BlackBerry 10, Novinky

Služba Outlook.com dokáže s BlackBerry 10 synchronizovat poštu, kontakty, kalendáře, poznámky a úkoly!

Před nějakým časem jsem objevil novou službu Microsoftu, Outlook.com, a byl jsem příjemně překvapen co všechno dokáže. Fakticky vám dává k dispozici plnohodnotný Exchange s podporou ActiveSync a vy si tak se svým BlackBerry 10 můžete pohodlně synchronizovat nejen poštu a kontakty, ale také vícero kalendářů, poznámky a také úkoly. Nabízí se tak jako v současnosti nejlepší řešení pro synchronizaci dat.

Outlook.com-icon

Operační systém BlackBerry 10 nabízí bohaté možnosti bezdrátové synchronizace s nejrůznějšími internetovými službami a protokoly. Kromě podpory emailových protokolů IMAP a POP nebo protokolů na synchronizaci kalendáře (CalDAV) nebo kontaktů (CardDAV) je mezi nimi také plnohodnotná podpora protokolu ActiveSync. ActiveSync je synchronizační protokol umožňující synchronizaci emailů, kalendáře, kontaktů, poznámek a úkolů mezi serverem a mobilním zařízením.

A právě nová služba Outlook.com, kde si můžete založit emailovou schránku, dokáže nabídnout kompletní podporu ActiveSync a tímto tedy pohodlně udržovat všechna vaše data aktuální. Přesně této vlastnosti se tak dá naplno využít u platformy BlackBerry 10, kde po spojení zařízení s účtem Outlook.com můžete pohodlně synchronizovat:

 • emaily
 • adresář s kontakty
 • kalendáře a to dokonce více kalendářů zároveň
 • poznámky a úkoly rozdělené do složek k jednotlivým kalendářům

Jak vidíte synchronizovat můžete téměř vše co umožňuje klasický Microsoft Exchange, přičemž za službu Outlook.com však nemusíte nic platit.  Nejlépe se s celým řešením samozřejmě pracuje pokud máte v počítači nainstalovaného klienta Microsoft Outlook, ve kterém můžete pohodlně veškerá data spravovat z počítače a ty se pak jednoduše sesynchronizují do vašeho nového BlackBerry 10 zařízení a to s minimální prodlevou. Díky ActiveSync totiž funguje u emailů a synchronizace dat standardní Push a tudíž jsou data synchronizována téměř okamžitě.

BB10-sync-screen

A jak si nastavit tuto službu do svého BlackBerry 10 zařízení? Založte si emailovou schránku na stránce Outlook.com. Následně v BlackBerry 10 otevřete Nastavení – Účty – Přidat účet a vyplníte pouze emailovou adresu a heslo. Telefon se postará o vše ostatní, není potřeba žádné dodatečné nastavení. Správu účtu pak můžete provádět přes internetové rozhraní na Outlook.com, přes samotný telefon nebo po nastavení vašeho nového účtu do programu Microsoft Outlook v počítači.

Na závěr bych ještě rád řekl pár detailů. Mnoho z vás jistě používá Gmail od Googlu. U původních modelů BlackBerry to byla fakticky jediná cesta jak bez BES synchronizovat bezdrátově kromě emailů také kontakty a kalendář. Nicméně dnes je již více služeb, které toto umožňují a například kontakty si na původních BlackBerry sesynchronizujete například přes Outlook.com nebo Yahoo! Mail. Je však také potřeba trochu uvažovat do budoucna a pokud se potvrdí současné zprávy a Google opravdu přestane podporovat ActiveSync pro jiná zařízení než je Android, je možná na čase začít pomalu přemýšlet o změně. A myslím si, že Outlook.com by se mohl stát přístavem pro mnoho zbloudilých ex-googlistů.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

24 Comments

 1. To je krásné, ale kde jsou ty ostatní ale.
  Jaká je kapacita schránky?
  A stále nemám přístup do file systému -))
  A jak dlouho tato služba bude ještě zdarma?
  Jestli to dobře chápu, tak zde tedy stačí obyčejný internetový paušál.
  Jinak moc pěkný článek. Už zbývá jen ten pro nás Exchangisty.

  1. V nápovědě píšou toto:
   ———————————————————————————
   Microsoft Outlook obsahuje e-mailové úložiště, které poskytuje tolik místa, kolik potřebujete. Kapacita poštovní schránky se automaticky zvýší, když budete potřebovat více místa.

   Pokud vaše poštovní schránka roste příliš rychle, může se stát, že nebudete moci přijmout nebo odeslat další zprávy. Zde je několik doporučení, která vám pomohou spravovat účet tak, aby nedosáhl nadměrné velikosti:

   Vytvořte archiv. Na pevném disku v počítači vytvořte složku, do které můžete uložit velké přílohy. Poté tyto přílohy odstraňte ze složky doručené pošty.

   Vyprázdněte složky Nevyžádaná pošta a Odstraněná pošta. To můžete provést tak, že kliknete pravým tlačítkem myši na složku, kterou chcete vyprázdnit, a poté v nabídce vyberete položku Vyprázdnit složku.
   ——————————————————————————–

   Takže kapacitu se člověk nedozví :-(. Zřejmě tam budou cpát reklamy. Schránka bez reklam bude podle mě zpoplatněna.

 2. Navíc lze na outlook.com pověsit svoji doménu jak to sice šlo i u gmail, který tuto službu však od podzimu zpoplatnil

    1. Jasný, dík. Nebyl jsem si jist jestli to nebude náhodou tak, že svůj mail na centrumu si tam budu moct jednoduše naportovat, což by mi vyhovovalo asi nejlépe…

 3. Nevim, kde ve webovem rozhrani poznamky najdu a jestli je lze nasledne synchronizovat s Outlookem 2007. Vubec, cela synchronizace Outlook.com s Outlookem 2007 je podivna, napr. jsem naprisel na nastaveni identity.

 4. Jinak pokud jsem koukal na outlook.com, umí pracovat s více emailovýma adresama. Tedy je možné k němu připojit i Gmail.

 5. normálně tomu přestávám rozumět. Na outlook com mám email. Ale nejdou mě z Microsoft Outlook 2007 přetáhnout kontakty. Píše mi to že soubor má víc než 500 kB.

 6. Můžu se zeptat v čem je podle váš blackberry dobré na práci? V čem je tak unikátní kalendář a mail? Já teda vlastním Q10 a když se nad tím zamyslím, tak mě to tak akorát s*re. Kalendář v BB není schopný zobrazit ani tak základní věc, jako je agenda. Úkoly se v kalendáři zobrazují i když jsou splněné. Po asi třech letech jsem vlastně nenašel způsob jak přes nefiremní rouzhraní (jako je BIS) rozběhnout plnohodnotnou synchronizaci mobilu s ostatníma platformama. Google neumí synchronizovat úkoly z remember. Vlastně jsem si do teď myslel, že úkolovníkem remember synchronizovat ani nijak nejde. Když se dozvím, že outlook to teda jako konečně umí, Tak zjišťuju, že pro změnu neumí Icewarp (email klient) načítat úkoly z outlook.com(ale z googlu to umí). Na mém androjdím tabletu zase pro změnu aplikace outlook.com nabízí jen email client a úkoly sdílet taky nejdou. Když chci teda aspon na pc nainstalovat outlook 2010, tak zase s nějakého důvodu nefunguje. Já už se asi těm lidem, co mají všechno od applu přestávám divit. Už bych asi od zařízení vyžadoval daleko větší konfort v připravenosti funkčního provázaného řešení na všechny platformy. Zase po pár hodinách zbytečně prom*danýho času nad nastavování účtů beru tužku a papír a jdu si napsat úkoly ručně. omg

 7. Potřeboval bych poradit se synchronizací poznámek.Vlastním BB Q10. Přes Outlook.com se mi daří synchronizovat pouze e-mail,kontakty, kalendář a úkoly. Poznámky synchronizovat nejdou ( nezobrazují se mi ani v základní nabídce synchronizace – tak jak je na fotografii viz výše). Prosím o radu, jak na to, popřípadě, jak jinak dobře synchronizovat poznámky.
  Děkuji

 8. Tak outlook.com neumí ani poznámky, ani úkoly. Nejspíš uměl před dvěma lety. Ale to by si nikdo nekupoval exchange. Bylo by dobré tenhle článek buď smazat nebo předělat.

 9. Dobrý deň,
  ako sa dá prepojiť (zosynchronizovať) MS Outlook 2007 s Blacberry Bold 9780, tak aby som vo svojom BB mal prístup aj k vytvoreným zložkám (iným ako doručená pošta) v MS Outlook 2007. Ďakujem

  1. Synchronizace funguje pouze pro kontakty, poznámky, úkoly a kalendář. Emaily se musí stahovat přes internet a pokud máte Exchange, tak potřebuješ nejprve BlackBerry Enterprise Server. Doporučuji nějaký novější model BlackBerry s operačním systémem BB10. Tam již podobné peripetie nejsou.

   1. Dobrý den, mám BB Q10 s nejnovější verzí softwaru a používám Outlook 2007. Synchronizace kontaktů a kalendáře bez problémů, ale nesynchronizují se mi úkoly a poznámky. Zkoušel jsem v BB Link v konfiguraci kalendáře vybrat složku pro synchronizaci “úkoly” a “poznámky”. Po potvrzení OK vyskočí hláška “Vaše nastavení nebyla změněna. Zkontrolujte, zda se nepokoušíte synchronizovat se složkami, které jsou pouze ke čtení, nebo se složkami, ke kterým nemáte přístup.”

    1. Ahoj Martine, v první řadě BlackBerry Link umí synchronizovat pouze kontakty a kalendář. Nic jiného. Pokud chceš synchronizaci poznámek a úkolů, musíš ji dělat online přes Exchange.

 10. Ahoj Vojto,

  nedaří se mi přetáhnout kontakty na outlook.com.. vše jsem nastavil podle návodu a když si otevřu mejla v outlooku, žádné kontakty tam nejsou.

  gmail mi na nastavení mejl.účtu na telefonu ani nenabízí žádné synchronizace..

  Cílem je dostat kontatky z Q10 na iphone 5.. Mám zatím zálohu kontaktů ve formátu .bbb, to jde ale jen zase na jiný blackberry

  Mám macbook air… BB LINK mi píše, že pokud má načíst data v Q10, musí ho hodit do původního nastavení, taže by to kontatky vymazalo..

  pls help, už jsem s tím strávil strašně moc času a výsledek nikde..

  díky za pomoc

  d

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..