Nezařazené

Oficiální verze OS BlackBerry 10.2.1 přijde možná již v lednu

Očekávaná aktualizace operačního systému BlackBerry 10 na verzi 10.2.1 přináší opravdu mnoho zajímavých novinek, z nichž některé mohou být skutečně zásadní. Mezi nejočekávanější vylepšení patří například lepší podpora Android aplikací, vylepšení lišty s rychlým nastavením, rychlé volby přímo z domovské obrazovky nebo podpora FM rádia. Zatím však uživatelé mohou používat pouze první uniklou verzi BlackBerry 10.2.1.1055, která zatím není úplně dotažená do konce – nefunguje například hudební přehrávač.

BlackBerry se však nechalo slyšet, že oficiální update by mohl dorazit dříve, než by mnozí čekaliCo si přesně pod tímto pojmem představit nám nyní možná objasnila odpověď jednoho z pracovníků BlackBerry na virtuální vývojářské konferenci:

Caleb Squires: I heard blackberry will release an update in January that will allow all BB10 devices running 10.2.1 to directing install android apk files, is that true?

 

Justin Jasmann (BlackBerry – Android): That is true, yes.

Pokud by se tato informace potvrdila, mohli bychom se oficiální verze OS BlackBerry 10.2.1 dočkat již za několik týdnů a to je opravdu skvělá zpráva. Už několik týdnů se navíc neobjevila žádná novější uniklá verze OS BlackBerry 10.2.1, takže je možné, že se vývoj skutečně blíží do finiše. Pokud vás zajímá jaké všechny novinky nová verze OS přinese, rozhodně si přečtěte náš článek a shlédněte video, které se chystané aktualizaci věnuje – odkaz na článek.

Zdroj: N4BB

Previous ArticleNext Article
Profilový obrázek
Zakladatel webu BBCzech, redaktor serveru mobilenet.cz. Fanoušek značky BlackBerry a všech mobilních technologií. Sportovní závislák, technologický nadšenec, mobilní maniak. BlackBerry is a lifestyle...

11 Comments

  1. Mě na 055 funguje uplně všechno, včetně hudebního přehrávače. Doufám, že v ofiko verzi ještě přibude nějáké to vylepšení..

  2. Mám Z 10. verze softwaru 10.2.0.429. úplně na h…. Některé stránky v prohížeči mi vypadávají,no hrůza. Některé hry a aplikace taky. Nevíte někdo co s tím? Jak přejít na starší soft.,nebo počtat zase na aktualizaci? díky..

  3. Tak Vám pěkně děkuji. Udělal jsem restart a tel. už vůbec nejde.
    Hlásí chybu error 10-0015. Co mi poradíte teď??????

    1. Tato chyba ukazuje, že během předchozí aktualizace opravdu došlo k nějaké chybě během instalace. Nicméně stačí přeinstalovat operační systém – buď přímo v BB Link pomocí tlačítka Obnovit zařízení nebo si stáhni zde na BBCzech některý instalátor OS pro Tvůj telefon (viz sekce BlackBerry OS) a přeinstaluj takto. Přeinstalace trvá cca 5-10 min.

  4. Nemáte nějaké zvěsti o tom, jestli nehodlají přidat složky do kterých jde vložit více aplikací než se vejde na stránku? Mít čtyři složky “Games” a tři “Archive” mě moc nebaví :)

  5. Omylom som si vymazal ikonu textove spravy a teraz ich mozem citat len cez hub,neviete ako to vratim naspät ? Blackberry Z10

  6. Ještě by mohli něco udělat s BB linkem, aby to jednak pořádně synchronizovalo kontakty a hlavně bych rád synchronizoval poznámky, prostě aby to funkčně dohnalo svého předchůdce – BB desktop. Nechápu, proč výrobce odebere věci které dříve fungovaly. Taky by v další verzi OS10 mohly být nějaké jednoduché poznámky, ne ta přeplácaná záležitost, která tam je teď. Pokud zvládnou tohle, tak to bude super.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..