BlackBerry 10 Aplikace

Sociální automobilová navigace Waze nyní ke stažení pro BlackBerry 10

Hledáte navigaci pro své nové zařízení s OS BlackBerry 10? Velice populární automobilová navigace s prvky sociální sítě s názvem Waze je nyní dostupná také pro zařízení s operačním systémem BlackBerry 10. Nabízí nejen plnohodnotnou hlasovou navigaci v češtině, ale také hlášení o uzavírkách, dopravních nehodách, policejních kontrolách a dalších událostech na silnici v reálném čase od ostatních uživatelů aplikace.

Waze-620x200

Automobilovou navigaci Waze již možná někteří znáte ze zařízení s operačním systémem BlackBerry 7.x a podobně. Jedná se o multiplatformní automobilovou navigaci s prvky sociální sítě, kdy sami uživatelé přispívají do aplikace nejen hlášením nejrůznějších událostí jako jsou uzavírky, radary nebo nehody, ale také mohou přispět k vylepšování mapového pokrytí a detailnosti map v navigaci. Samotná navigace probíhá v online režimu, mapy se tudíž stahují přímo z internetu.

Waze-BB10-screen (1) Waze-BB10-screen (2) Waze-BB10-screen (3)

Aplikaci Waze používá mnoho uživatelů napříč platformami Android, iOS a BlackBerry a nyní je dostupná také pro BlackBerry 10. Jedná se sice o port Android aplikace, ale naštěstí se jedná o ten typ aplikace, u které to fakticky nepoznáte. Nenajdete zde žádné ovládací prvky z Androidu a aplikace běží skutečně plynule. Princip aplikace je následující.

Waze-BB10-screen (4) Waze-BB10-screen (5) Waze-BB10-screen (6)

Jakožto nový uživatel si vytvoříte uživatelský profil. S tímto profilem následně získáváte “zkušenosti” tím, že jezdíte a jste aktivní v ohlašování nehod, plynulosti dopravy, policejních kontrol a podobně. S postupem času jak budete sbírat zkušenosti budete moci editovat větší a větší části silnic, přidávat nové trasy a podobně. Zkrátka čím více uživatelů Waze používá, tím lepší se aplikace stává.

Waze-BB10-screen (7) Waze-BB10-screen (8) Waze-BB10-screen (9)

Aplikaci Waze pro BlackBerry 10 rozhodně doporučuji vyzkoušet. Ačkoliv se občas může setkat s problémem chybějících mapových podkladů, jsou to právě uživatelé, kteří mohou aplikaci pomoci k tomu, aby byly mapy podrobnější a aplikace se čím dál zlepšovala. Více informací o projektu Waze získáte na webu www.waze.com, kde můžete například editovat mapové podklady nebo podklady rozšiřovat o další a další silnice, cesty a podobně.

Waze pro BlackBerry 10 stáhnete zdarma v obchodě BlackBerry World.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

4 Comments

  1. šikovné to je ale škoda že iba cez dáta a nemá to pre zahraničie aj nejaké offline mapy kľudne aj spoplatnené …

  2. kde robim chybu, ze BB Q10 dnes aktualizovany na veriu 10.2.0.424 nedokaze nainstalovat Waze?
    BBWorld pise, ze Waze nie je dostupny pre tuto verziu.

    dik

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..