Přístroje & Příslušenství

BlackBerry “Jakarta” s cenou pod $200 by mělo být první BlackBerry z továrny Foxconn

Do světa pronikají první konkrétní informace o tom, co vlastně BlackBerry společně s novým partnerem, společností Foxconn, plánují. Jak jsme vás již informovali, BlackBerry uzavřelo pětileté strategické partnerství se společností Foxconn, která se zaměřuje na vývoj a výrobu spotřební elektroniky a patří mezi vůbec největší výrobce na světě. Zákazníky Foxconnu jsou společnosti jako Apple, HP, Intel a další.

Potvrdila se slova z tiskové zprávy oznamující partnerství a to sice, že Foxconn BlackBerry pomůže především s výrobou zařízení pro rozvojové trhy jako je Indonésie, Indie a podobně. Vůbec první zařízení, které by mělo z nového partnerství vzejít, je označováno jako BlackBerry “Jakarta” a údajně by se mělo jednat o plně dotykový model s operačním systémem BlackBerry 10tedy bez QWERTY klávesnice. Tato zpráva nás velice překvapila, protože pravděpodobně nikdo nečekal, že by mělo být prvním počinem zařízení bez klávesnice. Doufejme, že se to BlackBerry nevymstí.

Potěšit by naopak měla cena, neboť nový CEO BlackBerry, John Chen, v rozhovoru zmínil, že chystané nejlevnější BlackBerry se bude cenově pohybovat pod hranicí $200, tedy méně než 4000,- Kč. Toto zařízení se tak bude snažit zaplnit právě mezeru, kterou má nyní BlackBerry ve svém portfoliu zařízení s OS BlackBerry 10.  V současnosti totiž nedokáže konkurovat nejlevnějším Android zařízením nebo levným Nokiím řady Lumia, jako jsou například modely Lumia 520 nebo 620. Snad se nové BlackBerry “Jakarta” povede. Rozhodně bychom to BlackBerry přáli.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

7 Comments

 1. Nedivím se, že se jedná o plně dotykový mobil. Běžný laik, který vedle sebe uvidí Lumii a pak BB s klávesnicí, tak si předem vybere Nokii, kvůli většímu prostoru na displaji nebo jenom kvůli odporu ke klávesnicovým mobilům. Může to být unáhlené a sebehorší rozhodnutí, ale QWERTY by měly dávat opravdu pouze mobily střední nebo vyšší třídy. Jedná se sice o skvělé mobily (viz. Q10) ale jsou opravdu jenom pro minimum uživatelů. A Jakarta má být pro pro “masy” lidí a ty nechtějí klávesnici.

  Tady se mimochodem ukazuje to, že John Chen jedná podle toho, co lidé opravdu chtějí a to je to, co BB v současnoti akutně potřebuje.

   1. Vím, že Curve se prodával dobře všude po světě a rozhodně nejsem proti jeho dalšímu vývoji a je skoro jisté, že by se dobře prodával i nyní s OS10. Ale ve srovnání s novou Jakartou si myslím, že už by to tak skvělé nebylo. Přece jenom Curve mi přijde jako záležitost pro někoho, kdo chce klávesnici a zároveň požaduje, aby to byl smartphone a ještě za nízkou cenu. A v tom Curve nemá konkurenci. Ale kdo klávesnici nechce, takových lidí je v dnešní době dost, tak si právě může koupit Jakartu.
    Ale ještě se uvidí, jak se Jakarta bude prodávat, třeba se mýlím… A jsem si jist, že Chen na Curve rozhodně nezapomněl a možná že se dočkáme nástupce (pokud možno levnějšího než Q5).

 2. No obávám se notných kompromisů vzhledem k tomu, že BB modely měli všechny 2 GB RAM, o čemž pochybuji že by se jim to podařilo vměstnat do 200$. Ač BB velice fandím a doufám že i u nových modelů se jim podaří udržet vysoký stupeň kvality. :)

 3. Nevím třeba modely Pro z řad Xperie od Sony Ericssonu byli velice oblíbené minimálně v mém okolí, zastoupení nějakých 20% nevím jaké prodeje by chtěli, aby je uznali jako dostačující.

  jo a nějak divně vám funguje captcha toto je také správná odpověď:
  jedna + 06 = sedm ;)

 4. Držím BlackBerry pěsti, opravdu potřebují svůj skvělý systém OS10 dostat mezi lidi, už mě nebaví vysvětlovat a ukazovat svému okolí, jak OS10 funguje.
  Bylo by to krásný, potkávat více lidí s ostružinou na zádech. Já osobně doufám, že Jakarta bude ve velikosti max 3,5″, to bych potom mohl vyměnit dosluhující 9380 za nový kus s OS10 i mé manželce. Na Z10 nadává, že je velká. :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..