Články & Recenze

BlackBerry na konci ledna ukončí spolupráci se zpěvačkou Aliciou Keys

Je tomu již téměř rok co BlackBerry představilo světu své nové modely s operačním systémem BlackBerry 10 – BlackBerry Z10 a BlackBerry Q10. Ve stejný čas také oznámilo začínající spolupráci se známou zpěvačkou Aliciou Keys, kterou obsadilo na pozici Global Creative Director. Toto rozhodnutí se ukázalo jako jeden z mnoha přešlapů loňského roku, a tak není divu, že roční spolupráce právě končí.

BlackBerry oficiálně oznámilo, že k 30. lednu ukončí spolupráci se zpěvačkou Aliciou Keys. Ta na své pozici Global Creative Director měla za úkol propagovat BlackBerry pomocí různých projektů a nyní, přesně po roce, je jasné, že se jí to moc nedařilo. Připomeňme si, že Alicia Keys byla například jednou z účinkujících v projektu BlackBerry Keep Moving, který se nakonec ukázal jako jeden velký propadák.

Alicia například chtěla vytvořit hudební video z několika měst po celém světě, do kterého měla zakomponovat fotografie od fanoušků. Výsledkem však byl nudný a fádní videoklip, který byl pro všechna města stejný a pouze se prohodily fotografie podle měst. Do výběru se sice dostala i Praha, což vítáme, nicméně výsledek si můžete prohlédnout níže.  Ani výtvory ostatních aktérů Keep Moving projektu se však příliš neujaly – například povídky spisovatele Neila Gaimana nebo film režiséra Roberta Rodrigueze. Více o Keep Moving projektech naleznete přímo na stránkách BlackBerry.

Na důvěře Aliciině pozici nepřidal ani slušný trapas, který se odehrál zhruba měsíc po jejím obsazení do funkce v BlackBerry. Na jejím soukromém Twitter účtu se objevily tweety napsané z telefonu Apple iPhone, což vyvolalo spoustu otázek a Alicia se vše snažila vysvětlit tím, že se jí někdo “naboural do Twitter účtu”. Nicméně najdeme zde i některé zajímavé činnosti. Jednou z nich je například spuštění stipendijního programu The BlackBerry Scholars Program, jehož cílem bylo dostat větší počet žen do oborů, které mají co do činění s mobilními technologiemi, viz oficiální web BlackBerry.

“BlackBerry and Alicia Keys have completed our year-long collaboration. We thank Alicia for her many contributions including providing creative direction for the BlackBerry Keep Moving Project which attracted more than 40 million visits, advocating for women in STEM and launching the BlackBerry Scholars Program. We have enjoyed the opportunity to work with such an incredibly talented and passionate individual.”

Asi je vám jasné, že v celkovém měřítku se celý projekt Keep Moving ani vytvoření speciální pracovní pozice pro Aliciu Keys nedá považovat z jakýkoliv úspěch. BlackBerry tak pokračuje v razantních krocích, které vidíme opravdu rádi. Přestat vyhazovat peníze do vzduchu na nesmyslné projekty cílené na zcela odlišnou kategorii uživatelů, než kterou BlackBerry potřebuje, a zaměřit se na to, co BlackBerry umí nejlépe. Nevíme sice, zda je ukončení spolupráce BlackBerry s Aliciou krokem ze strany nového CEO Johna Chena nebo byl jeden rok lhůta dohodnutá již na začátku spolupráce, jisté je však to, že v současné situaci se jedná o krok správným směrem.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..