BlackBerry 10

BlackBerry 10.3 přinese možnost filtrování hovorů skrze vlastní API

Jednou z funkcí, která mnohým uživatelům zatím u BlackBerry 10 chybí, je možnost filtrování hovorů. Vytvoření tzv. black listu, díky kterému můžete zablokovat hovory nebo SMS zprávy z různých telefonních čísel, dosud nebylo možné z důvodu systémových omezení.

BB10.3-BlockCalls-App-1 BB10.3-BlockCalls-App-2

V nové aktualizaci BlackBerry 10.3 však BlackBerry umožní pomocí API zpřístupnit údaje o volajícím, takže vývojáři budou moci do svých aplikací zařadit i funkci blokování hovorů. A jelikož je již BlackBerry 10.3 SDK oficiálně uvolněno, mnoho vývojářů již na podobné aplikaci pracuje – jako například Omnitech na příkladu, který vidíte na přiložených screenshotech. Přístup k těmto informacím však pomůže i v jiných oblastech. Například vývojáři aplikace Parrot plánují využití těchto dat k tomu, aby mohli pojmenovat soubory nahraných hovorů podle jména volajícího.

Každopádně vůbec nejlepší by bylo, kdyby BlackBerry samo funkci filtrování hovorů do svého nového OS BlackBerry 10.3 zakomponovalo. To však bohužel potvrzené není, takže nezbývá než čekat.

Zdroj: BerryReview

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

4 Comments

  1. konečne!
    už len zobrazenie spoločnosti z kontaktov pri mene volajúceho na obrazovke prichádzajúceho hovoru a je v BB10 všetko, čo potrebujem.

  2. No ak to bude externá aplikácia tak už teraz viem že vela ich bude platených a ostatné s reklamou a v “Free” verzií bude možnosť blokovať napr jedno alebo dve čísla.
    Najlepší by bol blacklist priamo v 10.3 a nie externá aplikácia, lebo to ako všetko predávajú v BBworlde ma už začína štvať :(

  3. Proč ještě není black list v OS nativně zabudovaný? Osobně bych jej uvítal. Aplikace třetích stran jsou super, ale jak to dopadá, tak většinou více vytěžují baterii a to u Z10 není moc dobré. Tak uvidíme, třeba nás BB překvapí i s 10.3 a tuto funkci nabídne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..