Obecné a Tiskové zprávy, Přístroje & Příslušenství

BlackBerry dnes oficiálně představilo nový Porsche Design P’9983

BlackBerry dnes oficiálně odhalilo nejnovější luxusní model, který vznikl ve spolupráci s německou společností Porsche Design. V pořadí již třetí společný model vychází parametrově z modelu BlackBerry Q10, přináší však typický industriální design a špičkové materiály.

Již původní model Porsche Design P’9981 měl na trhu velký úspěch. Britský obchod s luxusním zbožím Harrods jej dokonce označil za nejúspěšnější luxusní telefon, který kdy prodávali a úspěch měl také na tuzemském trhu, kde se prodalo stovky  kusů tohoto zajímavého přístroje. BlackBerry na něj navázalo minulý rok novinkou Porsche Design P’9982, který vycházel naopak z BlackBerry Z10.

p9983_keyvisual_m

Dnes však opět získává hlavní roli klávesnice, která je velkou chloubou nového Porsche Design P’9983. Již ze samotných fotografií si můžete všimnout, že se jedná skutečně o exkluzivně vyhlížející zařízení, které sází na typický design a hodnotné materiály. Samotná výbava však rozhodně také není k zahození.

Jak jsem již zmínil, tak nové Porsche Design P’9983 vychází z modelu Q10. Mnoho prvků je tedy společných. Uvnitř zařízení se nachází nejnovější verze operačního systému BlackBerry 10 a to již přímo verze BlackBerry 10.3. Porsche Design P’9983 se tedy může chlubit všemi funkcemi, na které můžete být z BlackBerry 10 zvyklí – geniální BlackBerry Hub, precizní práce s emaily a komunikací obecně, přehledný kvalitní kalendář, kancelářský balík Documents To Go nebo možnost práce s Android aplikacemi. Navíc však můžete počítat s novinkami, které přijdou právě v novém BlackBerry 10.3.

O plynulý a svižný běh systému se stará čipset Qualcomm Snapdragon S4 Plus s dual-core procesorem o taktu 1,5 GHz, 2 GB paměti RAM a grafickým čipem Adreno 225. Vnitřní paměť nám ze 16 GB poskočila na příjemných 64 GB, ale pokud by vám přeci jen nestačila, můžete ji dále rozšířit až o dalších 128 GB pomocí paměťových karet microSDXC. Výbavu dále doplňuje 8Mpx fotoaparát s možností záznamu FullHD videa a nechybí ani 2100mAh baterie, která se postará o nadprůměrnou výdrž baterie, tak jak ji známe již z modelu Q10.

Samostatnou kapitolou je samozřejmě design zařízení. Již na první pohled je patrné, že se jedná o návrh z dílny Porsche Design. Ostře řezané linie, kov, sklo a precizní dílenské zpracování. Již v minulosti se modely Porsche Design předvedly ve skvělém světle a novinka bude v tomto trendu jistě pokračovat.

Rám novinky je z ušlechtilé oceli. Tu doplňuje minerální sklo kryjící displej, zadní kryt z materiálu na bázi skla (podobně jako u modelu Q10) a čočku fotoaparátu chrání před poškrábáním dokonce safírové sklíčko. Nechybí ani legendární BlackBerry klávesnice, která u modelu P’9983 získala netradiční design. Klávesy jsou vyrobeny z materiálu podobného sklu, zároveň však nabízí odolnost syntetických materiálů.

Porsche Design P’9983 od BlackBerry je důkazem dokonalého vkusu jeho vlastníka a jeho chuti po úspěchu, stejně jako jeho rozumu při výběru produktu, který mu pomůže zůstat na vrcholu,” říká Juergen Gessler, generální ředitel Porsche Design Group. “Spolupráce s BlackBerry opět vedla k výrobku, který spojuje styl a funkčnost, aby nabídl skutečně luxusní zážitek.

Nové Porsche Design P’9983 by se na trh mělo dostat během několika týdnů. K dostání bude také u českého zastoupení Prosche Design, jejichž obchody naleznete v Praze v OD Kotva, v ulici Pařížská a na Letišti Václava Havla. Předpokládaná cena je opět cca $2000, v přepočtu tedy zhruba 45 000,- Kč. Více informací o novém Porsche Design P’9983 najdete na oficiálních stránkách www.blackberry.com/p9983

Tisková zpráva

STUTTGART, GERMANY and DUBAI, UNITED ARAB EMIRATES–(Marketwired – Sept. 17, 2014) – Porsche Design and BlackBerry Limited (NASDAQ:BBRY)(TSX:BB), a world leader in mobile communications, today announced the new Porsche Design P’9983 smartphone from BlackBerry. The luxury P’9983 smartphone combines the unique stylish design of the iconic and timeless Porsche Design brand with the fluid and effortless productivity experience of BlackBerry(R) 10 technology.

 

Marking the third smartphone collaboration between BlackBerry and Porsche Design, the device integrates premium quality materials such as sapphire glass for the camera lens, forged stainless steel for the Porsche Design floating logo and chassis, and a special glass-weave technology for the back door. Furthermore, Porsche Design has collaborated with BlackBerry for the first QWERTY version with BlackBerry 10 with specially crafted glass-like keys with the durability of rigid synthetic material, and a special 3D effect with silver font characters.

 

“The Porsche Design P’9983 smartphone from BlackBerry makes a statement about its owner’s impeccable taste and drive for achievement and success, as well as discernment in making the right choices with products that help them stay on top,” says Juergen Gessler, CEO of the Porsche Design Group. “Yet again, the collaboration with BlackBerry has led to a product that blends style and functionality to provide a true luxury experience.”

 

“Today we mark yet another milestone in delivering an experience that goes beyond luxury,” said Ron Louks, President, Devices and Emerging Solutions at BlackBerry. “The first QWERTY Porsche Design smartphone with BlackBerry 10 experience combines superior productivity, ultimate security and privacy and the performance of the best professional tool with the opportunity to express individual style with the luxury of being one step ahead.”

 

Bringing together timeless aesthetics with best-in-class security, the new Porsche Design P’9983 smartphone offers the full benefits of the BlackBerry 10 platform, with key features such as:

 

A revolution of the classic BlackBerry(R) QWERTY Keyboard – The unique, elegantly-designed BlackBerry QWERTY keyboard continues to provide the very best typing experience. The additional personalized auto-correction and next word suggestion help to type faster, more accurately and with less effort.

 

Secure communication and collaboration – BlackBerry brings world class security through encrypted BBM(TM) instant messaging for your business and personal needs, so you can feel safe in the knowledge all your communications are safe and secure.

 

Unique PIN – Be instantly recognizable as a Porsche Design user. The Porsche Design P’9983 smartphone from BlackBerry providesan exclusive Porsche Design PIN range – 2AAXXXXX – that sets the owner apart and makes them instantly recognizable among other Porsche Design users.

 

BlackBerry(R) Priority Hub – BlackBerry(R) Hub is the one place to manage all your conversations and notifications. The BlackBerry Priority Hub intelligently filters messages to give you instant access to the conversations and content most essential to you, helping you stay organized and focused on the most important tasks.

 

Exceptional battery performance – Power designed to keep up with you. BlackBerry is well known for amazing battery life. With the optimization of power consumption in BlackBerry 10, the P’9983 smartphone delivers exceptional battery performance. Enjoy peace of mind knowing that you can be productive and in touch with the people who matter all day long.

 

BlackBerry(R) World(TM) – It’s important to have the right tools to get any job done with speed and excellence. You can find the very best business and productivity apps available directly from BlackBerry World.   Find your individual look with exclusive Porsche Design accessories that have been specially selected to perfectly complement your new P’9983 smartphone. In the box, you will find everything you need including a premium stereo headset, an international charging kit, a polishing cloth and a USB cable for high-speed data transfer. The P’9983 smartphone also offers exclusive aftermarket accessories including handcrafted leather backdoors made from fine Italian leather that are available in the colors: Yellow, Blue Green, Dark Brown, Pomegranate, Paloma Grey, Salsa, Blue and Orange so you can choose a look to express your individuality.

 

The Porsche Design P’9983 smartphone from BlackBerry will be available from Porsche Design stores, select carriers and retailers around the world by the beginning of October 2014.

 

For more information about the new Porsche Design P’9983 smartphone from BlackBerry please visit www.blackberry.com/p9983.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..