Obecné a Tiskové zprávy

BlackBerry možná plánuje uživatelsky modifikovatelný BBM PIN; zaplatili byste si za něj?

BBM-Colors

Stejně jako má každá SIM karta své telefonní číslo, tak má každý BBM uživatel svůj specifický PIN (Personal-Identification-Number). Tento PIN následně slouží jako jeden z identifikátorů v rámci služby BBM a je vázán ke konkrétnímu přístroji BlackBerry. Má podobu osmimístného hexadecimálního čísla (například PIN kanálu BBCzech – C000261B1) a jeho podoba je čistě náhodná. Pouze uživatelé zařízení řady Porsche Design se mohou pyšnit unikátním PINem, který začíná trojicí znaků “2AA”.

Na internetu se začíná vcelku živě diskutovat o tom, že BlackBerry možná zvažuje možnost, že PIN nebude tak úplně náhodný, ale že umožní uživatelům zvolit si vlastní, unikátní identifikátor. Místo nesmyslné sady znaků byste si tak například mohli navolit PIN “1234ABCD” nebo “11111111” a bavíme se tak vlastně o obdobě tzv. zlatých čísel u operátora. Však to znáte: “Prodám telefonní číslo +420 777 777 777 za 100 000,- Kč” a podobně.

BBM-Colors

Pro jednotlivce takové číslo nemá moc smysl, ale pro firmy má obrovskou cenu. Zákazníci si pak mohou lépe zapamatovat jejich telefonní číslo, které se jim vryje do paměti a budou o něm zkrátka vědět (ne náhodou máme v ShopBlackBerry telefonní číslo 604 111 114, pozn. autora). Podobná situace by tak mohla nastat také u čísel PIN. V takovém případě je sice hexadecimální soustava trochu omezující, obsahuje pouze číslice 0-9 a písmena A-F, ale stejně by se jistě našlo mnoho subjektů, které by specifický PIN ocenily.

Dočkáme se snad v dohledné době toho, že by BlackBerry začalo nabízet “prémiové PINy”? Možná ano. Jednalo by se o další způsob, jak BBM monetizovat a využít jeho potenciál k přímému zisku, i když by se nejspíš jednalo o zisk jednorázový. Myslíte si, že by měl tento krok smysl?

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

3 Comments

  1. Pro BB asi moc velký finanční význam ne, ale určitě je to další krok, jak vyjít zákazníkům vstříc, takže spíše marketingový.
    Já osobně bych to asi neřešil, protože by se mi nechtěl měnit.

  2. Zdravim. Ako funguje ten BBM PIN prosim ?
    Ked mam dva BB pristroje, mam 2 rozne PINy ?
    Co ak mam druhy mobil Android ci iOS ? Zasa odlisny PIN ?
    A co v pripade reinstalacie, ci zmeny, BB mobilu ? PIN zostava ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.