BlackBerry 10

BlackBerry 10.3 přinese změny ve velikosti Active Frames

Na svět se dostala další informace ohledně nově chystaného BlackBerry 10.3 OS běžícího na nově chystané vlajkové lodi BlackBerry Q30 s kódovým označením „Windermere”, která by měla být dostupná ke konci tohoto roku.

Již nějakou dobu víme, že nově bude možné přesouvání Active Frames a i tentokrát změnu přinese tato plocha. Nyní se totiž povedlo zachytit na fotce další novinku, na které můžeme vidět jednotlivá okna spuštěných aplikací v různé velikosti. Záhadou zatím zůstává, jakým způsobem to bude fungovat a hlavně na kterých modelech. Nicméně je možné, že ačkoliv bude BlackBerry Q30 v mnoha věcech revoluční, nebude jediné zařízení umožňující tuto funkci.

Q30-ActiveFrames-Leak

Využití má pak několik možných variant. Tou první je, že si klasicky uživatel nastaví, které okno chce velké a které malé. Druhou možností je, že bude zrušeno listování mezi Active Frames a po zaplnění volné plochy se aplikace nebudou řadit pod sebe, ale postupně se budou jednotlivá okna zmenšovat. Sice jinak zpracovanou ale podobnou vlastnost má například pokračovatel Meego – Sailfish OS.

Myšlenka přesouvání oken a změny jejich velikosti byla ve stejném zpracování již zakomponována do konceptu tabletu PlayBook 2. Ostatně celkově se poslední dobou ukazuje, že BlackBerry ve vedení nového CEO Johna Chena naslouchá zákazníkům mnohem více, o čemž pravděpodobně nejvíce svědčí oznámení modelu Classic, který navrátí vysoce chtěný TrackPad, jenž zatím nebyl ve spojení se systémem BlackBerry 10 použit.

Previous ArticleNext Article
Šimon-Erich Jelínek
Kreslení, doprava, herní strategie, moderní technologie, BlackBerry. A zjistil jsem, že nejsem schopný používat Android :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..