Obecné a Tiskové zprávy

BlackBerry Blend oficiálně: bezpečně spojení vašeho BlackBerry s počítačem a tabletem

O chystané funkci BlackBerry Blend jsme již několikrát slyšeli. Dokonce jsme si mohli prohlédnout demo stránku, na které byly vidět hlavní prvky a detaily ohledně BlackBerry Blend. Včera však BlackBerry společně s novým modelem BlackBerry Passport představilo i BlackBerry Blend a my si tak můžeme konečně o této funkci říct vše důležité.

Komunikujte skrze BBM nebo SMS přímo z počítače

BlackBerry Blend je zcela unikátní funkce, která na trhu nemá obdoby. Díky BlackBerry Blend totiž budete moci jednoduše propojit vaše BlackBerry s tabletem nebo počítačem a následně přímo z počítače nebo tabletu pracovat s daty uloženými v telefonu.

Princip je velmi jednoduchý – do svého PC, Macu nebo tabletu s operačním systémem Android nebo iOS si nainstalujete aplikaci BlackBerry Blend a propojíte ji s vaším BlackBerry zařízením. Následně budete moci přímo z počítače nebo tabletu pracovat s daty, která jsou uložena ve vašem telefonu:

 • BlackBerry Blend přináší všechny vaše BBM zprávy a SMS zprávy z vašeho telefonu do integrovaného komunikačního hubu, který je přístupný na počítači nebo tabletu
 • V rámci aplikace BlackBerry Blend získáte bezpečný přístup ke všem emailům, kalendáři a důležitým souborům uloženým ve vašem telefonu
 • Mezi vaším telefonem a počítačem nebo tabletem můžete bezpečně přenášet veškeré soubory bezdrátově a pohodlně
 • BlackBerry Blend dokáže sjednotit všechny vaše pracovní i osobní schůzky a události do unifikovaného zobrazení, takže máte okamžitý přehled o tom, co vás čeká

BlackBerry-Blend

Pokud jste někdy používali tablet BlackBerry Playbook a aplikaci BlackBerry Bridge tak vězte, že BlackBerry Blend je velmi podobná funkce. Přímo vašeho počítače nebo tabletu budete moci jednoduše pracovat s BBM zprávami, SMS zprávami nebo emaily, pracovat s kalendářem nebo sdílet soubory mezi BlackBerry a vaším počítačem/tabletem. To vše bez nutnosti jakékoliv další infrastruktury nebo investic a především – bezpečně!

S množstvím času stráveného přepínáním mezi zařízeními po celý den, druh integrace, kterou BlackBerry Blend nabízí, přinese zcela novou úroveň produktivity pro naše uživatele,” řekl John Chen, předseda představenstva a generální ředitel společnosti BlackBerry. “Ať už potřebujete přístup k důležitým pracovním souborům na cestách nebo reagovat na textové zprávy a e-maily z vašeho tabletu, BlackBerry Blend zajišťuje, aby všechny vaše důležité informace byly bezpečně přístupné, bez ohledu na zařízení, které používáte.

Připojte se přes USB, Wi-Fi nebo mobilní síť

BlackBerry_Blend_Connect_Anywhere

Propojení vašeho telefonu s BlackBerry Blend je možné hned třemi způsoby a to sice pomocí USB kabelu nebo přes internet skrze Wi-Fi či mobilní síť (běžný internet operátora). Celá komunikace je řízena pomocí uživatelského účtu BlackBerry ID, které již dnes většina uživatelů používá při stahování aplikací z BlackBerry World nebo kvůli službě BlackBerry Protect. K propojení vám tedy stačí pouze internet a účet BlackBerry ID.

Bezpečnost na prvním místě

Pro BlackBerry je bezpečnost vždy až na prvním místě a nejinak je tomu u funkce BlackBerry Blend. Veškerá komunikace mezi telefonem a počítačem je šifrovaná pomocí standardu AES-256, takže přenos dat je maximálně bezpečný. Veškerá internetová komunikace putuje šifrovaně přes zabezpečené servery BlackBerry, které se starají o celou konektivitu.

V samotném počítači nebo tabletu se navíc neuchovávají žádná data – vše je přenášeno šifrovaně v reálném čase a jakmile spojení BlackBerry Blend přerušíte, v počítači se žádná data nezobrazí – opět velmi podobná funkce jako u BlackBerry Playbook a funkce Bridge. BlackBerry Blend si samozřejmě rozumí také se zaheslovaným zařízení. Počítač nebo tablet s BlackBerry zařízením komunikují na základě bezpečnostního certifikátu, telefon i program v počítači tak mají hesla navzájem oddělená – můžete tak mít jedno heslo nastavené v telefonu a jiné v počítači.

BlackBerry Blend se také řídí IT politikami v případě propojení s řešením BES 10 (nebo BES 12 v budoucnu). To znamená, že Blend budou moci využívat opravdu všichni a v případě BES řešení mohou IT administrátoři spravovat IT politiky u této funkce tak, aby odpovídaly potřebným bezpečnostním předpisům. Stejně tak se s pomocí BlackBerry Blend dostanete do firemního intranetu a to bez nutnosti jakýchkoli speciálních nastavení ve vašem počítači nebo tabletu.

Dostupnost s oficiálním OS BlackBerry 10.3

Funkce BlackBerry Blend je již nyní oficiálně ke stažení na stránkách BlackBerry, nicméně v tuto chvíli je podporovaný pouze nový model BlackBerry Passport a Porsche Design P’9983. Jinými slovy musíte mít oficiální aktualizaci operačního systému BlackBerry 10.3, abyste mohli BlackBerry Blend začít používat.

Nicméně update na operační systém BlackBerry 10.3 dorazí na VŠECHNY současné modely s operačním systémem BlackBerry 10, takže si všichni jejich uživatelé budou moci novou funkci BlackBerry Blend vyzkoušet. Podporovány jsou platformy Mac OS X 10.7 +, tablety iPad s iOS 7+, počítače s Windows 7+ a Android tablety s OS Android 4.4+.

Update by měl přijít v následujících týdnech. Více informací o funkci BlackBerry Blend najdete na oficiálních stránkách http://us.blackberry.com/software/desktop/blackberry-blend.html

Kompletní tisková zpráva

BlackBerry Blend Brings the Power and Security of BlackBerry to Your Computer and Tablet

New Application Allows Email, Conversations, Calendars and Contacts to “Follow” You Across Multiple Computing Screens

Waterloo, ON – BlackBerry Limited (NASDAQ: BBRY; TSX: BB), a global leader in mobile communications, announced today the availability of BlackBerry® Blend, a new app that seamlessly brings messaging and content from your BlackBerry smartphone to your computer and tablet. With BlackBerry Blend, users can take advantage of the secure BlackBerry network to blend their personal and professional content and conversations together using the screen of their choice. BlackBerry Blend enables users to work seamlessly across multiple devices running various Windows®, iOS®, Mac and Android™ operating systems, making work collaboration and conversation easy no matter where they are.

 

Mobile professionals have demanding technology needs and are multi-device users working between their smartphone, PC and tablet all day. These individuals are highly connected and need a way to work across multiple devices and operating systems effortlessly in order to optimize their efficiency and achieve their goals.*

 

BlackBerry Blend streamlines the experience of using multiple devices on a daily basis by bridging the gap between your smartphone and other devices that make up your connected universe. With BlackBerry Blend, users can receive instant notifications, respond to work and personal messages, and access documents, calendars, contacts and media in real-time on any device, while never having to worry about their security being compromised. No saving to a cloud, no wires and no transferring information between devices. It’s just there. To watch a quick demonstration of BlackBerry Blend, visit http://www.BlackBerry.com/Blend.

 

“With the amount of time spent shuffling between devices throughout the day, the type of integration that BlackBerry Blend offers will bring a whole new level of productivity to our users,” said John Chen, Executive Chairman and CEO at BlackBerry. “Whether you need to access important work files on the road or respond to text and email messages on your tablet while commuting to work, BlackBerry Blend ensures all of your important information is safely accessible, regardless of the device you are using.”

 

Fundamentally rooted in BlackBerry’s core competencies of security and productivity, BlackBerry Blend offers user benefits such as:

 • Never Miss a BBM™ or Text Message: BlackBerry Blend brings all your BBM and text messages from your BlackBerry smartphone to an integrated messaging hub now available on your computer and tablet.
 • Use Your Smartphone as a Mobile Network Hub: Gain secure access to work email, calendars and important files on any device connected to BlackBerry Blend.
 • Transfer Files Across Devices: Save files from your computer to your BlackBerry smartphone so they are accessible on any device connected to BlackBerry Blend
 • BlackBerry Security, Across Your Devices: Powered by the BlackBerry device through the BlackBerry network, this seamless experience is also secure. And IT Administrators can rest easy, as they have the ability to set BlackBerry Blend parameters for users that match their security guidelines.
 • Unified Calendar Management: BlackBerry Blend merges all of your work meetings, personal appointments and events into one view.
 • Connect Anywhere, Anytime: BlackBerry Blend can connect wirelessly via Wi-Fi or cellular connection, or wired through the USB port on your PC. Once connected, use your BlackBerry® ID on your computer and tablet to connect to BlackBerry Blend.

BlackBerry Blend is launching today on the BlackBerry® Passport and the Porsche Design P’9983 from BlackBerry®, and will work across desktop operating systems, including Mac OS X 10.7 +, iPad tablets running iOS 7+, Windows 7+ and Android tablets running Android 4.4+. The downloadable version of BlackBerry Blend for Macs and PCs is available today at www.BlackBerry.com/Blend, on the Apple® App StoreSM for iPad tablets, or via the Google Play™ Store for Android tablets.

 

BlackBerry Blend comes free on BlackBerry Passport at launch. Additional enterprise features will be available through a subscription program. Details of the enterprise offering will be announced in the coming weeks.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

16 Comments

 1. Co k tomu říct, chybí mi tam možnost lokálně propojit laptop s telefonem přes bluetooth nebo alespoň přes wifi, když jsou na stejné síti. Ale tak třeba v nějaké budoucí verzi.
  Jinak mi to hodně připomíná aplikaci Nokia Suite k Symbianu, ten software taky uměl posílat SMSky přes připojený telefon, udržovat kontakty nebo schůzky. BB Blend ale tohle posouvá na úplně nový level. V každém případě, synchronizační aplikace jiných platforem jsou ve srovnání s Blend nebo Nokia Suite jsou výsměch…

   1. Pokud je laptop zapojen do VPN, tak není šance se připojit přes lokální síť. Tam to bude záležet, zdali je možné připojit se z podnikové sítě na internet a tedy, zdali si Blend dokáže sáhnout přes internet na zařízení. Proto je výhoda to Bluetooth, to funguje i při připojení do VPN.

    1. Nejde mi Vám Vojto odpovědět, tak to dám jako odpověď na ten svůj post. Na té straně 6, je ukázáno něco jiného. Tam se ukazuje, že BB je možné připojit do korporátní WIFI sítě (tzn. že je tam možnost přes připojení WPA Corporate nebo pomocí certifikátu a standardu IEEE). Ale to je podobné jako kdyby na sebe s laptopem viděli na domácí WIFI (kde bude například WPA2 Personal).
     Tou VPNkou myslím něco jiného. Když jsem doma a připojím se přes VPN do práce, tak pokud bude Passport připojen na domácí WIFI, tak ten laptop neuvidí přes lokální WIFI, ale bude muset přes servery společnosti a pak VPNkou zpět ke mě. Proto říkám, že Bluetooth je v tomto lepší, protože zůstává dostupný, i když se připojím do té VPN z domova.

  1. v sucastnosti uz asi niekto telefon skusal, zaujimala by ma prenosova rychlost cez Blend, napriklad 100 mega, za aky cas, cez wifi, ci bluetooth 4 ?

 2. Budeme tedy moci přistupovat z mobilu k souborům uloženým v PC, resp. nasdílených discích?
  Čte se o tom pěkně, ale jaká bude opět skutečnost. Občas, při vhodné konstalaci hvězd, to uměl i BB Link. Ale bylo to neskutečně pomalé. Čert vem pomalé, ale pokud chtěl člověk emailem odeslat telefonem soubor 5 MB tak vždy nemožné. U BESx to byla otázka vteřiny se 100 % spolehlivostí. BESx ovšem fungoval na úplně jiném principu. Obávám se aby BB Blend nebyl pouze šifrovaný BB Link. Vzhledem k charakteru mých dat je pro mě jejich bezpečnost nepodstatná.
  Jinak posílat SMS nebo BBM z PC já bohužel vůbec nevyužiju.

 3. Hmm přesně, tohleto je funkčně obdobné s Nokia PC Suite (a tam to fungovalo již v roce 2008 s jedinou věcí , bez šifrování). Pěkné, ale nic světoborného. A to jsem fanda i akcionář (i když malý) BBRY :))) Akcie dnes padají brutálním tempem , zítra budou kvartální výsledky… nevypadá to nejlípe – alespoň v tuto chvíli… (Range 9.78 – 10.58, close 9.80 = propad skoro o 7% za dnešní jediný den a to byl představen nový device). Hmm asi takto – Passport je pro úzkou skupinu lidí a celý design a promotion bylo spíše o tom ukázat že BBRY ještě dýchá, funguje a je schopno přitáhnout pozornost… médií. Uff. We will see. Dobrou noc.
  I.

  1. Pokud vím, tak PC Suite uměl pracovat pouze s SMS zprávami, kontakty apod. BlackBerry Blend ale pracuje s kalendářem, emaily, dokáže se dostat do VPN, dokáže komunikovat nejen přes USB, ale také přes internet (šifrovaně) a v neposlední řadě nabízí API, díky které do něj bude možné integrovat také Facebook nebo Twitter a je pravděpodobně, že aplikace jako WhatsApp a další budou následovat. PC Suite byl rozhodně skvělý program, ale Blend je pravděpodobněš o mnoho levelů dál.

   1. Ty aplikace byly dvě, původní byl PC Suite, který uměl synchronizovat, zálohovat a pracovat s kontakty a zprávami. Ten program byl ve své finální fázi spolehlivý a uměl to, co se po něm chtělo. Ta druhá aplikace začínala jako Ovi Suite, pak se přejmenovala na Nokia Suite a ta už toho uměla mnohem víc. Kromě toho co PC Suite tak i ten kalendář, media, a další věci. Hodně lidí to špatně přijímalo, protože z počátku ten software byl těžkopádný a měl hodně chyb, ale ve finálních fázích, kdy už podporoval i Lumie, byl velice povedený a spolehlivý. V každém případě, hodně lidí ještě rádo vzpomíná na Nokia Suite, když například museli používat Kies (Samsung) nebo PC Companion (Sony), což jsou samé barvičky, ale funkcionalita nula.
    A ano, Blend bude mít API pro tohle a pro tamto, umí to vzdálené připojení, pokud to opravdu budě umět úplně zastoupit HUB (včetně všech IM kecálků, LinkedInu apod.), tak to bude bomba. Ale asi bych neřekl, že jsou mnoho levelů dál. Dotáhli prostě něco dokonce. To se mi na BB líbí. Synchronizační software má umět právě tohle a ne to co předvádí jiní. Telefon má hlavně sloužit ke komunikaci s organizaci času a to BB telefony umí. A doufám, že tuhle krizi díky novým produktům překonají a dostanou se zase do sedla.

 4. off-topic: zistil som, ze v mobilnej verzii vasho webu sa nezobrazuju komentare k clankom, co je vcelku blbe. :-/ chysta sa naprava ? a kedy asi ? .. vdaka a bb for the win! ;-)

  1. Záleží na velikosti obrazovky. Když se dívám na web přes telefon, tak tam nic vidět není. Když se připojím přes tablet, který má o tři palce větší obrazovku, ale jen o málo větší rozlišení, tak se ukáže mobilní stránka, ale již s komentáři. Akorát to má jednu nevýhodu, jak jsou napravo ty reklamy, tak zasahují do té diskuze a není možné si přečíst vše.

 5. Je to tak pánové. Nokia/PC Suite jsem používal na vše (kontakty, kalendář, SMS, emily(dokonce od Nokie s volitelnou doménou), zálohování, tethering etc.) – podporoval i synchronizasi s IBM Lotus Notes (a samo sebou MS Exchange). Zlaté časy :))) Tak už to má i BBRY (a doufám, že to je konec Black Berry Link který je težkopádný a pomalý stále :) Jinak dnes je Passport na Amazonu sold-out co že príma. J. Chen je prostě správný muž na správném místě. Držím mu (a BBRY) palce – obzváště když vidím články Otakárka Schona v IHned který se ještě stále neporbudil a žije s ročním zpožděním :)))
  Dobrou noc
  I.

  1. Není třeba vůbec instalovat – nefunguje to než s Passportem nebo Porsche Design P’9983. Nicméně problém s instalací bude asi v nastavení zabezpečení – je třeba povolit instalaci od neznámých vydavetelů.

  2. ak stiahnus appku z webu a nechce otvorit koli neoverenej … treba sltacit aj cmd alebo ctrl neviem presne a tak kliknut myskou, potom sa to prida do vynimky a ide to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..