnohem lepší než pořadové číslo a je tak dobře, že BlackBerry obnovuje dřívější styl pojmenovávání. Parametry by měly zůstat tak, jak je známe doposud – tedy 4-jádrový procesor, gigantická kapacita baterie a ultra jemný displej, dostupnost by měla být již v září. Podle Twitter stránky BlackBerry Leaks bude toto zařízení dokonce „9. div světa“.

BlackBerry Passport by se mělo stát vlajkovou lodí výrobce. Displej s jemoností 453 ppi předčí většinu dnešních top modelů na trhu, baterie slibuje fantastickou výdrž a velký význam má také nová klávesnice, která kombinuje dotyková gesta a hardwarové klávesy. Velice se těšíme, až se k nám novinky dostanou a vzhledem k finančním výsledkům BlackBerry a vývoji na burze pravděpodobně nejsme sami. Keep Moving…

Previous ArticleNext Article
Šimon-Erich Jelínek
Kreslení, doprava, herní strategie, moderní technologie, BlackBerry. A zjistil jsem, že nejsem schopný používat Android :)

12 Comments

 1. To jsem teda netušil, že to budou ofiko názvy, teď už jen doufat, že to nebudou moc velká zařízení a classic jen o něco málo větší než q10.

  Jinak kdyby Z3 měla dobrou cenu, dokážu si to představit jako fasované firemní telefony, o čemž bylo třeba u nás ve firmě řeč, každopadně dobře i pro masovky.

 2. No tak ten model Classic si dokážu představit ve svém vlastnictvím :) Když jsem ten článek dneska ráno četl, tak mi neskutečně zvedl náladu :)

 3. Passport vypadá dobře. Škoda, že nebude trošku užší. Jestli bude mít skutečně 4,5 palcovej display, tak to dává šířku telefonu přes devět centimetrů, to je víc než cvalda Samsung Galaxy Note 3. To už do kapsy nedám.
  Sem zvědavej na specifikace u Klasika

  1. Passport vypadá taky hodně dobře, ale už na obrázku vypadá jak tlustoprd vedle BB Classic – ale to možná dělají ty zaoblené rohy :) no nic už aby byly v obchodech a já si je mohl osahat :)

   1. Bohuzel ma, v siti vodafone kdyz telefon neni na “3g” siti nefunguje tethering – duvod: aby uzivatel nemel negativni “experience” s pomalym internetem tak je lepsi kdyz nema internet zadny … tato neoficialni “ficura” je jenom u vodafone a jenom na blackberry – potvrdil mi to i vodafon techsupport ( nemyslim info zeny ale opravdu techsupport ) …

    m.

    1. O tom slyším úplně poprvé a přijde mi to u Q10 jako nesmysl. BlackBerry Q10 se pro Vodafone tváří jako jakýkoliv jiný smartphone (iPhone nebo Android), takže i tethering by měl fungovat stejně. Pokud máte aktivní službu BlackBerry, tak ji u Vodafone zrušte. Možná je to způsobeno tím. U BB10 není nutné mít aktivní BB tarif.

 4. Je to nesmysl ale bohuzel je to pravda. BB tarif nemam, z jinym zarizenim funguje tethering bez problemu, v 3g siti funguje bez problemu, v 2g siti nefunguje. Od vodafone mam potvrzene ( jenom neoficialne ) ze je to opravdu smlouva mezi vodafone a blackberry ktera toto resi. U originalniho fw Q10( hned po koupe ) to fungovalo, po update uz tak jak to pisu – jenom na 3g. Na foru se toto uz taky resilo, par lidi ma stejny problem … Samozrejme jsem zkusil vsechny veci jako restart, factory reset, dokonce sem si poridil lte kartu jestli nahodou … ale ne .. na 2g neni tethering – internet na zarizeni funguje normalne ale tethering nebo wifi hot spot ne …

 5. Proč proboha zase čtverec?!? Zas na tom nepojede spousta androidích .apk. Obávám se, že ze Z30ky na to přejde málokdo. :-(

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.