Přístroje & Příslušenství

BlackBerry Classic se nám ukazuje na prvním hands-on videu!

Nechme chvilku BlackBerry Passport odpočívat a dejme chvíli prostor také jiným novinkám. A proč hned nezačít něčím tak zajímavým, jako je nový model BlackBerry Classic, který se pomalu chystá zaútočit na konzervativnější uživatele kombinací operačního systému BlackBerry 10, hardwarové klávesnice a klasických ovládacích kláves s optickým trackpadem? BlackBerry Classic se nám vůbec poprvé ukazuje na videu a rozhodně se máme na co těšit.

Na videu si můžeme konečně trochu prohlédnout, jakým způsobem bude BlackBerry Classic ovladatelné pomocí optického trackpadu – na displeji se bude pohybovat kurzor stejně jako u staršího BlackBerry OS 7.1. Stejně tak by měly fungovat i klávesy, menu a tak dále. Jak se vám nový BlackBerry Classic líbí? Na trh by se měl dostat na konci listopadu nebo na začátku prosince, tak doufejme, že jej stihnete koupit jako vánoční dárek.

Zdroj: NerdBerry

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

16 Comments

 1. Trackpad? Kde jsem to jen před pár lety viděl. Předpokládám, že příště už bude mít i classickou velikost. BB umí! Pro mě první použitelný BB s OS10. Já se snad urvu a půjdu do toho.
  Jaká bude předběžná cena?

  1. Radime, teď jsi mě opravdu potěšil svým pozitivním příspěvkem, opravdu, nedělám si legraci :-) Pravdou je, že ač jsem rozhodnut pro Passport, Classic vypadá velmi velmi velmi dobře. Anebo si koupím oba a budu je střídat :-)

 2. Prosím Vás,nemá někdo informace ohledně aplikace Servis24 pro BB?Odcházím od Applu pro přemrštěné ceny nových iPhonu6.děkuji.

   1. Tak apk servis24 zrovna nefunguje. Instalace i aktivace v pořádku, ale potom nelze jednotlivé účty rozkliknout. Nebo teda ano, ale až třeba na dvacátý pokus. Ani na 10.3. není změna k lepšímu. Třeba bankovnictví Airbank ale funguje luxusně jak nativní…

 3. Príde mi to také divne, keď na displeji sa zobrazujú ovládacie prvky a súčasne sú na prístroji aj hardvérové ovládacie prvky. Na pohyb v systéme je určite rýchlejší a pohodlnejší pohyb prstom ako na trackpade. Krásny mobil. Hardverové tlačidlá sú pri BB OS 10 a jeho filozofii podľa mňa zbytočné.

  1. Je to hlavně otázka priorit. Pro mnoho uživatelů je trackpad ideální pro ovládání zařízení jednou rukou – kolega například hodně používá telefon v autě a na tuto vlastnost se vyloženě těší. Stejně tak pohyb v textu je pomocí trackpadu přesnější než na dotykovém displeji. BlackBerry 10 má skvěle vymyšlený systém pro ovládání skrze dotykový displej, naprosto však chápu, že někteří uživatelé trackpad přivítají s otevřenou náručí.

   1. Jestli někde najde trackpad uplatnění, tak je to pro navigaci v textu. Stávající dotykovej systém je o nervy, trefit se do správnýho místa je opravdu spíš dílem náhody a ona “navigace” pomocí virtuálního kolečka je taky obzvláště vypečená – hlavně v okamžiku, kdy chce člověk opravit něco při hraně obrazovky a nemůže se tam trefit, protože dotyčná část kolečka je mimo obrazovku.

  2. Mám z toho úplně stejný pocit. Při přechodu z Bolda 9900 na Q10 jsem se bála, že budu optický trackpad postrádat, ale ta gesta jsou tak návyková, že mi vůbec nechyběl. A teď už mi připadá zbytečný. Ale jak píše níže Vojta – např. při řízení v autě se HW ovládací prvky určitě hodí. Uvidíme v reálu.

 4. Classic nabízí obdobné možnosti ovládání, jako E6-moje poslední Nokia. Od ní jsem loni v červnu rovnýma nohama skočil do vod Blackberry, nákupem Q10. Na její ovládání jsem si zvykl překvapivě rychle, neboť i E6 jsem obsluhoval většinou dotykově. Ačkoli se mi Passport I Classic LÍBÍ, nemohu si je-kvůli jejich velikosti dovolit. Nutně potřebuji, aby telefon pohodlně seděl v jedné ruce a zároveň jej bylo možné palcem téže ruky plnohodnotně ovládat. Proto jsem před měsícem přikoupil Q5 (než zmizí z obchodů).
  Synovec v září nastopoval na střední školu. Koupil si Z10, je velmi spokojen :-)

 5. Classic měl vyjít rovnou místo Q10. Škoda, že až teď. Hodně se mi libí, ale mám q10 a kdybych opravdu přemýšlel o novým, tak jdu do passportu. Což si myslím, že udělá hodně lidí.

 6. Pokud bych si chtěl koupit něco, co zaujme, bylo by to BlackBerry Passport. Ten mobil mě prostě zaujal, 1:1 by mohlo uživateli přinést opravdu to, co na trhu chybělo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..