BlackBerry 10

Podívejte se na koncept automobilu ovládaného smartphonem s OS BlackBerry 10

Operační systém BlackBerry 10 se pro vývojáře stává velmi atraktivní a to nejen díky svým kvalitám, ale také díky úzké spolupráci kanadské společnosti s vývojáři po celém světě. Projekt Startup Village v Indii dává možnost mnoha cílevědomým lidem, aby se prosadili ve světě a realizovali své nápady. Student Arvind Sanjeev díky tomuto programu mohl zrealizovat svůj sen a ovládat automobil pomocí svého smartphonu s OS BlackBerry 10.

BB10-controled-car

Jak jsme si již několikrát říkali, operační systém BlackBerry 10 vychází z OS QNX, kterýžto se používá napříč nejrůznějšími průmyslovými odvětvími, automobilový průmysl nevyjímaje. Nicméně ne každé auto je vybaveno tímto operačním systémem, Arvind Sanjeev to však vyřešil velice elegantně. Do automobilu nainstaloval speciální čip v ceně zhruba 100 USD a vyvinul aplikaci pro BlackBerry 10.

Díky tomuto propojení může nyní Arvind ovládat svůj automobil z displeje telefonu. Současná verze dokáže ovládat baterii, start a vypnutí motoru, ovládat centrální zamykání, světla, klimatizaci a plyn. V příštích updatech přibudou další funkce a dokonce by měl telefon zvládnout ovládání volantu.

Telefon s automobilem komunikuje skrze zabezpečené Bluetooth připojení, takže ani nemusíte sedět v autě, aby jste jej mohli ovládat. Jak se vám líbí tento nápad? Sice už se nám blíží jaro, ale v zimě bych si nechal líbit to pohodlí, kdy si ještě z postele zapnete topení v autě (samozřejmě pokud není garážované) aby jste mohli hned usednout do tepla.

Zdroj: bbin

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..