Tipy pro BlackBerry 10

Top 10 tipů pro BlackBerry Hub

V dalším díle našeho seriálu věnujícího se tipům pro používání operačního systému BlackBerry 10 se budeme věnovat další velice často probírané funkci, kterou je BlackBerry Hub. BlackBerry Hub je alfa a omega vašeho BlackBerry, protože právě Hub se stane vaším rozcestníkem pro veškerou komunikaci pomocí BlackBerry 10. Podívejte se na deset nejzajímavějších tipů jak si práci s BlackBerry Hub ještě více zpříjemnit.

BB10-hub-620x200

“BlackBerry Hub si zamilujete fakticky okamžitě. Veškerou komunikaci máte přehledně na jednom místě.” říká Ondřej Kubeček ze společnosti System4u

BlackBerry Hub je jednou z často zmiňovaných novinek operačního systému BlackBerry 10 a nutno říci, že pozornost je to opravdu zasloužená. BlackBerry Hub je jakýsi středobod celého BlackBerry Flow, místo, kde máte přehledně integrované veškeré notifikace, upozornění, zprávy a další události, které se v BlackBerry 10 odehrávají.

Velkou výhodou BlackBerry Hub je právě to, že v něm najdete vše. Nemusíte přemýšlet kterou emailovou schránku otevřít, nemusíte neustále otvírat aplikace BBM nebo WhatsApp, není třeba hledat aplikaci SMS. Zkrátka otevřete Hub a máte zde všechno na jednom místě. A pokud si potřebujete zobrazit pouze jednu emailovou schránku? Stačí použít rychlé a pohodlné filtrování.

BlackBerry Hub však nabízí mnoho možností, které na první pohled nemusí být zcela zřejmé. Pojďme si je ukázat.

 1. Otevřete si BlackBerry Hub z jakékoliv aplikace a obrazovky pomocí gesta BlackBerry Peek, kdy prstem jedete od spodního rámečku směrem nahoru a doprava.
 2. Odfiltrujte si jednotlivé služby a emailové schránky v nabídce pod tlačítkem Hub v levém spodním rohu
 3. Kontextovou nabídku vyvoláte podržením prstu na konkrétní zprávě. Můžete zde například odpovědět na email, označit více položek najednou, označit položky jako označené, jednoduše se přesouvat na začátek a konec BlackBerry Hub a mnoho dalšího
 4. Samostatné složky emailů a zpráv si zobrazíte rozkliknutím modré lišty BlackBerry Hub v horní části obrazovky
 5. Pokročilé filtrování, které vám zobrazí například pouze nepřečtené zprávy, zprávy s přílohou nebo zprávy z minulého týdne najdete pod položkou Hledat na spodní liště a následně kliknutím na ikonku se třemi pruhy v levém horním rohu.
 6. Pokud jste na začátku BlackBerry Hub posuňte obrazovku ještě níže abyste zobrazili nadcházející události kalendáře.
 7. Organizujte si aplikace, která se vám v BlackBerry Hub zobrazí. Otevřete si v BlackBerry Hub položku Nastavení – Správa aplikace Hub a aktivujte si jen ty služby, které chcete v Hubu přímo vidět.
 8. Nechte si zprávy zobrazit přehledně ve stylu konverzací. V BlackBerry Hub – Nastavení – Zobrazení a akce si změňte styl zobrazení na Konverzace.
 9. Pokud máte otevřenou například přílohu v emailu, tak se rychle zpět do Hubu dostanete posunutím obrazovky vpravo při držení tlačítka Zpět v levém dolním rohu.
 10. A na závěr jedna perlička – pokud se vám náhodou stane, že se vám v BlackBerry Hub zasekne notifikace, nezoufejte. Stačí udělat speciální gesto, kdy 5x v řadě sjedete prstem z pravého horního rámečku směrem do displeje a BlackBerry Hub se restartuje.

BlackBerry Hub je skutečně působivá funkce operačního systému BlackBerry 10. Dá se to trochu přirovnat ke složce zpráv na zařízeních BlackBerry s OS7.1 a nižším, přidejte k tomu však mnoho dalších možností a přehledné, rychlé a pohodlně uživatelské prostředí, a máte z toho najednou návykovou funkci, které už se nikdy nebudete chtít vzdát.

Našli jste při používání BlackBerry Hub nějakou další zajímavost? Podělte se s námi o ní v diskuzi pod článkem. Nepřehlédněte také naše další tipy pro operační systém BlackBerry 10:

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

28 Comments

 1. HUB je oproti protokolu v BB 7.1 a nižších perfektní v ovládání, přístupu k položkám samotným, ale v nabídce k položce neumí předat na mail hovor ani sms, předat dál jako prostě není.

  Integrace reminderu či kalendáře je dost mizerná.

  Pochvala za rychlý přístup – opravdu OK pro telefon bez tlačítek.

  Doufám, že chybějící funkce se do systému dostanou, optimální by bylo v konfigu systému samotného nechat uživatele podobné funkce nastavit.

  Uvítal bych zobrazit v HUBě počet položek adresáře…

  Vše, zvykem si celkem snadno, předchozí BB se zdají jako historické stroje, umí v práci násobně více než Z10, zatím jde jen o image.

 2. Dobrý den, dnes se mi na Q10, nainstaloval nový OS 10.2.1.537. vše proběhlo v pořádku, jen při najetí na HUB se mi zobrazilo WhatsApp 2x pod sebou. Jak můžu jedno vymazat? Musím WhatsApp zcela vymazat a nainstalovat znovu? A ještě otázka, nevíte, kdy bude pro Q10 viber? Děkuji. Gábina

 3. Tušíte někdo, jak nastavit v HUB (e-mail účet) množství zobrazovaných emailů? 1 a více dnů staré maily automaticky mizí a v telefonu nejsou k dohledání… Bohužel v nastavení jsem o tom nenašel nikda ani zmínku. Předem díky za odpověď. I.

   1. Zkusil jsem. Vymazal a znovu jsem nastavil stejný e-mail a zadal jsem 30 dní nazpět (před tím jsem dával tuším 7 dní). Zítra napíšu, jestli se něco změnilo, ale trochu o tom pochybuju vzhledem k tomu, že maže maily z minulého dne a starší.

 4. dobry den, ako si nastavim v BB HUB, aby mi zobrazovalo vsetky maily. Myslim teda, aby som videla vsetky neprecitane maily, ktore sa mi standardne v PC triedia do priecinkov.
  Stale vidim len nove spravy, ktore pridu do Dorucenej posty. Tie, co su zatriedene v priecikoch nevidim.

 5. Dobrý den. Ten tip s kliknutím na čislici 24 nahoře vlevo v Týdenním nebo Denním zobrazení /založení celodenní události/ mi bohužel nefunguje. At klikám jak klikám na 24, nic se neděje. Není možno nastavit, aby se vždy vytvářela celodenní událost v kalendáři? používám zobrazení Program. Pořád to musím přepínat z 30min trvání události …Karel

 6. Dobrýden, chci se prosím zeptat na problém s BB HUB. Nestahuje se mi upozornění a zprávy z facebooku. Fungovalo to předtím v pohodě. Emaily to stahuje,zprávy také. Jen s tím fb je nějaký problém. Jde to nějak nastavit znovu? Nenašla jsem to nikde. Děkuji za radu.

 7. Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat:
  Po restartu telefonu, zadaní pinu a kodu telefonu trvá vždy minimálně 10min aby naběhl hub a poslední volání. Do té doby není možné nikomu normálně zavolat, vyhledat kohokoli v kontaktech. Když už se povede zavolat pomocí příkazu call tak se hovor zasekne a nejde vypnout.
  Člověk si říká restartuji telefon pomůže to a ono opět znovu.
  Po 10ti minutách telefon již funguje normálně.
  Nemáte představu kde je chyba?
  Děkuji
  Adam

  1. Zkontrulujte, že máte aktuální OS. Pokud máte ale v telefonu hodně dat, tak se Hub může načítat po restartu trochu déle. Pak je doporučuji omezit restarty, BB10 přeci restarty běžně nepotřebuje.

 8. Dobrý den, na HUB mně chodí a zobrazují se správně e-maily z mého účtu, ale pokud chci na nějaký z nich odpovědět, nepodaří se mně tuto odpověď odeslat a na HUB se zobrazí symbol červeného kolečka s bílým proužkem (neodesláno). Proč?
  Děkuji za radu.

   1. Provedl jsem, ale stále nic. Mám nastaveno:
    Adresa serveru: pop3.email.cz
    Port: 110
    Použít SSL – vypnuto
    Adresa serveru SMTP: smtp.t-email.cz
    Port SMTP 25
    Šifrování SMTP – vypnuto

    Vidíte tam někde chybu? Nezáleží třeba i na typu SIM karty nebo aktivaci nějaké služby u T-Mobile? Děkuji za Váš čas.

 9. Dobrý den,
  potřebovala bych poradit, kde co nastavit. Po propojení mailu s BB se mi vsechny maily ve schrance automaticky oznacuji za prectene. ja bych ale chtela, aby zustaly neprectene, nebo se aktualizovaly podle toho, zda je prectu na BB.

 10. Dobrý den,

  zkusím to i zde, protože zatím se mi pomoci jinde nedostalo. Mám problém s HUBem, resp. SMS zprávami. Zprávy chodí, zobrazují se v HUBu, vyhledávat v nich můžu, odepisovat, všechno v pořádku. Jen když v HUBu otevřu položku zprávy, je prázdná (přitom vyhledává a nachází co hledám). Taky neprobíhají žádné notifikace. Ani zvukové, ani obrazové (vůbec se na lockscreenu nedozvím, že mi přišla SMS), ani vizuální na diodě. Upozornění mám nastaveno, zkoušel jsem přepsat zvuk profilu, všechno možné, nic nefunguje. Nevíte prosím o co může jít? Díky :-)

 11. Prosím, potřeboval bych poradit.
  Jak z BB hubu vyhodím “aplikace”, které tam nechci? Nyní tam mám např. Twitter, Hlasovou poštu, Zprávy PIN, apod., což mi tam spíš překáží.
  Snažím se to udělat přes: Nastavení -> Správa apilace HUB -> “aplikace” -> Zobrazit pouze v samostatném účtu. Ale nedaří se mi to. Děkuji za pomoc.

   1. Mohl byste mě trochu navést? Hub jsem prolezl zkrz nazkrz, ale nikde se mi vyházet nechtěné aplikace nepodařilo. Děkuji mockrát.

    1. Jakoby úplně je vyházet není možné. Ale můžete je vyhodit ze seznamu všech zpráv a ty, které vám překáží, hodit třeba na konec seznamu položek.

 12. Vadí mi, když je HUB tak páteřní aplikace, proč po opuštění prostředí nemohu zůstat zpět v opuštěné obrazovce. Je to vlastně jediná aplikace, z které když vypadnu, startuje prakticky znovu. Mám například rozečtený e-mail, potřebuju kouknout např. do Wordu a při návratu zpět jsem mimo otevřený e-mail a musím hledat znovu. Nepomáhá ani nastavení/zobrazení a akce/ při nečinnosti návrat na výchozí zobrazení (efekt tohoto přepínače je mi zatím utajen).
  Druhý dotaz: je možné vytvořit nějaké filtry – např. ukládání určitého odesílatele do navoleného adresáře?
  verze OS: 10.3.2.2474
  Děkuji za pomoc

 13. Dobrý den,

  po obnovení telefonu do továrního nastavení mi z Hubu zmizela možnost Hovory. Musím teď chodit volat přes kontakty, chtěla bych to mít vše pohromadě. Můžete mi poradit? Díky :-)

 14. Zdravím,
  můžete mi poradit, zda jde a jak vypnout, aby se mi SMS od jednoho odesílatele nezobrazovali v chatu ale jednotlivě? Když v nastavení vypnu/zapnu “konverzace” (což tento problém třeba u Nokie řeší) tak se nic nestane a pořád se to zobrazuje v chatu a to je pro mě děsný chaos, protože mi chodí avíza na e-maily což chodí z čísla 2255 a tím pádem se mi zmatlá vše dohromady za sebe. Hrůza.

  Díky a přeji všem pěkný den. radek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..