Přístroje & Příslušenství

BlackBerry “Kopi” opět vyfoceno, tentokrát vedle BlackBerry Q5; dostane se až k zákazníkům?

A máme zde další sadu zajímavých fotografií, na kterých si můžeme prohlédnout (zatím) nepředstavené BlackBerry s kódovým označením ,,Kopi”. Kromě kvalitních snímků, na kterých si můžete zařízení skutečně dopodrobna prohlédnout, však  tyto snímky nabízí také přímé porovnání BlackBerry Kopi s jeho sourozencem, modelem BlackBerry Q5.

BlackBerry-Kopi-leaked-Q5-1 BlackBerry-Kopi-leaked-Q5-2 BlackBerry-Kopi-leaked-Q5-3

O BlackBerry Kopi jsme toho napsali již mnoho, a tak pouze v rychlosti shrneme hlavní body. BlackBerry Kopi byl projekt low-endového BlackBerry s hardwarovou QWERTY klávesnicí a operačním systémem BlackBerry 10. Tento projekt dával naprostý smysl, protože BlackBerry Kopi mělo být hardwarově srovnatelné, a v některých ohledech pro mnohé i lepší, právě s BlackBerry Q5. Jeho cenovka se však měla pohybovat pod hranicí $200.

BlackBerry Kopi však mělo oproti modelu Q5 několik vcelku zásadních výhod. Jednou z nich je například konstrukce, která využívá pogumovaného zadního krytu a telefon tak v ruce působí mnohem solidnějším dojmem, než je tomu u modelu Q5. Subjektivně je mnohem povedenější také design, který v mnohém odkazuje na současnou vlajkovou loď, model BlackBerry Z30.

Pro mnoho lidí by jistě zásadní vlastností byla také vyměnitelná baterie. BlackBerry Kopi ji totiž nabízí pod odjímatelným zadním krytem. Zde se nachází také sloty pro SIM kartu a paměťovou kartu, takže odpadá nutnost vcelku nevzhledné krytky těchto slotů, kterou najdeme u modelu Q5.

BlackBerry-Kopi-leaked-Q5-5 BlackBerry-Kopi-leaked-Q5-6 BlackBerry-Kopi-leaked-Q5-7

Prakticky jediné, v čem má BlackBerry Q5 navrch, je vyšší paměť RAM a podpora sítí LTE a možná právě to bylo důvodem, proč byl projekt BlackBerry Kopi zastaven, nebo minimálně pozastaven na neurčito. Jsem si téměř jistý, že pokud by na trhu bylo BlackBerry Q5 za 6.000-7.000 Kč a proti němu BlackBerry Kopi za cca 4.000,- Kč, BlackBerry by tím svou starší ,,kvé-pětku” prakticky odsoudilo k záhubě.

Vzhledem k tomu, jak často se v poslední době setkáváme se snímky BlackBerry Kopi je však možné, že BlackBerry tento projekt ještě zcela nezavrhlo. Je možné, že pouze čeká na doprodání skladových zásob modelu Q5 aby mohlo začít vyrábět model Kopi?

Osobně jsem měl možnost si BlackBerry Kopi prohlédnout ještě v době, kdy se s ním stále reálně počítalo a dle mého názoru se jedná o mnohem povedenější zařízení než BlackBerry Q5. Skoro mám dojem, jestli model Q5 neměl být vývojářským modelem Dev Alpha a teprve model Kopi tím finálním ostrým produktem, který by zaútočil na trh skvělou klávesnicí, kvalitním hardwarem, operačním systémem BlackBerry 10 a především cenou pod hranicí $200.

BlackBerry-Kopi-leaked-Q5-8 BlackBerry-Kopi-leaked-Q5-9 BlackBerry-Kopi-leaked-Q5-10

BlackBerry-Kopi-leaked-Q5-11 BlackBerry-Kopi-leaked-Q5-12 BlackBerry-Kopi-leaked-Q5-13

Zdroj: BerryFlow

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..