BlackBerry 10, BlackBerry Playbook

První screenshot BlackBerry 10 na tabletu BlackBerry PlayBook?

Pravděpodobně již většina majitelů tabletu BlackBerry PlayBook je obeznámena s faktem, že jejich tablet dostane update na nejnovější generaci operačního systému BlackBerry a to sice BlackBerry 10. Zatím však visí obrovský otazník nad tím, jak vlastně bude BB10 na PlayBooku vypadat. Na internet však unikla fotografie, která přináší možná vůbec první pohled na to, jak vlastně bude v PlayBooku BB10 vypadat.

Již před několika dny se na internetu objevila fotografie, která údajně zobrazovala BlackBerry 10 na displeji tabletu BlackBerry PlayBook. Bohužel však hned několik prvků na fotografii vyvolávalo značné pochybnosti a osobně jsem si téměř jistý, že šlo o podvrh nebo pouhou portaci BlackBerry 10 ze zařízení Dev Alpha na PlayBook. Zanedlouho poté se však objevil zcela nový snímek a ten je již o poznání zajímavější.

→ tablet BlackBerry PlayBook 64 GB z oficiální distribuce!

Když se podíváme na fotografii níže, můžeme si všimnout hned několika prvků, které dodávají fotografii na důvěryhodnosti. V první řadě je to trojice tlačítek ve spodní liště tabletu. Není zde tlačítko telefonu (co by taky na PlayBooku dělalo, že?), pouze tlačítka hledání, fotoaparátu a uprostřed tlačítko s logem BlackBerry, jehož význam nám zatím zůstává utajen. Další prvek, který stojí za povšimnutí, je orientace samotných Active Frames (náhledy zminimalizovaných aplikací). Jsou orientovány vedle sebe, což je jasné uzpůsobení pro displej položený na šířku.

PlayBook_BB10

A které další prvky stojí za povšimnutí? Rozhodně je to chybějící ikonka mobilního signálu. Pokud by se jednalo pouze o screenshot z Dev Alpha, tak by zde pravděpodobně ikonku mobilního signálu autor zapomněl. A na závěr ještě jeden prvek – ikonka zjednodušeného loga BlackBerry v horním pravém rohu. Jedná se o indikaci, že je zařízení připojeno do sítě BlackBerry a s největší pravděpodobností má tato ikonka souvislost s nativním BBM v tabletu BlackBerry PlayBook.

Zdroj: BBin

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

3 Comments

  1. Já už se netěším. Můj PB umřel po 14 měsících. A pro naprostý nedostatek použitelného mapového SW je mojí další plackou nexus7 a BB mi zůstane jako telefon.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..