Obecné a Tiskové zprávy

BlackBerry Blend přináší BlackBerry Hub, BBM a další funkce z telefonu do počítače!

Poslední dny jsou opravdu bohaté na novinky nejrůznějšího druhu. Kromě mnoha nových informací o připravovaných zařízeních a novinkách v operačním systému BlackBerry 10.3 se dnes objevila ještě jedna zpráva, která nás upřímně velmi potěšila. Jedná se totiž o funkci, po které již dlouhou dobu uživatelé volají. Díky chystané funkci BlackBerry Blend, o které se spekuluje již několik měsíců, bude pravděpodobně možné celý BlackBerry Hub dostat až do vašeho počítače.

BB-Blend_contacts-full

Je libo psát si přes BBM na počítači? Nebo chcete mít možnost odpovídat z počítače na SMS zprávy, které máte v telefonu? Podle posledních informací se zdá, že BlackBerry dokončuje práce na softwaru BlackBerry Blend, který by právě toto měl umět. Podle uniklých screenshotů, které se objevily v posledním úniku operačního systému BlackBerry 10.3.0.296, by však podporovaných funkcí mělo být mnohem, mnohem více!

BB-Blend_dummy_agenda

BlackBerry Blend byb se prakticky měl stát středobodem vašeho počítače, podobně jako je tomu u BlackBerry Hub v operačním systému BlackBerry 10. Z BlackBerry Blend budete moci pracovat s kalendářem (mimochodem na screenshotu vypadá opravdu skvěle), pracovat s kontakty, pohodlně chatovat skrze BBM a to dokonce včetně videohovorů, procházet BBM kanály a například také pracovat s Facebook zprávami. Pravděpodobně se dočkáme i dalších funkcí z BlackBerry Hub, takže z BlackBerry Blend byste mohli například pracovat také s WhatsApp a dalšími funkcemi integrovanými do BlackBerry Hub.

BB-Blend_bbm_updates BB-Blend_bbm_groups_content2 BB-Blend_bbm_groups_content3

Zatím není jasné, jakým způsobem bude komunikace mezi telefonem a počítačem probíhat. Zda bude potřeba propojení kabelem, nebo bude stačit bezdrátové spojení s BlackBerry Link? Je také možné, že BlackBerry Blend zcela nahradí BlackBerry Link a bude se jednat prakticky o další generaci tohoto softwaru pro správu BlackBerry 10 zařízení. To se však dozvíme až později.

Otazník však stále panuje také nad dostupností tohoto softwaru. Nejenže nevíme kdy přesně dorazí, ačkoliv se mluví o dostupnosti koncem roku společně s BlackBerry 10.3.1 a novým BlackBerry Windermere, ale především nevíme, zde bude dostupný pro běžné uživatele. Již dříve se totiž spekulovalo o tom, že bude dostupný pouze pro uživatele BES 10 řešení (nebo příští verze BES 12). Doufáme, že tomu tak nebude a že BlackBerry Blend bude dostupný pro všechny uživatele, protože podobné nativní řešení nenabízí ani zdaleka žádný jiný výrobce a byla by to obrovská konkurenční výhoda pro samotné BlackBerry. Snad se dočkáme co nejdříve. Keep moving…

Zdroj: CB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

4 Comments

  1. uvítel bych verzi bez spojení s telefonem. ne všichni zaměstnanci mají firemní telefon a bylo by fajn aby byli online se zbytkem, co je mají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..