Novinky

Otevřený dopis BlackBerry: Můžete s námi stále počítat!

BlackBerry_logo

Komunikace je oblast, ve které BlackBerry odjakživa excelovalo a fakticky nemá konkurenci. V čem má však BlackBerry velké rezervy je komunikace směrem k zákazníkům. Vyjádření k nejrůznějším potížím, nepříjemným zprávám a podobně BlackBerry vždy trvalo nepřiměřeně dlouho. Pokud se samozřejmě nějaké konalo.

To samé se týká i současné situace v BlackBerry. BlackBerry nutí svou uživatelskou základnu aby si sama obstarávala informace o skutečném stavu, ve kterém se BlackBerry nachází, což je samo o sobě velmi kontraproduktivní. Uživatelé si totiž zákonitě přečtou pouze ty nekřiklavější články a hlubší kontext zásadně nezkoumají. Jednoduchá, stručná a úderná komunikace. To BlackBerry chybí. O to víc oceňujeme nejnovější zprávu přímo od BlackBerry, kterou rozeslalo uživatelům, zákazníkům, partnerům a fanouškům.

Otevřený dopis BlackBerry svým uživatelům

To our valued customers, partners and fans,

 

You’ve no doubt seen the headlines about BlackBerry. You’re probably wondering what they mean for you as one of the tens of millions of users who count on BlackBerry every single day.

 

We have one important message for you:

 

You can continue to count on BlackBerry.

 

How do we know? We have substantial cash on hand and a balance sheet that is debt free.

 

We are restructuring with a goal to cut our expenses by 50 percent in order to run a very efficient, customer-oriented organization.

 

These are no doubt challenging times for us and we don’t underestimate the situation or ignore the challenges. We are making the difficult changes necessary to strengthen BlackBerry.

 

One thing we will never change is our commitment to those of you who helped build BlackBerry into the most trusted tool for the world’s business professional.

 

And speaking of those dramatic headlines, it’s important that we set the record straight on a few things.

 

Best in class productivity tool.

 

We have completely revamped our device portfolio this year with the launch of BlackBerry 10. We have four BlackBerry 10 devices – two all touch and two hybrid (touch and QWERTY) – and all are running the third update of our new platform. If what you care about most is getting things done – taking care of your business – we have the best range of devices for you. And we continue to offer the best mobile typing experience – no ifs, ands or buts about it.

 

Best in class security.

 

Governments all over the world, global corporations and businesses that simply cannot compromise on security choose and trust BlackBerry. Security is our heritage, and the industry recognizes that BlackBerry is the most secure when it comes to the device, server and, of course, our global data network. Have no doubt that you can continue to trust us to keep your communication safe and private.

 

Best in class enterprise mobility management.

 

We changed with the market, embracing BYOD because we understand that as iOS and Android devices become common in the workplace, businesses still need to manage all of these different platforms seamlessly and securely.

 

This is not a trivial task. While there are a number of startup companies that make bold claims, BlackBerry has more software engineers and the most resources dedicated to developing the most innovative solutions to address this complex challenge.

 

And our customers know it. Over the past quarter, our BlackBerry® Enterprise Service 10 server base grew from 19,000 to more than 25,000. Corporate clients are committed to deploying and testing the latest enterprise technology from BlackBerry. We are committed to evolving with our customers. That will never change.

 

Best in class mobile social network.

 

We are bringing the most engaging mobile messaging platform to all, with our BBM launch for Android and iPhone.

 

There are already around six million customers pre-registered to be notified of our roll out. This number is growing every day, and speaks to the tremendous opportunity we have to expand BBM beyond BlackBerry smartphones to make it the world’s largest mobile social network.

 

Yes, there is a lot of competition out there and we know that BlackBerry is not for everyone. That’s OK. You have always known that BlackBerry is different, that BlackBerry can set you apart. Countless world-changing decisions have been finalized, deals closed and critical communications made via BlackBerry. And for many of you that created a bond, a connection that goes back more than a decade.

 

We believe in BlackBerry – our people, our technology and our ability to adapt. More importantly, we believe in you. We focus every day on what it takes to make sure that you can take care of business.

 

You trust your BlackBerry to deliver your most important messages, so trust us when we deliver one of our own: You can continue to count on us.

 

Sincerely,
The BlackBerry Team

Pokud neovládáte angličtinu, pokusím se ve stručnosti shrnout výše uvedenou zprávu od BlackBerry. Základní poselství zní S BlackBerry můžete dále počítat! Ve zprávě se zmiňuje to, že BlackBerry nepodceňuje situaci, ve které se nyní nachází a zároveň nepodceňují ani výzvy, které před nimi stojí. BlackBerry má v rukou značný kapitál, nemá žádné dluhy a v současnosti neúnavně pracuje na restrukturalizaci společnosti tak, aby snížili provozní náklady o 50 % a stali se maximálně pro-zákaznicky orientovanou organizací. Zásadní význam však mají poslední tři odstavce:

“Ano, je zde velká konkurence a my víme, že BlackBerry není pro každého. To je v pořádku. Vždy jste věděli, že BlackBerry je jiné, že BlackBerry vás odlišuje. Nepočítaně svět měnících rozhodnutí bylo vyneseno, obchodů uzavřeno a krizové komunikace provedeno díky BlackBerry. A pro mnoho z vás se vytvořilo pouto, spojení trvající více než deset let.

Věříme v BlackBerry – v naše lidi, naše technologie a naši schopnost se adaptovat. Ale mnohem důležitější je, že věříme ve Vás. Každý den se zaměřujeme na co je třeba, abychom se ujistili, že se můžete starat o svůj business.

Věříte BlackBerry, že v pořádku doručí vaše nejdůležitější zprávy, a tak nám věřte, když doručíme jednu naší: S BlackBerry můžete dále počítat.”

BlackBerry se, zdá se, konečně smířilo s tím, že se nelze zavděčit všem. BlackBerry není pro každého. Je třeba zaměřit se na oblasti, ve kterých je BlackBerry silné, využít zkušeností z enterprise sféry a maximálně využít potencál, který v sobě skrývá OS BlackBerry 10, MDM řešení BES 10 a mnoho skvělých projektů, které BlackBerry sdružuje.

Držím BlackBerry palce a doufám, že bude nadále pokračovat v nutných změnách a následně se vrátí zpět na výsluní. Klidně v trochu jiné podobě, ale s vynikajícím operačním systémem BlackBerry 10 v zádech a loajální uživatelskou základnou po svém boku.

Previous ArticleNext Article
Vojta Dalekorej
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

5 Comments

    1. Také si to myslím, že se jedná o dobrou zprávu, BlackBerry asi jako jediný výrobce je dost otevřený k uživatelům a komunikace směrem ven se dost zlepšila. Jen je škoda, že lidi nevidí to, jaký potenciál skrývá OS 10, snad na to brzy přijdou.

  1. Ste mi zmazali tento text, preco ???? Vcera som ho sem uverejnil..

    Veru, a toto je presne ten sposob, ako uvazuju podla mna dalsie 100 000 ludi. Blackberry to vie a 100% aj citi na svojich predajoch zariadeni. Aj preto je podla mna kazda “nova” sprava (a prave ta dobra) tak trosku spochybnitelna. Po tom, co sa tu odohralo za posledne mesiace a vlastne ani nedoriesilo, sa hoc aj za tych najlepscih predpokaldov z toho Blackberry bude spametavat este dlho, ak vobec. Cisla jednoducho nepustia – musia to byt obrovske vypadky z predajov a ani k DNESNEMU DNU situacia nie je ina! Cize ANI ZAJTRA to ine nebude = ..a vypadky pokracuju…

    Vysledok nech si kazdy urobi sam…

    Blackberry to riadne zvoralo :/!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.