BlackBerry 10

BlackBerry Link: software pro správu zařízení BlackBerry 10 a BlackBerry PlayBook

Jistě mnoho z vás zná a používá program BlackBerry Desktop Software, který umožňuje spolupracovat zařízením BlackBerry s počítačem. Operační systém BlackBerry 10 je však od základů zcela jiný než ten, na který jsme byli doteď zvyklí, a tak i počítačový software je nový. Nazývá se BlackBerry Link a umožňuje synchronizovat multimédia, dokumenty a data organizéru mezi vaším počítačem a zařízením BlackBerry 10 a také s tabletem BlackBerry PlayBook.

bb10-synchronizace-icon

Seznamte se s programem BlackBerry Link, který se stane vaším novým pravidelným společníkem a po boku vašeho nového BlackBerry 10 zařízení se vám bude snažit maximálně usnadnit každodenní nástrahy, které vám život nachystá. Program BlackBerry Link totiž slouží pro kompletní správu dat ve vašem BlackBerry 10 zařízení a umí toho opravdu dost.

BlackBerry-Link-screen-1

Primární funkcí BlackBerry Link je samozřejmě synchronizace vašeho počítače s BlackBerry 10 zařízením a s tabletem BlackBerry PlayBook. Ať už se jedná o hudbu, fotografie nebo videa, vše můžete pohodlně nechat přenášet mezi počítačem a telefonem. Nicméně to není samozřejmě všechno co tento program nabídne. Čeká na vás také možnost synchronizace dokumentů mezi zařízeními a jak jsme vás již informovali v našem předchozím článku, nebude chybět ani možnost synchronizace dat organizéru například s programem Microsoft Outlook.

BlackBerry-Link-screen-2

Kromě toho dále BlackBerry Link umožňuje kompletní zálohování vašeho telefonu do počítače a v neposlední řadě jistě velmi žádanou funkci – migraci ze současných modelů BlackBerry s operačním systémem BlackBerry 7.1 a starším na nové modely s operačním systémem BlackBerry 10. Program zkrátka vezme veškerá data z vašeho starého zařízení a “nasype” je do nového modelu BlackBerry Z10, Q10 nebo jiných.

BlackBerry-Link-screen-3

Velice užitečnou funkcí je také možnost bezdrátové synchronizace skrze síť Wi-Fi. Pokud totiž bude inkriminovaný telefon na stejné Wi-Fi síti jako váš počítač a je připojen ke zdroji napájení, můžete používat například automatickou synchronizaci naplánovanou na každý večer a podobně. Dokážu si tuto funkci představit například tak, že v pracovně zůstává běžet počítač/server s programem BlackBerry Link a každý večer mohu spokojeně ulehnout, protože se mi zařízení sesynchronizují automaticky.

Velmi u programu BlackBerry Link chválím jeho přehlednost a čistý design. Práce se zařízením je velice příjemná a moc se neliší od práce se starším BlackBerry Desktop Softwarem. Nutno však podotknout, že BlackBerry Link nepodporuje starší modely BlackBerry, takže pokud nevlastníte BlackBerry  zařízení, bude vám BlackBerry Link v současnosti k ničemu. Uživatelé BlackBerry však mohou používat velice užitečný nástroj pro správu dat ve svém BlackBerry 10 zařízení, zanedlouho také s podporou synchronizace organizéru.

Program stáhnete na adrese www.blackberry.com/blackberrylink

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

10 Comments

      1. A podpora PlayBooku je k dispozici již se stávajícím iOS nebo bude dostupná až s aktualizací na PlayBook 10???

  1. Pekny clanek ;), ale nedeje se něco v Madridu? To tam BB neni? Nebo to nikomu nestoji za rec? SW pro zpravu zarizeni? Jakych? 2 nove kousky po x letech? Fakt nevim. Jen co nekdo udela něco se slusnou klavesnici ……

  2. Prosím o pomoc…při ruční synchronizaci nejprve po přetažení souboru k synchronizaci dlouho probíhá příprava pro synchronizaci a pote vyskočí žlutý trojúhelník s vykřičníkem a chybovou hláškou o špatném připojení..nevíte někdo co s tím?

  3. Mam Playbook 64g, a mam problem mensi s hudbou mam ju pekne usporiadanu do albumou no akonahle ju dam do tabletu nazvy su ine, interpreti poprehadzovany atd atd da sa to nejako spravit ? to iste mi robi aj s eknihami…

    1. Pravděpodobně ji uspořádanou nemáte. Označení alb, interpretů nebo žánrů je uloženo v tzv. ID3 tagu u každé skladby. Je třeba upravovat právě ID3 tagy, aby vám tablet třídil hudbu tak jak má.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..