Obecné a Tiskové zprávy

BlackBerry dosáhlo zákazu prodeje klávesnic Typo pro iPhone v USA, vyhrálo soud v San Franciscu

Malé vítězství si mohou připsat právníci, kteří zastupují kanadské BlackBerry ve věci soudního sporu ohledně porušení patentů BlackBerry společností Typo Products LLC (dále jen Typo). Jak jsme vás již informovali dříve, společnost Typo vyrobila externí klávesnici pro Apple iPhone, která nejenže připomíná klávesnici BlackBerry, ale doslova ji kopíruje.

Společnost BlackBerry má za sebou mnoho let vývoje hardwarových klávesnic pro mobilní zařízení a v tomto ohledu těžko hledá konkurenci. Z dlouholetého vývoje klávesnic vzešlo také několik patentů, které podle BlackBerry společnost Typo výrobou svého příslušenství porušilo. A ke stejnému závěru podle posledních informací došel také americký okresní soudce, William Orrick, v San Franciscu.

TypoKeyboard-vs-Q10

Podle něj jsou námitky na porušení práv společnosti BlackBerry oprávněné a společnost Typo nedokázala dostatečně proti obvinění argumentovat. Naopak je třeba zmínit, že právníci Typo byli schopni argumentovat pouze tím, že ,,patentové nároky BlackBerry jsou neplatné, protože nic neztratí a ani neutrží žádnou újmu, protože jejich výrobky se tak jako tak neprodávají”. Au! Na jednu stranu bolestivá poznámka, na druhou stranu však naprostý nesmysl, který jako argument u soudu logicky nemohl obstát.

Dočasné rozhodnutí soudu tak v této chvíli je, že společnost Typo nesmí prodávat své klávesnice na území USA a s největší pravděpodobností to bude také rozhodnutí konečné i v případě, že se Typo odvolá. Soudce neobměkčilo ani tvrzení, že ,,dočasný zákaz prodeje produktů Typo může ohrozit existenci společnosti”. Jaký je váš názor na celý spor BlackBerry vs. Typo?

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

  1. Bylo úplně jasné, že to Blackberry vyhraje, je to podobné jako vejce vejci. Na jednu stranu se Typo snaží urazit Blackberry, které se “neprodává”, protože lidé jsou hloupí a radši si koupí pomalé jablko nebo zasekaný android a na druhou stranu chtějí klávesnici od Blackberry, které pracovalo spousty let na tom, aby klávesnice byla zkrátka pohodlná, efektivní a dokonalá a to se jim taky povedlo.

    Dom

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..