Obecné a Tiskové zprávy

BlackBerry koupilo společnosti Movirtu, experta v oblasti virtuálních SIM karet

Dnes zde máme jednu novinku, která vlastně už není novinkou, protože byla oznámena již před měsícem. Přesto se však jedná o velmi zajímavou zprávu, která by vaší pozornosti rozhodně neměla uniknout. BlackBerry totiž oznámilo akvizici londýnské společnosti Movirtu, která se zabývá problematikou virtuálních SIM karet.

Tato akvizice má BlackBerry pomoci rozšířit portfolio služeb v oblasti firemních trendů BYOD (Bring-Your-Own-Device) a COPE (Corporate-Owned-Personaly-Enabled). Společnost Movirtu je vlastníkem patentu na virtualizaci vícero telefonních čísel na jedné SIM kartě, což může být pro mnoho společností velmi atraktivní služba, protože se již firmy nebudou muset dívat po dualSIM zařízeních, ale budou moci využívat prakticky jakýkoliv telefon se dvěma nebo více čísly zároveň.

Ukázkový příklad může vypadat například takto – zaměstnanec má BlackBerry Passport a v něm jednu SIM kartu. Nicméně na SIM kartě má dvě telefonní čísla:

 1. Soukromé číslo s vlastním tarifem, které si platí sám a umožňuje mu volat výhodně s rodinou, poskytuje mu datovou konektivitu apod.
 2. Firemní číslo, které mu umožňuje volat zdarma se svými kolegy v rámci firemní VPN sítě – jediná povolená čísla; toto číslo si večer nebo o víkendu například vypne/zablokuje a nastaví si automatickou SMS odpověď, takže jej nebude moci nikdo obtěžovat mimo pracovní dobu

V této situaci si zaměstnanec užívá komfortu jednoho zařízení se dvěma čísly a nemusí nosit dvě zařízení, zároveň však může naplno komunikovat v rámci firmy a zachová si soukromí ve chvíli, kdy není v práci, je na dovolené a podobně. Firma ve výsledku ušetří, protože zaměstnanec nebude provádět soukromé hovory z firemní SIM karty a tak dále.

Samozřejmě v době flat tarifů je otázka, jak moc je toto řešení potřebné, pro některé firmy však rozhodně význam má. U některých zaměstnanců například potřebuje pouze aby byli na příjmu a na volání jim stačí pár desítek minut měsíčně. Nicméně jak bude tato implementace vypadat v praxi zatím není jasné, ale BlackBerry se bude jistě snažit využít tyto patenty a technologie ve svůj prospěch a vylepšit tak již špičkové MDM řešení BlackBerry Enterprise Service o další skvělou funkci.

Tisková zpráva

BlackBerry Acquires Movirtu to Improve Adoption of BYOD and COPE

New solution enables “split billing” for iOS, Android and BlackBerry

WATERLOO, ONTARIO–(Marketwired – Sept. 11, 2014) – BlackBerry Limited (NASDAQ:BBRY)(TSX:BB), a global leader in mobile communications, announced today that it has acquired Movirtu, a provider of virtual identity solutions for mobile operators that allows multiple numbers to be active on a single device. This improves device management in bring-your-own device (BYOD) and corporate owned personally enabled (COPE) environments. Terms of the transaction were not disclosed.

With Movirtu’s Virtual SIM platform, both a business number and a personal number can be used on a single mobile device, with separate billing for voice, data and messaging usage on each number. As a result, employees can switch between business and personal profiles easily without carrying multiple devices or SIM cards, and charges are appropriately billed to the company and the employee. Additionally, in conjunction with the BlackBerry Enterprise Service (BES) platform, enterprise customers will be able to apply IT policies to the business number without impacting the usability of the device for personal use.

“In a BYOD and COPE world, there remain a number of efficiency and convenience challenges facing enterprises, employees and mobile operators alike,” said John Chen, Executive Chairman and CEO, BlackBerry. “The acquisition of Movirtu complements our core strategy of providing additional value added services, and it will leverage our key assets, including our BES platform, along with our existing global infrastructure which is connected to a large number of mobile operators around the world.”

The acquisition complements BlackBerry’s Secure Work Space, BlackBerry Balance and other partitioning technologies, which give employees the freedom and privacy they want for their personal use while delivering the security and management needed for business use. With Movirtu, employees can switch between profiles for calls, data and messages, while on their home network and in roaming situations.

“BlackBerry is the best partner to help us carry forward our vision of redefining the mobile experience by introducing virtual identities,” said Carsten Brinkschulte, CEO, Movirtu. “We address the challenges of BYOD and COPE by providing our unique and innovative technology solution through BlackBerry’s existing relationships with mobile operators and customers around the world.”

The new Virtual SIM capabilities will be offered by BlackBerry through mobile operators to provide customers with multiple identity based service offerings. BlackBerry will support the deployment of Movirtu technology by mobile operators on all major smartphone operating systems.

About BlackBerry

A global leader in mobile communications, BlackBerry® revolutionized the mobile industry when it was introduced in 1999. Today, BlackBerry aims to inspire the success of our millions of customers around the world by continuously pushing the boundaries of mobile experiences. Founded in 1984 and based in Waterloo, Ontario, BlackBerry operates offices in North America, Europe, Middle East and Africa, Asia Pacific and Latin America. The Company trades under the ticker symbols “BB” on the Toronto Stock Exchange and “BBRY” on the NASDAQ. For more information, visit www.BlackBerry.com.

About Movirtu

Headquartered in London, and with a regional office India, Movirtu develops and markets innovative identity solutions for mobile operators in developed and developing markets. Movirtu’s patented Virtual SIM platform, which allows multiple numbers to be active on a single standard SIM card, enables mobile operators to deploy a range of compelling service offerings. For more information, please visit http://www.movirtu.com.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

13 Comments

 1. Nevím odkud to přišlo, ale Movirtu je technologie určená pro infrastrukturu operátorů. Na straně BES je pouze aplikace politik a/nebo nějaká konfigurace.
  A naši operátoři to nemají a ani neplanují.

   1. Mě to Movirtu velice zaujalo už při první zmínce. U těch dvou čísel u O2 je omezení, že to musí být opravdu dvě SIMkarty od O2 a navíc obě musí být v osobním vlastnictví. Tak nějak mi to vysvětlili na technické podpoře. To Movirtu je podle dostupných informací poněkud pokročilejší, protože ikdyž má člověk jednoSIMkový telefon, tak díky aplikaci se to chová jako dualSIM. Také podle dokumentace dostupné na stránkách, by mělo být možné spojovat čísla od více operátorů.
    Ale jak říkám, na technických podporách mi řekli, že to nemají a neplánují. Jen u T-Mobile mi navíc řekl, že děkují za zajímavý podmět a že o tom budou přemýšlet…

 2. Dve cisla na jednej karte, ale podmienkou je rovnaky operator.
  Cisla od roznych operatorov, na tom nefunguju.
  Co je dost podstatna vec, ktoru by bolo treba doplnit do clanku.

   1. Navíc, ta KombiKarta měla svá omezení. Výhodou bylo bezplatné přesměrovávání hovorů, ale nevýhodou byla nutnost ručně přepínat čísla. Takže to nefunguje úplně jako dualSIM nebo Movirtu. To Movirtu je opravdu virtualizace SIM karet, podle těch dokumentů, které mají na stránkách to funguje realtime – volání, SMS, data, roaming a další.

    Námět na článek -> co takhle ve spolupráci s portálem Mobilenet vyzpovídat operátory, jak to vidí s touhle technologií? Případně na ně i trochu zatlačit článkem. Myslím, že v dnešní době už by tomuhle mixování čísel nemuseli být tak uzavření jako dříve.

    1. Český rybníček je velmi uzavřený, operátoři na výzvy zákazníků reagují minimálně nebo vůbec. Každopádně dík za námět, můžeme jej zkusit zpracovat.

 3. Mně osobně by se víc zamlouvala virtuální simkarta celkově..
  Prostě si myslim že simkarty jsou takový přežite, si myslim že by snad ani nemusel být problém udělat to formou nějakého učtu..

  Zákazník by od operatora koupil jen číslo a tarif.. a řekněme nějaké unikátní heslo, které by si mohl později sám změnit.

  Zapl by se telefon a chtěl by přihlašovací udaje takže uživatel by zadal telefoní číslo a heslo a hurá byl by “online” ..

   1. no ale kdyby to bylo právěže jak mám namysli já, už by se nemuselo řešit nic ohledně simkaret.. prostě na jiném telefonu by jsi se odhlasil, a přihlasil se pod svým číslem aniž bys musel přehazovat simkarty atpd.

 4. Přes všechny výhrůžky úředníků EU, že budou ceny za hovory a data po celé Evropě stejně drahé (nebo levné?), není na škodu používat lokální SIMky zejména pro data. Tady by technologie Movirtu byla velmi, velmi užitečná, když např. operátor Yoigo nabízí ve Španělsku 600 MB za 7,26 € měsíčně a pak po vyčerpání za každých dalších 100 MB inkasuje 1 €. K tomu SMS za 0,0121 € (tj. 1,21 eurocentu), a to zcela bez závazku. Za poněkud závaznějších podmínek pak lze dostat 1 GB za 6 € měsíčně. Když jsem před dovolenou škádlil T-Mobile dotazy, jaké ceny mi může nabídnout ve srovnání s tím, bylo zřejmé, že jakékoli změny se velmi výrazně obává. Nelze tedy očekávat nějakou vstřícnost k takové univerzální technologii, která by dala zákazníků svobodu volby a byla dokonce i jednoduchá na užívání. Cesta tedy vede přes výrobce telefonů, kteří by technologii zavedli a donutili operátory, aby se přizpůsobili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..