BlackBerry 10 Aplikace

AppReview: aplikace Profiler vylepšuje stávající nastavení profilů

splash_768_1280

Dnes se podíváme na aplikaci Profiler, která umí rozšířit stávající nastavení profilů o pár příjemných funkcí. V chystaném systému BlackBerry OS 10.3 je hodně možností nastavení profilů, ale pár funkcí tam stále chybí. A právě tyto umí obsloužit aplikace Profiler, která umí běžet na pozadí, takže není nutné, aby byla spustěna.

Hned při startu aplikace a letmém pohledu na hlavní obrazovku bude patrné, o jaké funkce se jedná. Na hlavní obrazovce jsou zobrazené panely Profiles, Schedule, Events a Location. Podíváme se na jednotlivé panely samostatně.

Profiles

Jak už název napovídá, zde si nastavujeme profily, se kterými bude aplikace pracovat. Při vytváření nového profilu je na výběr ze stávajících profilů telefonu s možností nastavení individuální hlasitosti, možnost zapnout nebo vypnout vibrace, LED nebo náhledy. Každý profil si pak pojmenujete podle toho, jak vám vyhovuje. Profily jsou v levé části odlišeny barevně pro lepší orientaci.

01 05 13

 

Schedule

V tomto panelu můžeme nastavit aktivaci profilů (těch které jsme nastavili v prvním panelu) podle zadaného data a času. Nastavuje se datum, čas, den v týdnu a vybraný profil, který se má v zadaný termín aktivovat.

02 06 10

Events

V tomto panelu se nastavuje aktivace profilů podle záznamů v kalendáři. Nejprve je potřeba vybrat kalendář, který se bude zobrazovat (kalendáře jsou opět odlišeny barevně), a profil, který se aktivuje v případě, že zrovna probíhá naplánovaná událost.

07 15 16

 

Location

Zde můžete nastavit lokaci, ve které se daný profil aktivuje. Opět je možnost výběru profilu, který se má spustit, akční rádius, ve kterém bude daný profil aktivní, a dny v týdnu.

03 04 12

 

V nastavení aplikace máme na výběr buď tmavé nebo svetlé téma, panel, který má být aktivní po startu aplikace, možnost zazálohovat nebo obnovit veškeré nastavení aplikace a zapnout nebo vypnout možnosti plánování, kalendáře a lokace. A to je vše, nic dalšího od aplikace nečekejte, jedná se o opravdu jednoduchou, ale věřím, že pro spoustu uživatelů BlackBerry užitečnou aplikaci za “pár peněz”.  Aplikaci je možné zakoupit a stáhnout v BlackBerry Worldu za $0.99 což je něco kolem 20 Kč.

Na závěr ještě musíme zmínit, že nový OS BlackBerry 10.3.1 přinese mnoho dalších možností v oblasti profilů. Pokročilá nastavení, vlastní profily a mnoho dalšího. Nicméně to zase až příště…

Previous ArticleNext Article
David Foltýn
Velký fanda BlackBerry (jak říká žena, pořád do toho koukám), programátor. Extrémně klidný člověk. To jsem já ;-)

1 Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.