Přístroje & Příslušenství

BlackBerry na rok 2015 plánuje vlajkovou loď s 5″ displejem i nové netradiční modely s unikátní konstrukcí

BB-Modely-Back

Sotva se trh dostal BlackBerry Passport, který se na rozdíl od předpokladů prodává velice dobře, nám dává BlackBerry „spoilery“, na co se můžeme těšit příští rok.

Jsem si jist, že budeme mít ještě alespoň jednu generaci Passportu,“ řekl CEO John Chen. Zároveň se zmínil, že vážně uvažuje o pokračování modelu Classic, který teprve přijde na trh v předvánoční sezónu na přelomu listopadu a prosince. „Vkládám velké naděje v BlackBerry Classic. Mluvil jsem se spoustou lidí, kteří jej chtějí… je tedy velmi pravděpodobné, že vznikne jeho nástupce.“

To však zdaleka není vše. Společnost by totiž podle serveru Reuters chtěla každý rok představit alespoň jedno netradiční zařízení. Je tedy vidět, že se BlackBerry snaží udělat každý produkt pečlivě a ne chrlit je jako na běžícím pásu.

A jakého „netradičního“ zařízení se dočkáme příští rok? Na Twitteru BlackBerry Leaks se včera objevila informace o chytaném 5″ zařízení s totožnými specifikacemi jako Passport a stejně precizní konstrukcí. Shodou okolností minulý měsíc si BlackBerry nechalo patentovat „skladovatelnou klávesnici s otočným krytem“. Funguje to na jednoduchém principu, kdy můžete skrýt klávesnici tak, že vám zůstane pouze jeden řádek, který bude pravděpodobně sloužit jako touchpad pro scrolování, jako je tomu u Passportu.

Zařízení, které se tak stane nepřímým nástupcem dřívějšího modelu Torch, zatím nese kódové označení BlackBerry Visa/Victoria. Nemůžete se už dočkat? První informace o chystaných novinkách a možná přímo nový model bychom měli znát již 3. března 2015 na Mobile World Congress v Barceloně!

Previous ArticleNext Article
Šimon-Erich Jelínek
Kreslení, doprava, herní strategie, moderní technologie, BlackBerry. A zjistil jsem, že nejsem schopný používat Android :)

22 Comments

  1. Asi jsem divnej, ale v minulosti jsem měl telefony se Symbianem, iOS, BB OS 6, Androidem a všechny jsem byl schopný užívat. Teď mě ovšem dost láká BB OS 10 hlavně Classic. Společnosti BB přeji hodně úspěchů, jelikož konkurence je výhodou pro nás zákazníky. Passport je důkazem toho, že lze rozčeřit klidnou hladinu stále stejných konceptů…

 1. Když jsem četl nadpis, tak mě napadlo, že by udělali podobnou konstrukci jako měla moje Nokia E7. Ale na tohle jsem tak zvědavý…

 2. Super, ale teraz neviem, či budem čakať na tento model akebo kúpim passport :)

  Druhá poznámka: Pochvala za redesign webu

 3. Tahle konstrukce by se mi líbila..
  V klidu zasunuto skoro jako fulltouch .. a v případě potřeby cvak – qwerty .. :)
  I když landscape vysouvací ještě větší klávesnice by taky nebyl špatný pokus, to už jsme měl na N810.. :)

 4. No ja dúfam že sa dočkáme aj nástupcu z10 niečo do 4,5 ” až 4,7 ” a hlavne poriadnou baterkou. Inak som zvedavý čo si BlackBerry nachystalo na rok 2015

 5. Aj ked by to uz bolo asi s krizom po funuse, novy tablet od BB by som privital.
  Nejakych 10″ a bol by som spokojny.
  Ale to v svete preplnenom tabletmi za 5 korun, asi nehrozi.

 6. Podle mne byl passport dobrý tah. Koupi považuji za nepravděpodobnou, ale vzbudil můj zájem (o BB). Kdyby se teď vytasili s plackou 5.5 a solidním stylusem, tak do něj jdu :-)

  1. k tej masine by inak naozaj isiel stylus, v peknom kozenom puzdre, stylus po ruke, ale tak zasa ono to nie je velmi vyuzitelne, kedze to spomali pisanie.

 7. Sakryš, sakryš, sakryš. Když už jsem vzdal, že udělají náhradu za Torch, který považuji za nejlepší telefon co jsem kdy měl, tak se objeví tahle zprava. A to už jsem plánoval koupi Passportu. A teď babo raď, má cenu ještě čekat? To vypadá skvostně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.