BlackBerry 10 Aplikace

Sociální automobilová navigace Waze nyní ke stažení pro BlackBerry 10

Hledáte navigaci pro své nové zařízení s OS BlackBerry 10? Velice populární automobilová navigace s prvky sociální sítě s názvem Waze je nyní dostupná také pro zařízení s operačním systémem BlackBerry 10. Nabízí nejen plnohodnotnou hlasovou navigaci v češtině, ale také hlášení o uzavírkách, dopravních nehodách, policejních kontrolách a dalších událostech na silnici v reálném čase od ostatních uživatelů aplikace.

Waze-620x200

Automobilovou navigaci Waze již možná někteří znáte ze zařízení s operačním systémem BlackBerry 7.x a podobně. Jedná se o multiplatformní automobilovou navigaci s prvky sociální sítě, kdy sami uživatelé přispívají do aplikace nejen hlášením nejrůznějších událostí jako jsou uzavírky, radary nebo nehody, ale také mohou přispět k vylepšování mapového pokrytí a detailnosti map v navigaci. Samotná navigace probíhá v online režimu, mapy se tudíž stahují přímo z internetu.

Waze-BB10-screen (1) Waze-BB10-screen (2) Waze-BB10-screen (3)

Aplikaci Waze používá mnoho uživatelů napříč platformami Android, iOS a BlackBerry a nyní je dostupná také pro BlackBerry 10. Jedná se sice o port Android aplikace, ale naštěstí se jedná o ten typ aplikace, u které to fakticky nepoznáte. Nenajdete zde žádné ovládací prvky z Androidu a aplikace běží skutečně plynule. Princip aplikace je následující.

Waze-BB10-screen (4) Waze-BB10-screen (5) Waze-BB10-screen (6)

Jakožto nový uživatel si vytvoříte uživatelský profil. S tímto profilem následně získáváte “zkušenosti” tím, že jezdíte a jste aktivní v ohlašování nehod, plynulosti dopravy, policejních kontrol a podobně. S postupem času jak budete sbírat zkušenosti budete moci editovat větší a větší části silnic, přidávat nové trasy a podobně. Zkrátka čím více uživatelů Waze používá, tím lepší se aplikace stává.

Waze-BB10-screen (7) Waze-BB10-screen (8) Waze-BB10-screen (9)

Aplikaci Waze pro BlackBerry 10 rozhodně doporučuji vyzkoušet. Ačkoliv se občas může setkat s problémem chybějících mapových podkladů, jsou to právě uživatelé, kteří mohou aplikaci pomoci k tomu, aby byly mapy podrobnější a aplikace se čím dál zlepšovala. Více informací o projektu Waze získáte na webu www.waze.com, kde můžete například editovat mapové podklady nebo podklady rozšiřovat o další a další silnice, cesty a podobně.

Waze pro BlackBerry 10 stáhnete zdarma v obchodě BlackBerry World.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

4 Comments

  1. šikovné to je ale škoda že iba cez dáta a nemá to pre zahraničie aj nejaké offline mapy kľudne aj spoplatnené …

  2. kde robim chybu, ze BB Q10 dnes aktualizovany na veriu 10.2.0.424 nedokaze nainstalovat Waze?
    BBWorld pise, ze Waze nie je dostupny pre tuto verziu.

    dik

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..