Novinky

Video: Bentley Continental s palubním počítačem QNX

Společnost QNX, jejíž operační systém  se stal základem pro OS BlackBerry 10, se angažuje v mnoha průmyslových odvětvích. Jedním z nich je také automobilový průmysl, kde již mnoho automobilových značek využívá palubní počítače vybavené systémem QNX. Zatím poslední počin si mohou prohlédnout návštěvníci konference CES 2013 v Las Vegas – luxusní kabriolet Bentley Continental.

Společnost QNX stojí za vývojem stejnojmenného operačního systému, který můžeme najít v nejrůznějších odvětvích průmyslu, kde je důležitá především bezpečnost, stabilita a výkon. Operační systém QNX řídí jaderné elektrárny, letecké řídící systémy, lékařské přístroje, automobilové palubní počítače nebo vojenské obranné systémy států.

Před několika lety se kanadský RIM rozhodl tuto perspektivní společnost koupit a právě tento okamžik se stal zlomovým bodem pro celou budoucnost RIM. Právě mikrokernel QNX Neutrino se stal základem pro celý operační systém BlackBerry 10, který si s sebou nese spoustu vlastností operačního systému QNX jako je například bezpečnost, maximální stabilita, rychlost nebo podpora standardů POSIX. Mimo jiné však QNX stále pracuje také v ostatních oborech a návštěvníci výstavy CES 2013 v Las Vegas si v těchto dnech mohou prohlédnout nový model palubního počítače v luxusním kabrioletu Bentley Continental.

V budoucnosti RIM plánuje především rozšíření celého vlivu QNX a provázání jednotlivých subjektů. Jako ukázkový příklad si můžeme například představit perfektní komunikaci automobilu s vaším smartphonem BlackBerry 10, sdílení nejrůznějších dat ve firemním prostředí (například letištní kontrola, lékařský personál apod.) a další oblasti lidského působení. Fantazii se v tomto případě meze nekladou a BlackBerry 10, potažmo QNX, se bude v budoucnosti zřejmě objevovat kolem nás čím dál častěji.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..