BlackBerry 10, Novinky

První živé snímky BlackBerry 10 Dev Alpha C

Nacházíme se v Amsterdamu na vývojářské konferenci BlackBerry 10 Jam Europe a kromě mnoha velice zajímavých přednášek, které nás ještě čekají, zde dnes bylo představeno nové vývojářské zařízení – BlackBerry 10 Dev Alpha C. Jedná se o první vývojářské zařízení s QWERTY klávesnicí a i když nikdy nepůjde do prodeje, vypadá moc hezky. Podívejte se na první živé fotografie.

BlackBerry 10 Dev Alpha C bylo oznámeno na samém závěru úvodní keynote, kterou měl letos na starosti Alec Saunders (@asaunders), viceprezident pro vztahy s vývojáři společnosti BlackBerry. Již dlouho se o tomto zařízení spekulovalo a nyní si ho konečně můžeme prohlédnout naživo.

Toto zařízení je pro vývojáře velmi důležité, neboť si na něm budou moci vyzkoušet své aplikace na displeji se zcela jiným poměrem stran i jiným rozlišením, než má současný model Dev Alpha nebo nové BlackBerry Z10. Na menším čtvercovém displeji aplikace vypadají trochu jinak a je důležité, aby s tím vývojáři počítali. BlackBerry si za tuto podporu vývojářům zaslouží jistě pochvalu. BlackBerry 10 Dev Alpha C budou moci získat vývojáři pravděpodobně v březnu.

BlackBerry 10 Dev Alpha C BlackBerry 10 Dev Alpha C BlackBerry 10 Dev Alpha C

A jak BlackBerry 10 Dev Alpha C působí? Je to velice solidní kus hardwaru a v mnohém je toto zařízení podobné současnému BlackBerry 10 Dev Alpha B. Je to fakticky finální hardware (tedy BlackBerry Q10), pouze zabalený v ošklivější hranaté krabičce z šedého plastu. Klávesnice je však velmi pohodlná a můžeme ji bez okolků přirovnat ke klávesnici dnešního modelu BlackBerry Bold 9900. A co se týče menšího displeje a BlackBerry 10 tak vás mohu ujistit, že nemusíte mít z ničeho strach…

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

3 Comments

  1. Jen bych poznamenal, ze viceprezident se pise bez pomlcky a neznamena osobu, ktera je vice nez prezident, nybrz jeho zastupce. Proto se vice pise s kratkym i.

  2. Konecne hezke Blackberry :)
    Skoda, ze se v tomto vzhledu asi vyrabet nebude, protoze takhle “obycejne” se mi fakt libi :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..