BlackBerry 10 Aplikace, BlackBerry Aplikace

AppReview: aplikace Usage Pro vám dokáže monitorovat hovory, SMS i datové přenosy

Máte rádi grafy a výdaje pod kontrolou? Pak je tato aplikace právě pro vás. Usage Pro je aplikace na sledování a analyzování hovorů, SMS, MMS a stažených dat v telefonu. Můžete nastavit limity s možností vyloučení některých čísel nebo data vyexportovat. Pojďme se podívat na aplikaci podrobněji.

Hned na úvod musím napsat, že aplikace může běžet na pozadí a tudíž nemusí být neustále spuštěna. To je velká výhoda zvlášt u slabších přístrojů (Q5 nebo Z3), u kterých každá spuštěná aplikace navíc znamená znatelné zpomalení systému. Spuštěná aplikace zabírá cca 16 MB, při běhu na pozadí jen cca 2,5 MB paměti.

Po spuštění aplikace se zobrazuje obrazovka stručného přehledu, kde jsou zobrazeny všechny limity, které máme nastavené, finanční limit, který můžeme nastavit u telefonování, a graf “živých” dat, který se zobrazuje v reálném čase, takže hned vidíte, která služba je zrovna aktivní (Mobilní data, Mobilní data v roomingu nebo WiFi).

V panelech ve spodní části obrazovky se pak můžete přepínat mezi stručným přehledem (ten se zobrazuje při spuštění aplikace), Hovory, Textové zprávy a Data. U všech grafů je možnost zobrazit log, který si lze vyexportovat do *.csv souboru. Limity, které si nastavíte, se počítají v měsíčním cyklu a hned na úvod si nastavíte den, od kterého chcete začít počítat. Pak už nastavujete limity u hovorů (s nastavením frekvence, za kterou váš operátor účtuje – po vteřinách, 30 vteřinách, minutě, nebo po 3 minutách volání).

Další možností je nastavit měsíční limit u SMS nebo MMS, velikost přenesených mobilních dat v domácí síti a v roomingu s tím, že u roomingových dat můžeme nastavit i limit pro Session. Můžete hlídat i přenesená data přes WiFi. Při nastavování limitů máte možnost přidat  telefonní čísla, která nechcete započítávat do limitů. Bohužel v současné verzi nelze toto pravidlo uplatnit i na hovory, ale vztahuje se pouze na SMS nebo MMS.

Upozornění u limitů, které si nastavíte, se zobrazuje v HUBu. První upozornění se zobrazí, pokud dosáhnete 80 % nastaveného limitu a pak vždy po dalších 10 %.

Aplikace má ještě jednu zajímavou utilitu a tou je automatické zálohování. Nastavení najdete také v hlavním nastavení aplikace. Automatická záloha se provádí denně (pokud je tato funkce zapnutá) ve 23:55 do určené složky, kterou si nastavíte. Zálohu nebo obnovu dat lze provést i manuálně kliknutím na Backup nebo Restore. Záloha se provádí do douboru *.fcu.

Jedno z posledních nastavení aplikace je možnost zapnout nebo vypnout sledování dat v telefonu (Set Privacy).

Uplně poslední volba je změna tématu na tmavé nebo světlé, záleží na tom, které komu vyhovuje.

Aplikace, v případě že je spuštěná a minimalizovaná, zobrazuje čas, který zbývá do konce měřeného období, provolaný limit (v %) a limit v přenesených mobilních datech. Údaje v Active frame se aktualizují každé 2 minuty, graf živých dat pak každé 2,5 vteřiny.

Usage Pro je placená a najdete ji ke stažení/zakoupení v BlackBerry World. Zaplatíte za ni $4.99, což je něco přes 100,- Kč. Existuje i free verze Usage, která ale v současné chvíli prochází údržbou a není ještě k dispozici v BlackBerry World.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Velký fanda BlackBerry (jak říká žena, pořád do toho koukám), programátor. Extrémně klidný člověk. To jsem já ;-)

4 Comments

  1. Dobrý den, nepochopil jsem z článku ani ze stránek aplikace Usage Pro, zda její funkcí je také export statistiky po jednotlivých číslech jednotlivých kontaktů. Potřeboval bych monitorovat četnost a hlavně čas volání s klienty. Dokážete mi to prosím objasnit? Děkuji moc.

  2. Dobrý den,
    bohužel BlackBerry API v současné době neumožňuje zobrazovat telefonní číslo na které byl provedený hovor, pouze SMS. Takže v exportu u hovorů je uvedený datum, čas a délka hovoru ale telefonní číslo bohužel ne. Telefonní číslo se zobrazuje pouze v exportu SMS komunikace.

  3. Dobrý den,
    Je možné nainstalovat tuto aplikaci na více zařízení od BB, když jsem přihlášen na stejném učtu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..