Novinky

RIM spustil nový BlackBerry World, nový obchod s aplikacemi, hudbou a filmy

Už několik týdnů se o tom ví, ale stále chyběl ten malý krůček k dokončení jednoho z nejnovějších plánů společnosti RIM. Ten totiž včera nadobro ukončil obchod s aplikacemi BlackBerry App World a začal jej připravovat na největší obměnu ve své historii. Přivítejme nový BlackBerry World, obchod s aplikacemi, hudbou, filmy a televizními pořady.

Již před několik měsíci jsme vás informovali o tom, že RIM plánuje rozšířit svůj stávající obchod s aplikacemi BlackBerry App World o další obsah, který již s aplikacemi nebude mít mnoho společného. Ze svých mobilních zařízení si budeme moci nově stahovat nejen aplikace a hry, ale také filmy, hudbu a televizní pořady. V souvislosti s touto změnou přišla také očekávaná změna názvu samotného obchodu a BlackBerry App World tímto oficiálně končí.

Nově se do našich zařízení dostává obchod BlackBerry World, který bude rozšířen o již zmíněný obsah. V zařízení s operačním systémem BlackBerry 10 (například Dev Alpha, na videu níže stále jako “App World”) již je přímo aplikace BlackBerry World, v ostatních si zřejmě ještě budeme muset nějaký ten den počkat na aktualizaci.

S novým jménem se nám také změnilo rozhraní BlackBerry World při prohlížení na počítači. Obchod je nyní mnohem přehlednější a vzdušnější, orientace v aplikacích je tak mnohem snazší. Využít můžete také pokročilejšího filtru, kde si můžete zvolit svůj typ zařízení, zemi a operátora. Také karta aplikace doznala výrazných změn. Některé funkce ještě občas zlobí, ale během několika málo dnů bude jistě vše perfektně odladěno.

Říkáte si, že BlacBerry World přeci už existuje? A máte pravdu. BlackBerry World byl vždy název hlavní ostružinové konference vždy na jaře každého roku, a proto musel RIM udělat další změnu. V květnu letošního roku nás tak čeká konference BlackBerry Live!, takže fanoušci BlackBerry nepřijdou ani o svou jarní akci. Konkrétní termín je 14.-16.května v Orlandu v USA, co nás tam však čeká si řekneme až příště.

Zdroj: blogs.blackberry.com

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

3 Comments

  1. Zajímalo by mě, jak to je s hudbou? Má nějaké omezení? Třeba že neomezená na BB a pak na dalších 5 zařízeních? Něco jako na iTunes?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..