Aplikace

BlackBerry konečně monetizuje BBM: představilo BBM Stickers, hravé samolepky pro BBM

Populární BlackBerry Messenger zaznamenal za poslední rok největší změny během celé své existence. Od chvíle, kdy byl představen nový operační systém BlackBerry 10, jsme se dočkali spousty nových funkcí (BBM Voice, BBM Channels…), uvolnění BBM na platformy Android a iOS, nových emotikon a možností sdílení a mnoho, mnoho dalšího.

BBM-Stickers

Příval novinek však nepolevuje a BlackBerry v těchto dnech představilo novou funkci BBM Stickers. Jedná se o  hravé “samolepky”, kterými můžete prokládat zprávy v chatu. Stejnou funkci najdete také například ve Facebook Chatu nebo v aplikaci Viber. Nová verze BBM s touto funkcionalitou byla uvolněna v BlackBerry Beta Zone. Ukázku samolepek si můžete prohlédnout na videu níže.

Mnohem důležitější je však fakt, že BlackBerry se konečně rozhodlo monetizovat BBM. To znamená, že z BBM by mělo již samostatně generovat příjmy a to sice ze služby BBM Store. Právě v BBM Store by si totiž uživatelé měli v budoucnu moci zakoupit nové sady samolepek, mezi kterými nebudou chybět nejrůznější typy smajlíků, příšerek a podobně, ale také například známé animované postavičky z pohádek, her nebo seriálů. Samolepky si u uživatelů různých alternativních messengerů získaly velkou popularitu, a tak je tento krok zcela pochopitelný. Navíc cena $1 za balíček samolepek je ochotna spousta uživatelů zaplatit, takže se zdá, že by BBM mohlo skutečně začít hezky vydělávat.

Jak jsme již zmínili, BBM Stickers jsou zatím v uzavřeném beta testování. Oficiálního uvolnění updatu pro všechny platformy bychom se měli dočkat v řádech týdnů.

Související články:

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..