BlackBerry 10 Aplikace

AppReview: Photofunia, ultimátní fotoeditor

Vítejte u dalšího AppReview. Dnes si představíme aplikaci PhotoFunia sloužící k úpravě obrázků a fotografií. Je to totiž právě tato aplikace, která nabízí 340 různých nástrojů, filtrů a možností úprav. Nejedná se o ledajaký editor, možnosti PhotoFunia jsou obrovské! Fotomontáže, vtipné hříčky, old-school fotografie. Fantazii se meze nekladou.

Úpravy a sdílení obrázků je dnes velmi běžnou činností a k jejich úpravě se vždycky hodí mít šikovný nástroj. PhotoFunia není typickou aplikací „ořízni ve tvaru čtverce, použij filtr a sdílej”, její možnosti jsou mnohem širší a nabízí spoustu zábavy při vymýšlení různých fotovtípků.

V 18 kategoriích nalezneme nástroje pro filtrování, úpravy do formátu pohlednice, plakátů, billboardů, komiksů, časopisů a nechybí ani celebrity, ke kterým se s trochou šikovnosti vlepíte do obrázku. Neumíte latte art? Nevadí, PhotoFunia vám fotografii do pěny v cappuccinu vykreslí automaticky.

Photofunia-screen-1 Photofunia-screen-2 Photofunia-screen-3

Mezi zvláštní nástroje patří třeba generátor oblíbeného meme „KEEP CALM AND…“, Animator umožňující tvorbu animací složených z pěti obrázků nebo třeba Neon, pomocí kterého, jak název napovídá, lze tvořit blikající neonové nápisy. Možností jak se v aplikaci PhotoFunia realizovat je opravdu nepřeberné množství, což nám ukázal také Vladimír Čereba, výherce naší poslední soutěže, který právě pomocí PhotoFunia editoval svou vítěznou fotografii.

Photofunia-screen-4 Photofunia-screen-5 Photofunia-screen-6

Všechny vytvořené obrázky lze samozřejmě ihned sdílet a příjemné je, že každý nástroj lze přidat do oblíbených a nemusíte jej pokaždé znovu hledat (textové vyhledávání podle názvů nástrojů je také k dispozici). Snad jediná výtka směřuje k tomu, že aplikace někdy renderuje finální obrázek velmi dlouho. Konečný výsledek však rozhodně stojí za čekání, protože s aplikací PhotoFunia můžete vytvořit opravdu skvělé výtvory. Hranici tvoří jen vaše fantazie.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Překladatel odborných textů, fanoušek BlackBerry, PIN: 2ABAD613

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..