Obecné a Tiskové zprávy

BlackBerry dokončilo tříletou restrukturalizaci a očekává růst, řekl CEO John Chen v interní zprávě

Podle zdrojů agentury Reuters CEO kanadské společnosti BlackBerry v interní zprávě pro zaměstnance BlackBerry řekl, že BlackBerry v těchto dnech dokončilo kompletní restrukturalizaci, která trvala téměř 3 roky, a v následujícím období se připravuje na postupný růst.

BlackBerry se před několika lety začalo potýkat s výrazným poklesem prodejů zařízení BlackBerry stejně jako s radikálním poklesem tržního podílu na úkor smartphonů s operačním systémem Android a iOS. Firma tak musela zahájit kompletní restrukturalizaci a pokusit se zachránit co se dá.

Výsledkem tříletého snažení je například nový operační systém BlackBerry 10 a MDM řešení BES 10, propuštění cca 60 % všech zaměstnanců a prodej velké části majetku společnosti (nemovitosti apod.) pro udržení vysokého cashflow. Radikální, avšak nezbytné kroky vedly k tomu, že BlackBerry úspěšně snížilo provozní náklady o desítky procent a v posledním čtvrtletí se dokonce dostali zpět do černých čísel.

“We have completed the restructuring notification process, and the workforce reduction that began three years ago is now behind us,” said the memo from BlackBerry’s Chief Executive John Chen.

Zdá se tedy, že to nejhorší má BlackBerry nyní za sebou, protože John Chen zároveň hýří optimismem ohledně následujících měsíců. Na konci aktuálního fiskálního roku totiž BlackBerry plánuje návrat do stabilního zisku a pokud se na trhu neobjeví žádné zásadní zvraty, BlackBerry dokonce plánuje pomalu přibírat nové zaměstnance do odvětví produktového vývoje, podpory prodeje a uživatelské podpory – zpočátku ve skromných počtech.

BlackBerry se podařilo celkem jasně vyprofilovat svůj cílový trh – zabezpečení mobilních dat a správa mobilních zařízení (tzv. MDM). Firma se navíc postupně začíná rozhlížet po případných strategických akvizicích, které by mohly společnosti zajistit lepší postavení na trhu – jednou z těchto akvizic bylo nedávné odkoupení německé společnosti Secusmart, specialistů v oblasti šifrování hovorů a mobilních dat.

BlackBerry má před sebou ještě hodně práce, ale v současnosti můžeme říct, že mají nakročeno velmi dobře. John Chen poděkoval zaměstnancům, kteří zůstali s BlackBerry až do dnešního dne a připomněl jim, aby zůstali maximálně zaměřeni na přicházející novou verzi MDM řešení BlackBerry Enterprise Service (BES) a samozřejmě také na novou generaci BlackBerry 10 zařízení v čele s modely Passport a Classic. Keep moving…

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..