BlackBerry 10 Aplikace

ySpending, FlightStats a další nové aplikace od TrustBe pro BlackBerry 10 ke stažení v BlackBerry World

Vývojáři TrustBe, kteří stojí například za oblíbenou aplikací IDOS pro BlackBerry OS, tvrdě pracují na nových aplikací také na platformě BlackBerry 10. V BlackBerry App World již najdete slušnou sbírku zajímavých aplikací z jejich dílny a na dalších se usilovně pracuje. Včetně IDOS pro BlackBerry 10.

TrustBe-620x200

Českých aplikací je bohužel pro BlackBerry stále jako šafránu a prakticky jediným průkopníkem je vývojářská společnost TrustBe. Na původní BlackBerry OS vyvinuli například oblíbenou aplikaci IDOS, dále pak populární aplikaci na zasílání SMS jízdenek, televizní program, nebo aplikaci na správu osobních výdajů ySpending. Ve vývoji samozřejmě pokračují také na platformě BlackBerry 10 a tohle je pár ukázek z jejich nejnovější tvorby.

ySpending-BB10-screen (1) ySpending-BB10-screen (2) ySpending-BB10-screen (3) ySpending-BB10-screen (4)

Jako první zmíníme aplikaci ySpending, kterou jsem si osobně opravdu oblíbil a která je dostupná i pro starší zařízení BlackBerry. Umožňuje přehledně spravovat veškeré příjmy a výdaje a vše vám poté přehledně prezentovat. Nechybí ani jednotlivé kategorie nebo zobrazení reportů včetně interaktivních grafů, takže si můžete udělat krásný přehled o tom, jak hospodaříte s penězi. Co se mi však na aplikaci líbí nejvíce je její jednoduchost. Zadání nové transakce zabere pár sekund, takže uživatele zbytečně nezdržuje nějakými detaily a vy ji tak můžete skutečně používat aniž by vás “obtěžovala”.

Flystats-BB10-screen (1) Flystats-BB10-screen (2) Flystats-BB10-screen (3) Flystats-BB10-screen (4)

Zcela nová je pak aplikace Flightstats. Už podle názvu jistě poznáte, že se jedná o něco s létáním a je tomu skutečně tak. Flightstats vám totiž dokáže vyhledat detaily jednotlivých letech, jednoltivé odlety a přílety na vámi určená letiště a dokonce také konkrétní lety mezi jednotlivými destinacemi/letišti. U každého letu pak můžete vidět detaily jako je poloha, číslo brány a ranveje, čas letu nebo třeba hodnocení daného letu. Pokud často létáte, tak určitě stojí za vyzkoušení.

yWeather-BB10-screen (1) yWeather-BB10-screen (3) yWeather-BB10-screen (2) yWeather-BB10-screen (4)

Nově se v BlackBerry World objevila aplikace yWeatherOpět se jedná o aplikaci, kterou si můžete stáhnout i pro starší BlackBerry a její účel je prostý – sdělit vám rychle a přesně aktuální předpověď počasí. Nechybí detaily k jednotlivým dnům, dlouhodobá předpověď a samozřejmě ani zobrazení aktuálního počasí na zminimalizované aplikaci, tzn. Active Frame.

Další aplikace od TrustBe najdete v BlackBerry World, stačí do vyhledávání zadat slovo TrustBe. V seznamu najdete například překladač iTranslator, databázi receptů Paprika a na shválení čeká také aplikace s databází různých vyzváněcích tónů ke stažení.

Možná podotknete, že zatím se moc nevěnovali čistě českým aplikacím, ale můžete si být jisti, že se na nich již pracuje. Zanedlouho by se měla objevit aplikace IDOS pro BlackBerry 10, také oblíbená SMS jízdenka a další české aplikace na sebe nenechají dlouho čekat.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

5 Comments

  1. Dobry den Vsem, mam dotaz ohledne aplikace yWeather, nevim proc, ale pri automaticke lokaci se mi vsechny nazvy ukazuji v nemcine. Vite nekdo co s tim?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..