Novinky

Ukázka BBM pro stolní počítače na BlackBerry Jam Asia

V těchto dnech probíhá v Hong Kongu vývojářská konference BlackBerry Jam Asia a hlavním tématem je samozřejmě BlackBerry 10. Kromě mnoha tipů, rad a zkušeností, které tamní vývojáři na této konferenci získají, se objevilo také jedno překvapení. Účastníci BlackBerry Jam Asia se totiž mohli na vlastní oči podívat na ukázku BlackBerry Messengeru pro stolní počítače!

BBM-Desktop-demo

Nejedná se však přímo o samostatnou aplikaci pro stolní počítače, ale o jakési zrcadlení BBM z telefonu do počítač. Tedy něco jako je BlackBerry Bridge mezi telefonem a PlayBookem. V zásadě tedy propojíte BlackBerry 10 zařízení s počítačem a můžete z počítče pracovat s vaším BBM. Vzhledem k tomu, že mnoho uživatelů si dříve oblíbilo psaní například SMS přes počítač, toto řešení by jim možná také vyhovovalo.

Nicméně nedá se to zatím označit za plnohodnotné BBM pro stolní počítače, což ostatně v rozhovoru potvrdil také zakladatel BBM, Gary Klassen. Doslova řekl, že ukázka BBM pro stolní počítače na BlackBerry Jam Asia byla mnohem spíše demonstrací toho, čeho všeho je platforma BlackBerry 10 schopná. Jednalo se pouze o praktickou ukázku pro vývojáře.

Tak jako tak by se však mohlo jedna o první nakročení k tomu, abychom se BBM dočkali nejen na Androidu a iOS, ale také na našich stolních počítačích. Pak už by nic nebránilo tomu, abychom mohli BBM Voice a BBM Videochat používat napříč všemi zařízeními. Doufejme, že nezůstane pouze u představ.

Zdroj: N4BB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

1 Comment

  1. Spolu s predchozimi kroky (vytvoreni BBM aplikace pro konkurecni platformy) to povazuji za prinosne. Po prechodu na BB jsem vybiral nejaky multiplatfomni messenger, ktery ma zaroven i aplikaci na PC. Nakonec jsem skoncil u Facebook messengera. Sam sedim vetsinu dne u pocitace a pro beznou komunikaci je daleko pohodlnejsi psat na velke klavesnici nez vytukavat text do mobilu.
    Ted jeste aby nezustalo jen u OS10 ale fungovalo to i s OS7.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..