BlackBerry 10 Aplikace

Skype bude předinstalovaný v BlackBerry Q10, model Z10 se dočká za dva týdny (video)

BlackBerry Q10 dorazí na trh každým dnem, a tak se začínají objevovat nové a nové detaily nejen o systému BlackBerry 10.1, ale také o aplikacích s tím spojených. Velice příjemnou zprávou pak je, že aplikace Skype bude v modelu Q10 již předinstalovaná! A co BlackBerry Z10? To se dočká Skypu zhruba dva týdny poté.

Skype-BB10-620x200

“Můžu si do toho nainstalovat Skype?” “Na telefonování bohužel ne.” Tak toto byl věta, kterou jsme museli roky říkat uživatelům BlackBerry, neboť Skype s podporou hovorů pro BlackBerry zkrátka nebyl dostupný. S novým BlackBerry 10 je tomu však konec. BlackBerry se dohodlo s Microsoftem a Skype pro BlackBerry 10 je již za rohem.

Ačkoliv osobně používám raději BBM Video Chat, protože funkce sdílení obrazovky je zkrátka perfektní, Skype se stal jakousi normou pro dnešní VoIP (i když zdaleka není nejlevnější, pokud se bavíme o klasickém VoIP). Uživatelé Skypu si nově budou moci jeho možnosti vychutnat v nových zařízeních s OS BlackBerry 10, přičemž v modelu BlackBerry Q10 bude aplikace dokonce předinstaovaná. Na videu níže si můžete prohlédnout demonstaci, kterou připravili kolegové z N4BB.

Ačkoli se jedná o port Android verze aplikace, Microsoft věnoval spoustu času speciální optimalizaci aplikace Skype pro BlackBerry 10. Výsledkem je krásně plynulý běh a na aplikaci fakticky nepoznáte, že se jedná o Android port. No a pokud se ptáte na BlackBerry Z10, tak Skype by měl být pro celodotykové BB10 zhruba dva týdny po uvedení BlackBerry Q10 na trh. Počítejte tedy cca druhý týden v květnu.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

3 Comments

  1. Chtěl bych se zeptat, jak mohu vymazat historii chatu na BBQ10 v aplikaci skype. Ikdyž ji vymažu na účtu přes PC, stejně v telefonu zůstává. Díky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..