BlackBerry 10 Návody

BeSecure #3: Rodičovský zámek vám umožní omezit funkce telefonu a ušetřit tak peníze i starosti

V našem třetím dílu BeSecure se budeme věnovat jedné funkci, která je často velmi přehlížena, ale přitom může být velice užitečná. Jedná se o funkci Rodičovská kontrola , kterou najdete v Nastavení – Zabezpečení a soukromí – Rodičovská kontrola. S touto funkcí totiž můžete nastavit nejrůznější omezení v telefonu, který pak dáte ať už vaší ratolesti, tak například zaměstnancům. Dá se říci, že rodičovský zámek je vlastně taková základní nabídka IT politik v každém BlackBerry 10 zařízení.

Využití pro funkci Rodičovská kontrola může být nespočet. IT politiky se běžně využívají ve firmách k tomu, aby zaměstnanci nedělali to, co jim nepřísluší. V nabídce blokací funkce Rodičovská kontrola tak najdete například možnost zablokování nastavení emailových účtů, takže se nestane, že si člověk například omylem nebo neznalostí smaže emailový účet. Stejně tak můžete zablokovat server YouTube nebo konkrétní aplikace typu Facebook, Twitter, Prohlížeč nebo Fotoaparát.

Vhod může určitě přijít také možnost zablokování instalace aplikací, jejich odstranění nebo nákupu a také kompletní zablokování obchodu BlackBerry World. Pokud však budete chtít telefon svěřit svému mláděti, tak naopak můžete ocenit možnost nastavení omezení obsahu BlackBerry World – nezobrazí se tak například aplikace a hry, které jsou určeny pouze pro dospělé a podobně.

A na děti je také směřována funkce blokování hovorů a SMS zpráv. V rámci funkce Rodičovská kontrola můžete nastavit, že se na telefon dovolají pouze kontakty uvedené v adresáři a stejně tak budou blokovány SMS zprávy z neznámých čísel. To můžete samozřejmě využít i pro své potřeby, nicméně je to dost drastické omezení. Přeci jen, občas zprávu nebo hovor od čísla, které nemáte uložené, vidět potřebujete. Mnohem více by samozřejmě byla vítána přímo funkce filtrování hovorů. K tomu se však v novém OS BlackBerry 10.3+ dostanete s pomocí některé z mnoha aplikací, které již v BlackBerry World jsou.

Funkce Rodičovská kontrola možná není pro každého, nicméně někdo v ní jistě najde zalíbení. Je samozřejmě zabezpečena heslem, které si vytvoříte při aktivaci této funkce, takže se nemůže stát, že by někdo tato omezení prostě obešel nebo je vypnul. Takže znovu – funkci Rodičovská kontrola  naleznete v nabídce  Nastavení – Zabezpečení a soukromí – Rodičovská kontrola. A podívejte se i na naše předchozí díly BeSecure:

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

5 Comments

  1. Da sa to vyuzit a aj som vyuzil na “vypnutie” BBM (kto ho nepouziva). Kedze BBM bezi na pozadi, je jednym z poprednych systemovych procesov, celkom znacnym podielom zerie baterku.

  2. mam rad take to navody ako su tu v BeSecure #…jednoducho a jasne vysvetlene veci ktore su uzitocne.len malicky dotas- v BeSecure #2 bolo na konci spomanute ze v dalsej casti (BeSecure #3) sa budeme venovat sifrovaniu dat.tak som sa aj na to tesil a zrazu je tu tema rodicovsky zamok.ale tesim sa na dalsie casti.

    1. Take jsem se tesil na sifrovani a kde nic tu nic. Mam sice data zasifrovana, ale jedine, co vim, ze jsem prepnul vypinac z polohy off na on.

    2. Máte pravdu, původně to bylo v plánu, ale na rodičovský zámek jsem “omylem” narazil a chtěl jsem jej zveřejnit než na to “zapomenu” :) Šifrování se ale každopádně budeme věnovat :)

  3. Tak som to vyskusal.zakalzal som BBM a Twitter (momentalne to nevyuzivam)a kompletne mi to prehadzalo ikony a zmenilo tapetu. A moznost zmenit tapetu mi nechcelo otvoriť. Tak som si to na novo preukladal /usporiadal a potom som zase povolil BBM a Twitter -a zase mi to všetko prehádzalo ale tepeta uz ide nastaviť. Neviem asi je to tak nastavene ze to po zakazani niejakych veci vytvori novu obrazovkou (rozhadze ikony)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..