BlackBerry 10 Aplikace, Přístroje & Příslušenství

Aplikace v BlackBerry World budou automaticky upravené na nižší rozlišení BlackBerry Z3

V Indonésii v těchto dnech odstartoval předprodej nového zařízení značky BlackBerry a to sice modelu BlackBerry Z3. Podle posledních zpráv se BlackBerry Z3 těší opravdu velkému zájmu a prodejci dokonce hlásí, že mají vyprodáno. K prvním majitelům by se pak BlackBerry Z3 mělo dostat již 15. května, tedy zhruba z dva týdny.

BlackBerry-Z3-AppWorld

S blížícím se termínem oficiálního prodeje se také stává čím dál aktuálnější otázka, jak na tom bude BlackBerry Z3 s aplikacemi. Na 5” displeji totiž nabídne rozlišení 960×540 pixelů, což je o čtvrtinu méně, než ostatní zařízení řady Z. Vývojáři tak museli být v pozoru a své aplikace pro nadcházející BlackBerry patřičně upravit.

“As a developer, it can be challenging to design your app to fit on different devices and resolutions. Luckily you can rest assured that your app should scale to fit and run on the Z3 right out of the box. Even though the Z3 has a lower physical pixel density than the Z30, thanks to hardware-powered scaling, everything on the device believes it’s the same 1280×720 resolution as the Z30!”

BlackBerry však na svém oficiálním DevBlogu uvedlo veškeré obavy na pravou míru. Podle BlackBerry totiž nebude nutné aplikace nijak upravovat. Chad Tetreauld z BlackBerry doslova zmiňuje, že díky hardwarově řízenému škálování budou všechny aplikace fungovat tak, jako na displeji s HD 720p rozlišením.

Zdroj: DevBlog BlackBerry

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..