BlackBerry 10 Aplikace

AppReview: SMS Backup vám pomůže zazálohovat a vyexportovat SMS zprávy

SMS-Backup-AppReview

Možná jste se již potýkali s tím, že jste chtěli třeba smazat své BlackBerry 10 zařízení, kontakty a kalendáře máte online, fotografie na paměťové kartě, ale co s SMS zprávami? S tím vám může pomoci hned několik aplikací v obchodě BlackBerry World a jednou z nich je také aplikace SMS Backup, kterou si dnes představíme v dalším vydání AppReview.

Název samotné aplikace SMS Backup již mluví za vše. Zálohování SMS. Aplikace se snaží dělat to co má co nejjednodušším způsobem, rychle a přehledně. Nenajdete zde tedy spousty přepínačů, zdlouhavá nastavování parametrů ani nic podobného. Vše je maximálně jednoduché a přizpůsobené svému účelu.

Po zapnutí vás přivítá úvodní obrazovka se základními informacemi, kontaktem na vývojáře, jeho Twitter a webovou stránku. Aplikace vyžaduje oprávnění přístupu k SMS zprávám a k úložišti, což je vzhledem k funkci naprosto v pořádku. Jakmile si přečtete úvodní informace, tak vám již nic nebrání v tom z menu vybrat některou z položek Backup, Restore, Export to CSV nebo Erase All.

Při zálohování si můžete vybrat, zda má aplikace zahrnout do zálohy také MMS zprávy včetně médií, což rozhodně chválíme. Samotná záloha se provádí do standardního XML souboru a v případě potřeby si můžete zvolit, že aplikace celou zálohu včetně MMS zabalí do archivu .zip a odešle emailem kam budete potřebovat. Zálohu pak můžete mít uloženou například na paměťové kartě a po vymazání telefonu zálohu opět obnovit. Samotná obnova dat probíhá tak, že v paměti jednoduše najdete zmiňovaný XML soubor.

Užitečná funkce je také exportu SMS zpráv do .csv souboru. V tomto formátu pak můžte SMS zprávy číst například v počítači – jednoduše je otevřete například v Microsoft Excel. Poslední možností pak je smazání všech SMS zpráv z telefonu, což se jistě také někdy může hodit.

Jak jsem zmínil na začátku, tak SMS Backup není nijak extra propracovaná nebo sofistikovaná aplikace, ale svému účelu poslouží více než dobře. Je přehledná a velice rychlá – i tisíce SMS zpráv dokáže zazálohovat během pár minut. Pokud bychom měli přemýšlet o nějakém vylepšení, tak snad jen samostatná aplikace do počítače pro pohodlnější prohlížení zpráv v .csv formátu nebo trochu propracovanější uživatelské prostředí.

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.