Tipy pro BlackBerry 10

Top 10 tipů pro kalendář BlackBerry 10

Máme zde další článek na téma Top 10 tipů pro BlackBerry 10, ve kterém se budeme věnovat novému kalendáři, který v BlackBerry 10 nalezneme. Kalendář BlackBerry 10 je velice propracovaný nástroj a věříme, že našich 10 tipů vám zpříjemní práci s ním.

BB10-calendar-620x200

Kalendář v BlackBerry 10 doznal oproti starším generacím BlackBerry obrovských změn. Nabízí zcela nové uživatelské prostředí, využívá maximálně prostorného displeje na BlackBerry Z10 a obsahuje velké množství zajímavých funkcí, díky kterým je kalendář v BlackBerry 10 v mnoha ohledech zcela unikátní.

 1. Stažením obrazovky BlackBerry Hub směrem dolů zobrazíte nadcházející události z kalendáře.
 2. V denním zobrazení klikněte na modrou lištu při horním okraji pro možnost přepnutí mezi zobrazením časového plánu, programu a lidí, se kterými se máte v daný den setkat. V týdenním zobrazení si pak stejným způsobem můžete zobrazit pouze pracovní (Po-Pá) nebo celý (Po-Ne) týden.
 3. V denním a týdenním zobrazení časového rozvrhu můžete pomocí gesta pinch-zoom (přiblížení nebo oddálení dvou prstů na displeji) změnit,jak velkou část dne chcete vidět. Na displej se vám tak vejde časový úsek čtyř hodin až celý den.
 4. V měsíčním zobrazení si stažením obrazovky směrem dolů zobrazíte rychlou volbu měsíců na půl roku dopředu.
 5. Organizovat kalendáře, které se mají v zařízení zobrazovat, můžete v nabídce Spravovat. Stačí otevřít nabídku gestem z horního rámečku směrem dolů.
 6. Barvy jednotlivých kalendářů můžete změnit v nastavení. Gestem směrem dolů z horního rámečku si otevřete nabídku a zvolte Nastavení – Barvy kalendáře.
 7. Dny, kdy máte hodně rozvrh, můžete odlišit pomocí zvětšování čísel. Funkci zapnete v Nastavení – Obecné Zvětšení čísel.
 8. Kalendáře můžete bezdrátově synchronizovat se službami jako Exchange, Gmail, Yahoo nebo Outlook.com. Můžete však také sdílet kalendář s BBM skupinou, například rodinná skupina si takto může mezi sebou synchronizovat kalendář s naplánovaným výletem.
 9. Přímo z BlackBerry Hub můžete vytvořit novou událost podržením prstu na konkrétnm emailu a volbou možnosti Pozvat na schůzku. Předmět emailu se pak stane názvem dané události.
 10. Celodenní událost můžete rychle nastavit kliknutím na ikonku hodinek s číslem 24, kterou nejdete v levém horním rohu obrazovky denního a týdenního zobrazení plánu.

Jaká je vaše zkušenost s aplikací kalendáře v BlackBerry 10? Považujete kvalitní kalendářovou aplikaci za nezbytnou součást moderního smartphonu, nebo se bez kalendáře v telefonu bez problémů obejdete?

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

8 Comments

 1. Dobrý den, jsem čerstvý majitel Z10 a mám problém se synchronizací kalendáře od googlu. Všechny moje kalendáře mi jdou úplne v pohodě, ale kalendář co mám nasdílený jako pracovní od někoho jiného mi nejde, vůbec se mi nezobrazí ve výběru kalendářů. Máte na to někdo nějaký lék? Děkuji.

  1. hmmm mám rovnaký problém, v gmailu mám nazdielaný kalendár z roboty a v Z10 nie je … pritom v 9900 bolo všetko … nevie niekto ako na to ?

 2. hmmm mne to robí úplne rovnako, prac. zdielaný kalendár v GMAILU v Z10 nie je a pritom v 9900 bolo všetko OK. Neviete niekto ako na to ?

 3. A nemáte někde návod na tu synchronizaci s Googlem?
  Nemáte někdo radu jak dostat do kalendáře výročí a narozeniny osob z kontaktů?
  Díky

   1. Aha, díky jdu se na to podívat
    Nějak jsem to přehlédl
    A jde to nějak spojit s kontakty v telefonu? Jedná se mi o narozeniny a výročí, diky

 4. Dobrý den, pořídil jsem si Z10, ručně přesunul kontakty ze staré Nokie 6301, v kontaktech v Z10 jsem zadal i data narození osob. Lze nějak nastavit, aby mi telefon ve dnech, které jsou zadané v adresáři jako data narození, připomněl, že daná osoba má narozeniny? A jak případně nějak paušálně nastavit čas připomenutí? Díky předem za odpověď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..