Obecné a Tiskové zprávy

,,BlackBerry nekončí s výrobou smartphonů, slova byla vytržena z kontextu,” řekl John Chen, CEO BlackBerry

Před několika dny prolétla internetem zpráva, která pravděpodobně překvapila nejen fanoušky BlackBerry, ale také širší odbornou veřejnost. Agentura Reuters totiž uvedla, že BlackBerry zvažuje ukončení výroby smartphonů a jak to již bývá, ostatní média si vždy přidala svou trošku a za pár minut BlackBerry již prodávalo svou hardwarovou divizi.

 ,,Pokud nedokážu na smartphonech vydělat peníze, nebudu v tomto businessu podnikat,” řekl John Chen, CEO BlackBerry, v rozhovoru pro agenturu Reuters. Právě tato věta se stala základním stavebním kamenem pro všechny spekulace, které již vymýšlely scénář komu, jak a za kolik BlackBerry prodá svou hardwarovou divizi.

John-Chen

John Chen se však vzápětí vyjádřil na oficiálním blogu BlackBerry s tím, že slova byla vytržena z kontextu. Odmítl jakékoliv spekulace o tom, že by BlackBerry plánovalo ukončit výrobu smartphonů. BlackBerry sice není pouze výrobcem smartphonů, ty jsou však neodmyslitelnou součástí kompletního end-to-end řešení, které BlackBerry svým zákazníkům nabízí.

Uživatelé BlackBerry tedy mohou zůstat v klidu. Nic takového, co se vám v posledních dnech snažila některá média prezentovat, se nekoná a BlackBerry nekončí s výrobou smartphonů. Závěrem doporučujeme skutečnou obezřetnost při čtení nejrůznějších zpráv na internetu, protože senzacechtiví redaktoři nikdy nespí a využijí evidentně každou příležitost k tomu, aby mohli BlackBerry popíchnout… Keep Moving. BlackBerry.

Yesterday, Reuters published an article that said I would consider selling our Devices business. My comments were taken out of context.

 

I want to assure you that I have no intention of selling off or abandoning this business any time soon.‎ I know you still love your BlackBerry devices. I love them too and I know they created the foundation of this company. Our focus today is on finding a way to make this business profitable.

 

BlackBerry is not a handset-only company. We offer an end-to-end solution and devices are an important part of that equation. That’s why we’re complementing our Devices business with other revenue streams from enterprise services and software, to messaging. We’re also investing in emerging solutions such as Machine to Machine technologies that will help to power the backbone of the Internet of Things.

 

We will do everything in our power to continue to rebuild this business and deliver devices with the iconic keyboard and other features that you have come to expect from this brand.‎

 

Rest assured, we continue to fight. We have not given up and we are not leaving the Devices business.

Zdroj: Inside BlackBerry

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

5 Comments

  1. No ono splést se může každý, ale velká škoda je, že 90 procent těch serverů, které tu chybnou informaci převzaly, se neuráčily vydat den poté opravnou informaci a nechaly to být… :(

    1. V čem konkrétně? Je v zájmu všech, aby BlackBerry zůstalo na trhu. Alternativy jsou potřeba. Kdyby si člověk měl ne trhu vybrat pouze mezi iOS, Androidem a možná Windows Phone, tak by to bylo hodně smutné.

    2. Prosím vás Petře, já přešel od té tzv. konkurence k Blackberry a jsem velice nadšen. Držím této značce palce. Je úžasná alternativa k ostatním značkám. M.R.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..