Přístroje & Příslušenství

První uniklá fotografie BlackBerry Aristo A10!

Již dlouhou dobu se spekuluje o tom, že BlackBerry představí vlastního zástupce zařízení s úhlopříčkou přes 4,5 palce, tedy zařízení spadající do mladé kategorie phabletů. Tímto modelem by mělo být právě BlackBerry Aristo, které na trh dorazí snad ještě tento rok. Na internet nyní unikla první fotografie tohoto nového přístroje, který by mohl nést označení A10.

Smartphony jsou v poslední době čím dál větší a větší a podle úhlopříčky displeje se často dá poznat, který model je vlastně vlajkovou lodí výrobce. Nová zařízení s operačním systémem Android a úhlopříčkami přesahujícími 4,5 palce se těší vcelku velké oblibě a svým způsobem kombinují výhody smartphonů a tabletů. Kombinací slov “phone” a “tablet” tak vznikla zcela nová kategorie “phablet”.

Připravované BlackBerry Aristo by se mělo řadit právě do této kategorie a nabídnout Super AMOLED displej s úhlopříčkou 5 palců! Ano, dokonce i BlackBerry se pokusí uspět v souboji o zákazníky, kteří chtějí “kapesní” zařízení s co největším displejem. Na fotografii níže si můžeme prohlédnout první uniklou fotografii BlackBerry Aristo. Design zařízení je velice čistý a elegantní a můžeme si všimnou, že se celkem výrazně liší od modelu Z10. Aristo tedy nebude pouze zvětšené zetko, nýbrž zbrusu nový model jak hardwarově tak designově.

blackberry-a10-aristo-2

Výbava BlackBerry Aristo nabídne minimálně podobné parametry jako u modelů Z10 a Q10, nedivili bychom se ovšem například silnějšímu procesoru a GPU. Obrazovka BlackBerry Aristo totiž nabídne rozlišení Full HD, tedy 1920×1080 pixelů, což si řekne již o slušnou porci výpočetího výkonu. Ano, víme, že zahraniční portály zmiňují pouze HD 720p, ale máme potvrzeno, že ve skutečnosti se bude jednat o Full HD zobrazovač. BlackBerry Aristo by tak mělo nabídnout jeden z vůbec nejlepších displejů, které dnes na trhu najdeme.

Jaký je váš názor na phablety? Osobně považuji úhlopříčku BlackBerry Z10 za absolutní strop co se týče pohodlného používání a to navíc hlavně proto, že OS BlackBerry 10 má ovládání uzpůsobené pro ovládání jednou rukou. Nicméně možná právě kvůli BlackBerry 10 se moc těším, až si BlackBerry Aristo budu moci vyzkoušet sám.

Zdroj: BGR

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

3 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..