BlackBerry 10 Aplikace

AppReview: Snap2Chat je povedený nativní Snapchat klient

O neoficiálních klientech na BlackBerry 10 se zde již hovořilo v samostatném článku, dnes se konkrétně zaměříme na aplikaci Snap2Chat, která je nativní náhradou za rychle se rozšiřující službu SnapChat.

Aplikace slouží pro poslání rychlého obrázku, tzv. snapu, či krátkého videa, které se člověku na druhé straně zobrazí po nastavenou dobu v rozmezí 1-10 sekund (v případě videa, podle jeho délky) a po té se do 24 hodin smaže. Snap nebo video lze dále klasicky upravit přidáváním různých filtrů. Sice zde nenalezneme narozdíl od originální aplikace speciální filtry, které vám například zobrazí venkovní teplotu nebo vaši rychlost v km/h, ale můžeme využívat mnohem praktičtějšího systémového editoru, který nabízí 10 filtrů, 8 rámečků, možnost oříznutí fotky nebo dokonce redukci červených očí!

Dále lze také přidat jednoduchý popisek. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že na tomto nelze nic vylepšit, opak je pravdou. Snap2Chat vám dovolí měnit font, velikost, barvu textu i pozadí, zarovnání, přidání kurzívy, tučného písma nebo potržení. Třešničkou na dortu je zřejmě Instagram font, který se běžně nenachází ani v editoru Microsoft Word. Nechybí zde samozřejmě ani obrovský výběr BlackBerry emotikon.

Snap2Chat-screen-Feeds Snap2Chat-screen-Menu Snap2Chat-screen-More

Nebo třeba můžete něco dokreslit. A opět – v SnapChatu máme omezené množství barev, ve Snap2Chatu se nachází nekonečná paleta. A takových možností, které Snap2Chat nabízí a originální aplikace ne, je ještě mnohem více. Vše lze také nahrávat do tzv. My Stories, kde mohou vaši přátelé vše vidět na jednom místě a nemusíte tak každého při odesílání jednotlivě označovat. Opět je zde však limit 24 hodin.

Snap2Chat-screen-Snap Snap2Chat-screen-Text editor Snap2Chat-screen-Colour editor

Bohužel po posledním updatu SnapChatu přibyl chat a videohovor, které zatím neoficiální klient nenabízí. A nemilé také je, že odesílateli se chybně ukáže, že jste zprávu či snap v chatu zhlédli. Aplikace je však dílem pouze jednoho člověka, který vystupuje pod označením Nemory Studios. Podle něj je možné chat časem implementovat, ovšem videohovor bude alespoň v dohledné době chybět.

Snap2Chat-screen-Active Frame Snap2Chat-screen-Video Snap2Chat-screen-Settings

Vzhledem k tomu, že Android port má na BlackBerry 10 spoustu chyb a například zmiňované chatování je nefunkčí, rozhodně doporučuji tento neoficiální klient. Vše totiž funguje naprosto perfektně, snad s výjimkou integrace do BlackBerry Hubu, která musela být dočasně odstraněna. Aplikace ale naštěstí umí i přesto běžet na pozadí, takže vám nebude zbytečně zabírat prostor v Active Frames a snižovat tak výdrž baterie. Za plnou verzi zaplatíte 39 korun, proto nejdříve doporučuji vyzkoušet lite verzi, nicméně i tak se bude v každém případě jednat o dobrou investici.

Previous ArticleNext Article
Šimon-Erich Jelínek
Kreslení, doprava, herní strategie, moderní technologie, BlackBerry. A zjistil jsem, že nejsem schopný používat Android :)

7 Comments

  1. Je to fajn, mám ale problém s tím, že přijatý snap chaty můžu vidět neomezeně dlouho, čímž to trochu ztrácí svoje kouzlo…

        1. Koukal jsem na to, jak to přesně funguje…
          ze serveru SnapChatu se to smaže za 24 hodin. Snap2Chat to tam ale nechává cca týden. Pravděpodobně to tak zůstává v mezipaměti mobilu, protože Snap2Chat běží na pozadí. Když to dříve neuměl, snap se smazal hned po zavření aplikace. Bohužel vypnutí běhu na pozadí nepomáhá a je možné, že se to také ukládá do samotné aplikace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..