Přístroje & Příslušenství

BlackBerry Classic pravděpodobně dostane baterii s kapacitou 2500 mAh

Ačkoliv je v těchto dnech hlavní pozornost upírána na připravovaný BlackBerry Passport, mnoho uživatelů neméně dychtivě hltá jakékoliv informace týkající se také nového BlackBerry Classic. Tento model byl již sice oficiálně oznámen a v listopadu by se měl objevit na našem trhu, zatím však známe pouze minimum detailů.

Díky poslední sérii uniklých fotografií se nám však pravděpodobně podařilo minimálně jeden detail odhalit a je jím typ a kapacita baterie. Jak si můžete z fotografie všimnout, baterie bude typu Li-Pol, což je dnes nejmodernější typ baterie s velmi dobrými vlastnostmi. Samotnou kapacitu baterie se autor snažil na snímku rozmazat, zapomněl však na označení napětí a výkonu, ze kterého se pomocí jednoduchého vzorce snadno dopracujeme k samotné kapacitě baterie.

Na baterii si tedy můžeme všimnout výkonu 9,56 Wh a nominativnímu napětí 3,8 V. Ze vzorce (výkon x 1000) / napětí nám tedy vyjde kapacita baterie ~2 515 mAh. To je opravdu skvělá zpráva, protože by to znamenalo, že BlackBerry Classic nabídne ještě větší baterii, než dnes nalezneme například u modelu Q10 nebo nejvyššího modelu Z30.

Model Classic by se tak měl pyšnit opravdu velmi dobrou výdrží baterie a jsme velice rádi, že BlackBerry pokračuje v této tradici, protože kromě modelu Z10, který je bohužel klasicky jednodenní smartphone, dokáží všechna nová BlackBerry  vydržet na příjmu více než jeden den.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..