Přístroje & Příslušenství

BlackBerry Classic alias Q20 by mohlo přijít již letos v listopadu

Kanadská společnost BlackBerry na letnošním MWC 2014 v Barceloně představila dvojici nových zařízení s operačním systémem BlackBerry 10. Jendím z nich byl model BlackBerry Z3, který se nyní začíná velmi úspěšně prodávat v Indonésii. Druhý představený model pak vyvolává velké vzrušení v řadách odborné ale i laické veřejnosti, protože by měl vrátit k operačnímu systému BlackBerry 10 také tolik oblíbený optický trackpad a čtveřici funkčních hardwarových kláves pod displejem.

O tomto modelu se původně mluvilo jako o BlackBerry Q20, ale podle posledních informací se zdá, že BlackBerry použije označení BlackBerry Classic. Současný CEO BlackBerry, John Chen, se trochu rozpovídal v rozhovoru pro USA Today a sdělil několik zajímavých informací o tom, co BlackBerry tento rok plánuje.

John-Chen

Maria Bartiromo, USA Today: “Lidé milují svá BlackBerry. Máte celou spoustu lidí, kteří chtějí abyste uspěli, protože milují vaše produkty. Jak důležitá je pro vás tato loajalita?”

John Chen, CEO BlackBerry: “Velmi to oceňuji. Je to důležitá část toho, kam směřujeme. Když se podíváte na naši loajální zákaznickou základnu, tak je velmi koncentrovaná ve vládním sektoru, ve firmách jako jsou banky, pojišťovací společnosti a v mnoha dalších extrémně produktivně orientovaných průmyslových odvětvích, která vyžadují maximální bezpečnost. Potřebují maximální zabezpečení a důvěryhodnost produktů od mobilních zařízení až po software. Právě to je velká část mých plánů a strategie do budoucna.

Dám vám několik příkladů. Chystáme se vrátit již známé uživatelské zkušenosti do kategorie mobilních zařízení. Máme nový produkt zvaný BlackBerry Classic, který se chystáme ukázat. Je to vylepšená a rozšířená verze jednoho z našich nejpopulárnějších a nejúspěšnějších produktů – modelů řady Bold. Bude zahrnovat hardwarovou klávesnici, dotykový displej, velmi rychlý internet, pohodlné surfování na internetu a multimediální dovednosti. Bude však také velmi produktivní a velmi bezpečný. Takže všechny známé vlastnosti, které lidé milují, s několika novými technologiemi navíc. Toto zařízení přijde v listopadu společně se serverem, který pomůže firmám spravovat jejich mobilní zařízení. Nejen zařízení BlackBerry, ale každé zařízení – iPhony, Androidy, Windows zařízení a všechny ostatní.

Nové produkty budou mít mnoho do činění s naší architekturou. A některé z nich jsme oznámili již na MWC 2014 v Barceloně.”

BlackBerry-Q20-Concept-BBCzech-Watermark

Koncept BlackBerry Classic známého také jako Q20

Jak si z rozhovoru můžeme všimnout, o chystaném BlackBerry se skutečně již hovoří jako o BlackBerry Classic a tento název m pravděpodobně již zůstane. Zajímavý je však údaj o chystané dostupnosti nového BlackBerry Classic. Znamenalo by to totiž, že nové BlackBerry na trh dorazí již za zhruba půl roku, což rozhodně vítáme. Zatím toto o BlackBerry Classic bohužel moc nevíme. Netušíme jak bude vypadat, nevím ani jakou bude mít výbavu. Jedno je však jisté. Velice se na něj těšíme! Keep moving…

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

8 Comments

 1. Zdravím všechny, výborná zpráva – to bych si jej mohl nadělit pod stromeček a nahradit tak svůj stávající Bold 9900, s nímž jsem nicméně i po téměř tříletém používání naprosto spokojen.

  1. Mám stejný nápad.
   Mám BB9900 a i přesto že to je parádní stroj, tak má mouchy jako baterie, prach pod displayem který nejde podle servisu bez výměny digitizeru vyměnit (1700 oprava) a to je asi tak vše.
   Možná ta podpora APP v RIM OS7.1 není taková jako u RIM OS 10.2 :)
   Zkrátka na klasiku Q20 si počkám rád :)

 2. vypadá dobře, ale jestli bude BB bridge zase jen na přístup na web a nebude umět to, co má – viz situace s BB10, pak to zase není taková bomba + by mi vůbec nevadilo, kdyby někdo udělal kvalitnější aplikaci do PC – ta kdyby uměla psát sms a dělat zálohy, ze kterých by bylo možné selektivně exportovat data – např. kontakty nebo sms, nemělo by to chybu.

  1. Článek vůbec nezmiňuje BlackBerry Bridge. Tato aplikace pravděpodobně nebude vyvíjena minimálně do té doby, než Blackberry vydá nový tablet. A to nebude dříve než příští rok.

  1. To je ve své podstatě Z30, akorát je tam tolik rozdílů, že to spíše působí jako jiná řada (což ale není…). A nové vlajkové lodi řady Z se dočkáme nejdříve v roce 2015. Ale to bude zase s největší pravděpodobností 5-ti palec.

   1. No právě … 5″! Já a pravděpodobně ani Já nechceme padlo. Rozměr Z10 je podle mě ideální. Je na horní hranici snesitelnosti pro ženskou s menší rukou a dobře padne do ruky většině chlapů, kteří nemusí “ručkovat”.

    Z30 jsem ještě v ruce neměl, ale Android i WP8 jo a ovládají se proti Z10 mnohem hůř, protože pro dosáhnutí na spodek nebo vršek LCD už musím tak trochu křížit záprstní kůstky v dlani. Vlastně tak nemám jedno polohu telefonu v ruce, ale 2-3. Jednu dole na psaní a ovládání tlačítek (gesta u BB), jednu v prostředku na aplikace a jednu nahoře pro horní menu a roletku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..