Novinky

Revoluce u operátora O2 přináší nové tarify i změnu podmínek pro BlackBerry

Společnost Telefónica Czech Republic připravila na dnešek velice zajímavé novinky nejen pro své zákazníky, ale prakticky pro celý český telekomunikační trh. V nabídce operátora O2 totiž nalezneme nové tarify, kterým vévodí flatový tarif s neomezeným voláním, SMS a 1 GB dat za 749,- Kč! Změny se týkají také tarifů pro BlackBerry.

O2-620x200

Revoluce je pravděpodobně ten nejpřesnější výraz, kterým lze nazvat současnou situaci u opetrátora O2. Ten se totiž rozhodl pořádné rozvířit vody českého telekomunikačního rybníčku a zařadil do své nabídky trojici tarifů, které se absolutně vymykají všem dosavadním zvyklostem na českém trhu! Trojici nových tarifů totiž vévodí tzv. Flat tarif, kdy za 749,- Kč dostanete neomezené volání do všech sítí v ČR, neomezené SMS a navíc 1 GB dat.

“Jako první přicházíme s revoluční nabídkou, která nyní umožní našim zákazníkům osvobodit se a užívat svůj mobilní telefon opravdu naplno. Přinášíme zcela neomezený tarif za 749 korun. Navíc celou naši nabídku výrazně zjednodušujeme” uvedl Luis Malvido, generální ředitel společnosti Telefónica Czech Republic

Pokud bychom tuto nabídku měli porovnat s ostatními nabídkami operátorů, které jsou nyní volně dostupné na internetu, tak například T-Mobile nabízí  naprosto shodný tarif za cenu 3 290,- Kč a Vodafone dokonce za 3 299,- Kč! Rozdíl mezi stávajícími tarify a novým tarifem FREE CZ od O2 je přímo propastný.

Jak si však můžete všimnout z níže uvedené tabulky, je zde také například tarif FREE O2, se kterým získáte neomezené volání a SMS do sítě O2 za 249,- Kč a za 499,- Kč k tomu máte navíc 120 minut do ostatních sítí v ČR a 150MB datový tarif. Nabídka tarifů operátora je nově velice jednoduchá, přehledná, ale především – revoluční. Přesně na takový tarif jsme v naší české kotlině několik let čekali a je velice zajímavé, že s ním jako první přišlo právě O2.

Tarif Cena Volání a SMS do O2 Volání a SMS do ostatních sítí Cena nad rámec volných minut/SMS Internetdomobilu
FREE O2 249 Kč neomezeně 3,50 Kč / 1,50 Kč
FREE O2 Plus 499 Kč neomezeně 120 minut 3,50 Kč / 1,50 Kč 150 MB
FREE CZ 749 Kč neomezeně neomezeně 1GB

Novinky u BlackBerry tarifů

Novinky se u O2 týkají také tarifů pro BlackBerry, i když ty nejsou tak “spásné” a zajímavé, jako zmiňované hlasové tarify. O2 se stejně jako v případě hlasových tarifů snaží zjednodušit nabídku tarifů, a proto nově u O2 najdeme pro BlackBerry pouze dva tarify. Jedná se konkrétně o tarif BlackBerry (určeno pro BES) a tarif BB – Email (určeno pro standardní zákazníky, jinak řečeno BIS).

V nabídce speciálních tarifů pro BlackBerry tak již nenajdeme tarify BlackBerry (Email) Roaming a Roaming Unlimited, protože tyto zahraniční balíčky byly nahrazeny standardními roamingovými datovými tarify, které naleznete přímo na stránkách O2. Pokud tedy budete s BlackBerry cestovat, můžete si již vybírat pouze ze standardních roamingových balíčků operátora, systém pak sám pozná, že máte BlackBerry.

Nezapomeňte, že se tyto změny týkají pouze starších BlackBerry s operačním systémem 5, 6 a 7.x. Nová zařízení s OS BlackBerry 10 již nepotřebují speciální tarif pro BlackBerry a fungují se standardními datovými balíčky.

Ačkoliv novinky u tarifů pro BlackBerry nejsou nijak převratné, určitě to pomůže ke zjednodušení celkové nabídky modrého operátora a zejména Flat tarif pro nás byl velmi příjemným překvapením.

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

12 Comments

 1. Konečně je ten roaming zjednodušen a není třeba deaktivace jednoho tarifu a aktivace druhého, která v případě blackberry tarifů přinášela v O2 časté komplikace v jejich interním systému (osobní zkušenost se soukromým zařízením a vedle toho zkušenost s našimi korporátními zařízeními), kdy se jeden tarif odpojil, druhý zapojil, ale neproběhlo opětovné aktivování APN blackberry. Systém se sekl a zákazník v píp :(

 2. U O2 je pro BB10 a BES stále blackberry tarif vyžadován. Je to tak od 1.4., předtím stačil normální internet v mobilu. Naštěstí se může operátor rozhodnout sám, zda pro BB10 apn blackberry.net ponechá a O2 se rozhodlo jednoznačně dobře…

  1. BB10 NEPOTŘEBUJE a NEFUNGUJE s tarifem BIS/BES! Funguje POUZE s klasickým internetem v mobilu! Je to tak těžké pochopit?

   Současná situace u O2 je pouze dočasná, protože tam vznikly nějaké zmatky při zavádění služeb…

    1. Bavíme se o tarifech u operátora. BlackBerry Enterprise Service je něco jiného.
     Funkčnost BlackBerry 10 je zkrátka zajištěna standardním datovým připojením přes síť operátora nebo přes WiFi a přes toto připojení komunikuje i s BB Enterprise Service – MDM řešení pro správu zařízení BB10 a dalších. Samotnému BES 10 jsme věnovali na BBCzech již několik článků.

   1. Nepotřebuji nic chápat. Je to moje práce. Pokud dám nyní do Z10 sim kartu s klasickým datovým tarifem od O2, tak na Z10 data nejedou. Pokud do ní dám SIM s datovým tarifem Blackberry, tak funguje.

   2. Poslal jsem Vám mail, jak to u O2 a BB10 bude. O2 se rozhodlo pro BB10 povolit APN internet i blackberry.net. Což je výborná zpráva. Kdo chce (a rozumí tomu), tak si může aktivovat standardní Blackberry tarif (BES) nebo Blackberry E-mail (BIS), nastaví na BB10 APN blackberry.net a má v rámci ČR neomezená data jako doposud na BB 7.1 a nižší. Ten, kdo se z nějakého důvodu rozhodne nevyužívat Blackberry tarfify, může si na BB10 nastavit APN internet a k tomu standardní datové tarify. Jedinou změnou je, že O2 končí s roamingovými datovými tarify, takže neomezená data po celém světě končí :-(((

    1. Ano, nakonec se zdá, že O2 skutečně s tímto řešením hodlá fungovat, i když to pravděpodobně udělá více škody než užitku. Jelikož s BIS nemůžete využívat YouTube, stream apod, fakticky vám stačí tak jako tak třeba 1GB datový tarif. Jedinou výhodu by toto mělo v případě zachování tarifu BB Roaming Unlimited, ale jak jste sám zmínil, O2 tento tarif zrušilo.

 3. Ahoj, vlastnim bold 9700 OS v6 a neplanuju menit. Da se u O2 k tomu tarifu za 750 misto 1GB dat pridat BIS? Ovlivni to nejak cenu, nebo to je to brano jako alternativa? Diky

  1. Dobrý den.
   Předpokládám, že ve Vašem případě se bude jednat o migraci z nějakého Neonu na Free tarif.
   Provisioning služeb je nastaven tak, že lze kombinovat více méně jaké-koli produkty.
   Výsledné účtování však záleží na BL, za které hovořit nemohu.
   Vaši otázku jsem postoupil dál, jakmile budu mít korektní vyjádření, vložím sem odpověď.

   1. Tak dle vyjádření kolegů z procesů a BL, není prozatím možné u nových O2 Free tarifů kombinovat služby BIS/BES. Cena se tedy v tomto případě bude navyšovat dle příslušné doplňkové služby např. u BIS o 301,- včetně DPH.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..