BlackBerry 10

Uniklá roadmapa zařízení BlackBerry 10 v roce 2013 byla pravděpodobně aprílový žert

Před pár dny jste na internetu mohli zachytit vcelku velký rozruch, který vyvolal únik snímku zachycujícího plán zařízení BlackBerry 10 na tento rok. Profil @BBLeaks na sociální síti Twitter již dříve přinesl některé zajímavé informace, a tak byla i fotografie od profilu @BB10Leaks považována za důvěryhodnou. Včera však vyšla pravda najevo a ukázalo se, že se jednalo pouze o aprílový žert.

BB10-leaked-roadmap-620x200

Inkriminovaná fotografie zachycovala celkem pět modelů BlackBerry 10, které by měly tento rok dorazit na trh. Prvními dvěma jsou už známé modely Z10 a Q10, nicméně další tři modely vzbudily značný zájem. Na fotografii byl zachyceno nový tablet B10L*, phablet (telefon s úhlopříčkou kolem 5″) U10 a nakonec zařízení R10, které by mělo vycházet z modelu Q10, ovšem nabídnout ještě větší displej.

Není divu, že fantazie mnoha uživatelů začala pracovat na plné obrátky a diskuze se začaly plnit více či méně uvěřitelnými specifikacemi “nových zařízení”. Smůla tomu však chtěla, že k úniku snímků došlo na konci března a na profilu @BB10Leaks se objevily tyto dva tweety:

Ze senzace se tedy nakonec vyklubal aprílový žertík, jehož účelem bylo pouze rozdmýchat diskuzi kolem zařízení BlackBerry 10 a zažehnout jiskřičku zvědavosti ve věci připravovaných zařízení s OS BlackBerry 10. Je však nutno dodat, že BlackBerry skutečně tento rok plánuje i další zařízení s BlackBerry 10. Jaké to však přesně budou modely, to nevíme, a tak nám zatím nezbývá než čekat.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..